Bera vyšetření sluchu

131
21.3.13 21:14

Bera vyšetření sluchu

Ahoj, příští týden nás (asi)čeká Bera vyšetření, a tak by mne zajímalo, co nás přesně čeká?
Malá bude mít 3 měsíce, v porodnici a ani při dalších návštěvách během několika týdnů ji na jednom oušku vyšly OAE vždy nevýbavné, tak nás objednali na foiatrii. Nevím tedy, zda bude rovnou probíhat toto vyšetření, to nám říkali jen v porodnici, ale raději bych o tom věděla něco více.
(Před nedávnem jsme byli i na ORL, aby jí dr. ouška vyčistil od mázku atd, a rovnou ji vyšetřil také, a naměřil tympanometrickou křivku B, což prý znamená špatně provzdušněné středouší a tak i OAE bude nevýbavné.)
Nepřijde mi, že by špatně slyšela, i když těžko říct, zvuků se leká, nebo reaguje na hlasy, ale když jí u hlavy třeba chrastím hračkou, tak se neotočí ani na jednu stranu :))
Díky, M.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
37169
22.3.13 05:40

Sluchátka na uši a nějaký samolepky s drátkama na hlavu, do uší se pouští zvuky, na hlaVĚ SE MĚŘÍ, JAK RYCHLe došly do mozku. Spolupráce neptřeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1206
22.3.13 09:40

@martr je tak to máme uplně stejné ale my jdeme až v dubnu, jestli mužu potom poprosit o info jak to probíhalo?
Matýsek právě taky reaguje na zvuky i se lekne ale s tim chrastítkem to samý,
Jinak mrně musí spát a trvá to půl hodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2660
22.3.13 12:45

Syn šel na Beru ve 2 letech. na ORL nás dr připravovala, že je syn úplně hluchý. Když měřili emise, tak to nikdy nebylo ok. Čekali jsme na to asi 2 nebo 3 měsíce. Tak jsem se smiřovala, že mám hluché dítě.
Vyšetření dopadlo na výbornou a sluch je v pořádku. Jinak jsme jeden den nastoupili, od půlnoci bez jídla a pití, další den byla narkóza a vyšetření a den na to hurá domů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
22.3.13 12:53

Hm, tak a teď teda fakt už nevim…Je to teda s narkozou, nebo bez? V narkoze by mělo být to SSEP, jestli to píšu dobře… BERA by snad mělo být max při spánku… Člověk fakt nikde nenajde pořádný info, a volat se mi tam nechce :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
22.3.13 12:57

@kalomi jasně, hodim sem info :) my si tedy myslíme, že to bude OK, na ORL dr. ještě řikal, že jednak nemá to středouší provzdušněný, a pak taky, že tam klidně i rok může být třeba plodovka…navíc jsem koukala a malá má v uchu teda nehoráznej bordel, ale moc jsem jí tam nešťourala, minule nás s tím právě dětská poslala na ORL, by jí to vyčistil…takže už počkám, oni jí to tam vyčistěj…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2660
22.3.13 13:18

@martr tak syn měl narkózu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1206
22.3.13 17:32

@martr jo u nás je to stejný, můj bobiček má rozštěp a tí to taky většinou mají do operace a pak to býva už dobrý, ale poslali mě na to BERA aby se to bud potvrdilo nebo vyvrátilo že je to jen tím rozštěpem. ale jak říkam mě řekla ted v uterý že se to dělá u malých tak, že tam příjdem aby prcek spal, takže žadna narkoza, asi tim že jsou malí, tak to ještě nepotřebují. Jinak taky malému čistili ouška.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Jana Pavelková
6.10.13 16:05

dotaz na vyšetření BERA

Za 14.dní jdeme s dcerou a malým vnukem na vyšetření BERA, vnuk bude mít 2,5 měsíce a p. doktorka ORL diagnostikovala špatné zakřivení levého zvukovodu ouška a změřila 15% sluch levého ouška. Chci se zeptat, zda-li dítě musí být spící při tomto vyšetření a jaký je postup při vyš.,co nás vlastně čeká. Děkuji za odpověď Pavelková Jana.

• Citovat
  • Nahlásit
15269
7.10.13 08:00

Spici byt musi. Tak zalezi, kde vam to budou delat. Nekde se to dela v prirozenem soanku ditete, nekde v sedaci a jinde v narkoze. Takze domluvit se primo na konkretnim pracovisti, jake tam maji zvyky. Vetsinou se to dela za hospitalizace pres jednu noc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Qwentin
9.2.14 10:14

Ahoj, nás také čeká narkóza s Berou, moc se na to netěším…,je to nepříjemné, bolestivé pro dítě? Syn má 2,5 roku…

• Citovat
  • Nahlásit
15269
9.2.14 13:31

@Andrejka81
Bolestive to neni, uspi ho, napoji na elektrody a do sluchatek pousti zvuku a snimaji odpoved mozku. Akorat pakmuze byt oblbly po te narkoze a pred uspanim musi byt nalacno. Takze neprijemne jsou ty veci okolo anestezie. Kam na to jdete?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Qwentin
9.2.14 20:47
@Sarik12 píše:
@Andrejka81
Bolestive to neni, uspi ho, napoji na elektrody a do sluchatek pousti zvuku a snimaji odpoved mozku. Akorat pakmuze byt oblbly po te narkoze a pred uspanim musi byt nalacno. Takze neprijemne jsou ty veci okolo anestezie. Kam na to jdete?

Jdeme na to do Brna, prý jsou tam odborníci, poslal ho na to ORL dr. z Bruntálu. Prý že nelze vyloučit sluchovou vadu…Doktorka v Brně říkala, že nevylučuje používání naslouchátek do budoucnosti. Zkoušela ho z obrázků. Aby jí ukázal obrázek, na který se ptala. Některé ukázal, jiné popletl…,nevím, jak ty obrázky souvisejí s vyšetřením sluchu.

• Citovat
  • Nahlásit
416
30.10.14 10:43

Holky mame jit na vysetreni do brna. Tady na miste delaly kontrolu co delaji v porodnici obe usi mu vysli tak bubinky ma snad v poradku. Nechapu proc teda to brno. Ve skolce uz druhy rok p. Uc. Rika ze ji prijde ze na jedno ousko spatne slysi. Tak nevim. Ted v listopadu nam budou 4 a skoro nemluvi jen par slov. Mate nekdo zkusenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10248
1.4.15 20:33

Ví někdo, jestli když BERA vyjde že slyší, tak jestli to znamená že SLYŠÍ nebo jen že něco funguje, ale něco třeba ještě může být špatně, a proto může neslyšet? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat