Berete stejné dny, jako na platíčku?

Anonymní
16.11.20 15:49

Berete stejné dny jako na plasticku?

Ahoj, prosím vás berete antikoncepci přesně na dny? Já ji mám teď začít brát poprvé 1. Den mých mesicku, tudíž začnu brát 1. Den 21 dni pak 7 pauza a dalších 21 dni, ale co když mi mesicky začnou třeba v úterý? Nebo v pátek? A tady to začíná neděli? Mám si vzít normálně neděli a jet postupně jak je to napsané? Přijde mi hloupost přeskočit je a dat si až třeba to úterý a pak se k nim vrátit nebo tak

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
833
16.11.20 15:58

Když ti začne MS v úterý, vezmeš si pilulku s názvem úterý. Když ti začne ve čtvrtek, rak čtvrtek. Prostě začneš tím dnem, který je den v týdnu a postuouješ dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
16.11.20 15:59

Ano, když jsem začala brát v úterý vzala jsem si prášek, kde bylo napsáno “úterý” a pak jsem pokračovala dál. Měla jsem kontrolu, že ten den jsem si prášek vzala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17438
16.11.20 15:59

Další platíčko nebudeš užívat podle toho, kdy ti přijde menzes, to jen to první, ty další pokračuješ plynule dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 16:07
@Doggie píše:
Ano, když jsem začala brát v úterý vzala jsem si prášek, kde bylo napsáno “úterý” a pak jsem pokračovala dál. Měla jsem kontrolu, že ten den jsem si prášek vzala.

Takže mi tam nějaké prášky můžou zůstat a nemusím jich vzít přesně 21?

• Citovat
  • Nahlásit
12086
16.11.20 16:10
@Anonymní píše:
Takže mi tam nějaké prášky můžou zůstat a nemusím jich vzít přesně 21?

Doberes je ke konci. Jde o to, abys mela jistotu, ze dany den v tydnu jsi pilulku spolkla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 16:16

@cecetka to ano, ale když mi platilo začíná neděli a já si vezmu ctvrtek a začnu to brát až do konce platicka, tak si jich vezmu pouze 17 a 4 mi tam zůstanou ty první, to trochu nechápu, pak teda 7 dni pauza a po 7 dnech začnu dalším platickem, ale co když mi to opět po 7 dnech vyjde třeba na pondělí a mě to začíná tou neděli, tpc potrebuju vysvětlit ten systém, jsem asi hloupá a zmatená z toho, protože sestra mi tvrdí něco jiného, ale podle mě je bere nějak divné

• Citovat
  • Nahlásit
15433
16.11.20 16:17
@Anonymní píše:

nemůžou ti tam zůstat…sníš 21 prášku, 7 dní vynecháš…jedno, jestli máš ještě menstruaci nebo ne…po 7 dnech prostě začneš jíst dalších 21…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
16.11.20 16:18
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím vás berete antikoncepci přesně na dny? Já ji mám teď začít brát poprvé 1. Den mých mesicku, tudíž začnu brát 1. Den 21 dni pak 7 pauza a dalších 21 dni, ale co když mi mesicky začnou třeba v úterý? Nebo v pátek? A tady to začíná neděli? Mám si vzít normálně neděli a jet postupně jak je to napsané? Přijde mi hloupost přeskočit je a dat si až třeba to úterý a pak se k nim vrátit nebo tak

A co je divného na tom je přeskočit a vzít je jako poslední? Všechny pilulky jsou stejné, to označení dnů je pro Tvoji kontrolu, že sis pilulku ten daný den vzala. Když je začneš brát třeba ve středu, ale vezmeš si tu s označením „neděle“, za pár dnů se v tom ztratíš. Prostě začneš označením „středa“ a ty ze začátku „neděle“-„úterý“ doberes na konci těch 21 dnů. Na tom přece není nic složitého. A musíš vybrat v každém cyklu celé platicko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17408
16.11.20 16:19
@Anonymní píše:

Nemůžou, když začneš čtvrtkem ve čtvrtek, tak skončíš středou ve středu. To platíčko se užívá kolem dokola. Pokud máš tu se stejnou hladinou hormonů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 16:20

@mamnousek to jsem potřebovala slyšet, dekuju, nevěděla jsem, ze nevadí když se vrátím.

• Citovat
  • Nahlásit
20015
16.11.20 16:30
@Anonymní píše:
@cecetka to ano, ale když mi platilo začíná neděli a já si vezmu ctvrtek a začnu to brát až do konce platicka, tak si jich vezmu pouze 17 a 4 mi tam zůstanou ty první, to trochu nechápu, pak teda 7 dni pauza a po 7 dnech začnu dalším platickem, ale co když mi to opět po 7 dnech vyjde třeba na pondělí a mě to začíná tou neděli, tpc potrebuju vysvětlit ten systém, jsem asi hloupá a zmatená z toho, protože sestra mi tvrdí něco jiného, ale podle mě je bere nějak divné

nic ti nikde nezůstane prostě sníš těch jedna dvacet nekončíš na konci plata ale dobereš ty na začátku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
16.11.20 18:43

Přesně, jak tu píšou ostatní.
Začneš zobat prášky první den ms. Vezmeš si den, jaký den zrovna je. Bereš 21 dní a pokračuješ dál podle dní nebo šipeček :) 7 dní nebereš. A pak zase bereš nové platíčko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
17.11.20 23:12

Já beru první prášek co tam je, vím že první beru ve čtvrtek a končí mi to středou a tak furt dokola. 😃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama