Bexsero vakcína a reakce

306
5.6.20 10:47

Bexsero vakcína a reakce

Ahoj. Vcera jsme meli mit ockovani na pneumokoka, ktere hradíme, ale muze byt davka ockovana az do 7 mesice, tohle je uz 2há. Doktor nam ale nabídl, ze malý muze dostat bexsero, do půl roku zdarma o vakcine i nemoci jsem cetla a tak jsem rekla, ze klidne, na zadne ockovani totiz reakci zatim nemel. Kazdopadne se zdál v pohode, vecer teplotu nemel, ale jakmile usnul, z hodiny na hodinu hořel, ledové ruce a nohy a jelo to, nakonec az 38.7 horečka. Trochu obcas třasl bradičkou a hlavne byl uplne neklidný, neplakal, ale porad sebou cukal, machal rukama, nohama, porad musel neco žvatlat a nespat a to bylo 3h ráno, horečka spadla az ted v 10h. Nerozumela jsem te kombinaci horecka, unava, ale vlastne radost, smich. Tohle je prvni reakce na ockovani a kdyz to tak vidim, uz dalsi, polud je take na vocekrat asi nechci. Na druhou stranu ta nemoc je hnus, znam jeden pripad. Maly ma 6 mesicu. Zajima me vas nazor a zkusenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24559
5.6.20 11:09

Dala jsem prvně dceři kdysi a další už jsem nedala. Taky neměla hezkou reakci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
895
5.6.20 11:14

Dala jsem dceři ale ve 4 letech. Také horečka první dny, a hlavně, stěžovala si na bolest ručiček, nozicek, hlavy. Evidentně ji bolelo celé tělo, jako při nemoci. Trvalo to určitě týden…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
5.6.20 11:17

@dog.s Pokud se nepletu, tak u toho očkování je jako u jediného doporučené okamžitě podat paralen a dát ho 2× až 3× (po šesti hodinách). Právě kvůli častým reakcím a na bolest.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1626
5.6.20 11:40

Já bych tohle očkování takhle malému miminku nedala, i když je to placený. Zdá se mi to snad záměrně, že to je hrazený do se šestého měsíce, protože jinak by měli poptávku daleko větší. Dcera má za sebou všechny tři dávky, ale začínali jsme až v roce. Všechny očkování až na toto snášela dobře. Po tomhle očkování měla horečky a oteklou nožičku snad dva týdny, místo vpichu strašně červené a tvrdé. Jako fakt hodně zvažuji, jestli na to dám i syna, ale zas ta nemoc je opravdu zákeřná, takže jsem ráda, že to s dcerou máme za sebou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
306
5.6.20 11:59

Aha. To jsem netusila, ze se nejmladsi kojenci timto malo ockuji. Ja jsem o ni premyslela az bude mit tak rok nebo nez pujde mezi deti do skolky, ale nabidl nam to no. Me doktor presvedcoval, ze ted je to vzhledem ke snasenlivosti nejvhodnejsi. To zase clovek ma verit odbornikum twl.
Ovsem syn jeste ted má velice unaveny pohled, ale jinak je usmevavý, prave ted spí po obede tak cekam co bude. Opravdu váham a nemuzu se rozhodnout, kdyz uz jednu má, ale ta reakce se mi nelibila no :nevim: samozrejme, ze nemoci se bojim, ale zase moje generace toto ockovani k dispozici nemela a žijem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15559
5.6.20 12:13

Pětiměsíční neteř dostala toto očkování předevčírem a je zcela bez reakce, jen boulička v místě vpichu.

@ZS656 píše:
Pokud se nepletu, tak u toho očkování je jako u jediného doporučené okamžitě podat paralen a dát ho 2× až 3× (po šesti hodinách). Právě kvůli častým reakcím a na bolest.

To není přesné - Paralen se u této vakciny má podat preventivně cca hodinu před očkováním (doporučení je i v příbalovém letáku), nikoli až poté.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
895
5.6.20 12:20
@dog.s píše:
Aha. To jsem netusila, ze se nejmladsi kojenci timto malo ockuji. Ja jsem o ni premyslela az bude mit tak rok nebo nez pujde mezi deti do skolky, ale nabidl nam to no. Me doktor presvedcoval, ze ted je to vzhledem ke snasenlivosti nejvhodnejsi. To zase clovek ma verit odbornikum twl.
Ovsem syn jeste ted má velice unaveny pohled, ale jinak je usmevavý, prave ted spí po obede tak cekam co bude. Opravdu váham a nemuzu se rozhodnout, kdyz uz jednu má, ale ta reakce se mi nelibila no :nevim: samozrejme, ze nemoci se bojim, ale zase moje generace toto ockovani k dispozici nemela a žijem.

No samozřejmě že to to doktor nabídl, když z toho má od pojišťovny peníze :mrgreen: S nepovinym ockem jsem čekala do 1 roku. Už ta hexa na 3× je nápor, nevím zda jste dávali i něco dalšího.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1014
5.6.20 12:20
@dog.s píše:
Me doktor presvedcoval, ze ted je to vzhledem ke snasenlivosti nejvhodnejsi. To zase clovek ma verit odbornikum twl.
:? Ach jo, mě tak mrzí, že doktoři pacientům záměrně nedávají pravdivé a celé informace. Příbalový leták vám předpokládám k prostudování neposkytla? Tam se přímo píše, že mezi velmi časté NU patří: horečka ( 38 °C), citlivost v místě injekce (včetně závažné citlivosti v místě injekce definované jako pláč po pohybu končetinou, do které byla injekce podána), erytém v místě injekce, otok v místě injekce, indurace v místě injekce, podrážděnost…
Ono je to tak, že do půl roku často ty závažnější NU prostě nejsou vidět nebo je rodiče připíšou „růstu zubů“, „prdíkům“ atd…
Navíc u vakcíny Bexsero zatím schází účinnostní data, proto je zatím neznámé, zda skutečně chrání či nikoli, případně jak dlouho chrání. Sice existují jakési předpoklady, že by chránit mohla, ale důkazy na to nejsou. Čili Bexsero představuje šanci, ale bez garance. Sběr klinických dat stále probíhá, včetně dětí a kojenců, kteří jsou do studie zařazeni. - viz. Dr. Petráš
Jenže teď její aplikaci v Čr do 1/2 roku věku začala hradit pojišťovna, takže ji rodiče začnou píchat do těch nejzranitelnějších miminek, které i bez tohodle očkování mají těch ostatních vakcín dle očko kalendáře až až.
Být v tvé kůži dále v tomto očkování nepokračuju, osobně mi přejdou zbytečné i ty pneumokoky a pokud ještě nemáte doočkovanou hexu, posunula bych na co nejzažší termín, ale to je na zvážení každého. Minimálně dej miminku dostatečný čas se z toho oklepat.

Příspěvek upraven 05.06.20 v 12:22

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.6.20 12:21

:mavam: My byly zhruba 2 týdny zpět, měly jsme dát po příchodu domů 3× po 6 hodinách paralen čípek abychom předešly případné reakci.. jsou nám 4 měsíce, po každém očkování je nesvá, ale po tomhle to bylo nejhorší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
5.6.20 12:21

@dog.s
Myslím si, že když už jste začali, tak bych ho nechala doočkovat. Jen bych tedy na vašem místě začala poslouchat pediatra, ať se příště vyhnete takové reakci.
Moje obě děti jsou Bexserem očkované a kromě trochu stuhlé nohy, jinou reakci neměli.

Jen trochu odbočím. Jak je to s tím placením? Mají teď děti všechny dávky zdarma, nebo jen tu první? Vím, že starším dětem se to zlevnilo - platili jsme jen dva tisíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15559
5.6.20 12:25
@ZS656 píše:
Jen trochu odbočím. Jak je to s tím placením? Mají teď děti všechny dávky zdarma, nebo jen tu první? Vím, že starším dětem se to zlevnilo - platili jsme jen dva tisíce.

Pokud jsem to správně pochopila, očkování Bexserem mají zdarma ty děti, které stihnou dostat první dávku do dovršení šestého měsíce života.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
5.6.20 12:28

@BohunkaP Já nemám lékařské vzdělání, takže to nerozporuji.
Jen mám zkušenost u obou dětí, že jsme po očkování dávali paralen a bylo to naprosto v pohodě. Nevím, zda je takový rozdíl zda dát hodinu před nebo 10 minut po. Myslím, že tam jde spíš o to aby ten Paralen měl nějakou dobu v sobě po očkování. Pokud jsem úplně mimo, tak se omlouvám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3289
5.6.20 12:33

Po příchodu domu jsme měli dát čípek, za 8 hodin zase. Reakce žádná, doteď měla dcera horečky z každého očkování. Takže příště dej hned čípek, nebo sirup, a za 8 hodin znovu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
248
5.6.20 12:35

My vždy maminkám říkáme, ať dají hodinu předem Paralen.. Zatím jsme se setkali s vysokýma horečka a max 2 dny, co maminky uvádí. Ale samozřejmě reakci může být u kazdoho jinaci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama