Bc. za 2 roky?

138
5.10.20 10:29

Bc. za 2 roky?

Ahojte, holky, moje kamarádka přemýšlí, že si doplní vzdělání.
Má ročního syna a ráda by prezenční studium stihla do konce mateřské (hlídání má zajištěno).
Já mám Bc. klasicky 6 semestrů, protože u nás to rychleji nešlo kvůli navazujícím předmětům. Říkala jsem jí, že by bylo lepší vystudovat,, klasicky", ale ona se bojí, co by ji řekl zaměstnavatel, pokud by chodila ještě do školy.
Má některá z Vás zkušenost, že dobrým sestavením rozvrhu vystudovala prezenční Bc. za dva roky?

Děkuji předem za Vaše odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3796
5.10.20 10:31
@Trish123 píše:
Ahojte, holky, moje kamarádka přemýšlí, že si doplní vzdělání.
Má ročního syna a ráda by prezenční studium stihla do konce mateřské (hlídání má zajištěno).
Já mám Bc. klasicky 6 semestrů, protože u nás to rychleji nešlo kvůli navazujícím předmětům. Říkala jsem jí, že by bylo lepší vystudovat,, klasicky", ale ona se bojí, co by ji řekl zaměstnavatel, pokud by chodila ještě do školy.
Má některá z Vás zkušenost, že dobrým sestavením rozvrhu vystudovala prezenční Bc. za dva roky?Děkuji předem za Vaše odpovědi

za mě ne, mám bc. kombinované studium a bylo to na 3 roky stejně jako u denáků..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5978
5.10.20 11:03

@Trish123 Ne, nevím o tom, že by někdo mohl prezenčně vystudovat tříletý obor za dva roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.10.20 11:21

Na prezenčním studiu to jde, u nás to pár lidí mělo. Prostě si nahází předměty z více semestrů do jednoho. Musí jim to teda vyjít časově. Ale oni si to chodili i domlouvat za vyučující apod. Takže ta možnost je ale je to dost běhání a štěstí na vyučující :nevim: (na pajdáku a filozofické fak.)
Takže ať zajde na studijní a poptá se jestli se s tím u nich setkali a případně ji poradili jak na to. U nás byl jeden předmět třeba 7× týdně, člověk si mohl vybrat na který chtěl chodit. Jinde takové možnosti nejsou.

• Citovat
  • Nahlásit
47
5.10.20 11:30

Záleží na konkrétní škole. Někde to možné není, protože je přesné pořadí předmětů. Někde je možné to skládat podle svého. Nicméně 2 roky je tak na to odchození předmětů, ale pak musí ještě napsat závěrečnou práci. Pokud si zvolí školu, kde si to může libovolně poskládat, tak není problém, aby ji na ten poslední rok zbyla zejména závěrečná práce a státnice, s tím se pak dá i pracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1742
5.10.20 11:39

Mně se to vydařilo, ale valem díky tomu, že mi některé předměty uznali z předchozího studia. Tím pádem jsem si mohla předměty z vyšších ročníků zapsat v ročníku nižším, popř. jsem se domluvila s vyučujícím a předmět absolvovala s „dálkaři“ v rámci víkendu. Spolu se mnou to podobně dělala jedna holčina, která chtěla absolvovat dříve, takže si třeba už v prváku zapsala praxe, které byly od druháku výš.
Takže za mne: ano, stihnout se to dá. Ale vyžaduje to vstřícnost vyučujících (někteří s tím nemusí souhlasit, třeba právě kvůli návaznosti předmětů) a hlavně to bude větší záhul. Možná by šel udělat kompromis, snažit se toho za ty dva roky vystudovat co nejvíce, a zbytek pak při zaměstnání - třeba právě po domluvě s vyučujícím návštěvami přednášek pro „dálkaře“, pokud tedy ten stejný obor je v prezenční i kombinované formě. U nás kombinované studium mělo přednášky o víkendech, takže se zaměstnáním by se to kamarádce netlouklo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
182
5.10.20 16:50

Zalezi na VS a tve pili. Nektere VS tak funguji normálně, jine to skoro neznaji…
Chce se zeptat a doufat, ze narazis na sečtělou referentku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
5.10.20 22:19

Já jsem jí právě radila, ať si studium nekomplikuje a studuje normálně 3 roky.
:D
Chtěla by to zkusit na VŠPJ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama