Beru euthyrox,jaké můžu vitamíny pro těhotné

5591
16.7.10 09:20

beru euthyrox,jaké můžu vitamíny pro těhotné

Ahojky

Před prvním těhotenstvím mi zjistili autoimunitní thyreoiditis.Nasadili mi Euthyrox 25 a na něm jsem byla celé těhotenství.Brala jsem Calibrum a gravital.Teď jsem opět těhotná,Euthyrox mi zvedli na 75.Dr se mě v poradně pokaždé ptá,jestli beru Gravital,já teda tvrdím,že ano,ale neberu ho,je mi zatím pořád špatně a po Gravitalu mě bolel žaludek.
Nicméně teď jsem mluvila s bývalou kolegyní z práce (dělala dlouho na endokrinologii) a ta mi tvrdila,že nesmím brát léky,které obsahují jod a Gravital a ostatní těhuvitamíny obsahují 150 jodu.Máte někdo zkušenosti,že pokud berete léky na štítnou žlázu,nesmíte léky obsahující jod?Mě to nikdy nenapadlo.zatím to řeším ovocem,zeleninu moc nemusím :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1128
16.7.10 09:32

tak toto řeším též,dám ti vědět,až brnknu své endokrinoložce,jaké mám dávky v těhu a jestli můžu brát těhuvitamíny,jsem 9 tt a beru listovku,céčko,brala jsem i éčko,to už jsem přestala,a magnézko b6

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
644
16.7.10 10:03

Ahoj.Také beru Euthyrox. Když jsem byla těhotná,lékař mi doporučil brát vitamínky každý druhý den.Brala jsem Centrum materna a bylo to v pohodě. :-D To bylo mé druhé těhotenství. :-D U prvního jsem brala Gravital a ten mi nedělal moc dobře.Zvedal se mi po něm žaludek. :-D A už jsem to slyšela od víc maminek. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15071
16.7.10 10:11

Mně naopak vitamíny zakázali… beru Euthyrox už přes deset let… v těhotenství a při kojení jsem měla předepsaný Jodid a kyselinu listovou, jinak nic …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.7.10 10:14

ahoj mě moje endogrinoložka předepsala jodid ne pro mě ,ale pro miminko a to bude brát dokud budu kojit, pak mi řekla abych si koupila bud těhu vitamíny , nebo že můžu brát listovku a vapník zvlášť. tak já to beru zvlásť . tak si můžeš vybrat, ale ne brát vše dohromady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.7.10 10:15

Ahojky, ja se se štítnou žlázou léčím 12 let a endokrinoložka mi žádné vitamíny s jodem nedoporučuje, já beru folgravid a v tom mě doktorka podpořila obsahuje kyselinu listovou a DHA.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
644
16.7.10 10:37

Ahoj.Tak koukám,že co přípspěvek,to jiný názor. :-D Já myslím,že se všechno bude odvíjet především od výsledků krve.Jelikož já to měla jednou v pořádku,podruhé zvýšené.Takže určitě bych doporučila jít za svým endokrinologem. :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
16.7.10 11:28

Ahoj, léčím se s autoimunitní thyreoiditis již 10let. Beru Euthyrox 125. Mám za sebou 2 těhotenství a z nich 2 zdravé děti, resp. jejich zdravotní stav není mou nemocí nijak ovlivněn. Vitamíny jsem nikdy nebrala, snažila jsem se o pestrou stravu, ale nijak výrazně jsem neřešila. Dávkování Euthyroxu se v průběhu těhotenství, kojení a po různě upravovalo. Endokrinolog i gynekoložka mi vitmíny nijak necpali, ale zárověň nezakazovali. Endokrinolog (celkem kapacita Endokrinologiský ústav Praha) mě ale důrazně upozornil, že pokud si je budu brát, tak vždy bez jódu. Mimi si prý z matky vezme, kolik potřebuje a matka bere Euthyrox, takže jód nepotřebuje. Proto se častěji v těhu sleduje a dávky Euthyroxu se uravují podle stavu matky. On je snad ten jód potřeba pro fci štítnice, aby dobře produkovala hormony, takže když bere matka správnou dávku Euthyroxu, což je vlastně ten hormon, tak jód nepotřebuje. Jsem ale laik, píšu jen, jak jsem pochopila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
bababulka
24.8.10 09:29

Mám taky hypofunkci štítky a u prvního dítětě jsem brala a beru pořád euthyrox 100 a doktor mi řekl a endokrinologii že můžu brát vitaminy s jodem do 150uq a já brala calibrum babyplan a femibione a malej se narodil uplně v pořádku a moje štítka byla taky stejná,nic se nestalo :-))

• Nahlásit
  • Citovat
6.9.10 10:44

Ahoj, ted jsem resila to same. Je to tak, ze se nesmi brat doplnky s jodem. Myslim, ze jediny komplexnejsi doplnek pro tehotne bez jodu je Elevit. Radila jsem se i se svym endokrinologem a byl mi schvalen. Jinak beru Euthyrox a k tomu ted v tehotenstvi jeste Jodid. Mej se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
26.4.11 10:07

při prvním těhotenství (07) mi dr. jod v doplňcích zakázala. při druhém (2010) jsme se ptali jiné endokrinoložky, a ta přímo doporučila normální těhot. vitamíny s jodem. takže při druhém jsem je brala (calibrum mami).
a št. žláza se mi rozházela méně..
mám taky Hashimotovu thyreoiditis, beru Letrox 75/100.

jinak Aninko, když bereš jodid, je vidět, že se užívání jodu nyní opět doporučuje.. :wink:
(mám pocit, že to je novinka,…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama