Bezpečí v SUV

418
29.5.21 17:08

Bezpečí v SUV

Dobrý den, po nedávné tragédii kdy z velkého SUV, ačkoliv řidička jela pomalu, usmrtila malou holčičku na odrážedle, protože ji fakt neviděla, se vás chci zeptat, jak bezpečně se cítíte uvnitř těchto druhů aut a zda vás taková událost nevede k přehodnocení jeho vlastnictví. Co si o tom myslíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29.5.21 17:20

To je strašná tragédie, četla jsem o tom. Neviděla 9m 8o. Zkusila jsem si to představit, šílené! Děti mi už na odrážedle nejezdí, ale vím, co to je, když se dítě nečekaně rozjede, ideálně z kopce…a to se nemusím nikam otáčet nebo zakecat, je prostě v tahu.

SUV nemáme, máme MPV. Tak nevím, jak by to bylo v tomto případě, zas tak často nejezdím. Ale ano, cítím se v autě bezpečně. Nejsem sice nějaký extra odborník, ale vnímám, že proti SUV je hodně lidí vysazených. Říkám si ale, zda nedostatečný výhled před sebe je jen problémem SUV?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1647
29.5.21 17:23

Ja osobne to jezdeni ve velkych suv ve mestech vubec nechapu. Jednou jsem mela moznost takove auto ridit s pripadala jsem si jak slon v porcelanu, ta viditelnost z mista ridice byla oproti klasickemu osobaku fakt mala. Parkovani slozity. Jako prakticky do mesta to fakt neni. Mne prijde, ze si temito auty ridici spis honi ego, vyrovnavaji si tim sve komplexy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
418
29.5.21 17:31
@Kazimíra Olejovka píše:
To je strašná tragédie, četla jsem o tom. Neviděla 9m 8o. Zkusila jsem si to představit, šílené! Děti mi už na odrážedle nejezdí, ale vím, co to je, když se dítě nečekaně rozjede, ideálně z kopce…a to se nemusím nikam otáčet nebo zakecat, je prostě v tahu.SUV nemáme, máme MPV. Tak nevím, jak by to bylo v tomto případě, zas tak často nejezdím. Ale ano, cítím se v autě bezpečně. Nejsem sice nějaký extra odborník, ale vnímám, že proti SUV je hodně lidí vysazených. Říkám si ale, zda nedostatečný výhled před sebe je jen problémem SUV?

Ne jenom, ale hlavně. Zvláště těch z posledních let. Měl jsem možnost něco o tom číst, vidět. Taky tomu nerozumím, pritom ženy mívají nepochopitelně často zvyk koukat se z místa řidiče pomalu metr před sebe, a ne dopředu. Tohle byl prý MB. Žaloval bych výrobce.
Mám ve zvyku jít na brzdu jakmile vidím skupinku lidi s dětmi i bez u chodníku, prostě číst situaci dopředu, takhle točvolantka to neuměla a stalo to krásný dětský život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29187
29.5.21 17:33
@Voltík píše:
Ne jenom, ale hlavně. Zvláště těch z posledních let. Měl jsem možnost něco o tom číst, vidět. Taky tomu nerozumím, pritom ženy mívají nepochopitelně často zvyk koukat se z místa řidiče pomalu metr před sebe, a ne dopředu. Tohle byl prý MB. Žaloval bych výrobce.
Mám ve zvyku jít na brzdu jakmile vidím skupinku lidi s dětmi i bez u chodníku, prostě číst situaci dopředu, takhle točvolantka to neuměla a stalo to krásný dětský život.

Proč výrobce? Ta ženská prý byla malého vzrůstu, nemá lézt do auta, kde nemá řádný výhled.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32408
29.5.21 17:40

Ta zena byla pry velmi mala, ja tedy z SUV vidim dobre. Ze nevidela 9 m pred sebe to si neumim predstavit, jak to mohla ridit. Nemela do toho co lezt.
Ja si tedy zadny komplex nevyrovnavam, aspon tedy myslim, to auto je pohodlne, dobre se ridi, a diky vsem systemum ani parkovani ve meste neni zadna hruza. Citim se v nem bezpecne a znovu opakuju ze z nej vidim uplne normalne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12894
29.5.21 17:44

Jak se říká o mužích, že čím větší auto, tím menší pták, tak mi přijde, že u žen je to o výšce - čím menší žena, tím větší auto. Nedávno jsem viděl, jak z Q7 vylézala žena tak 150 cm. Ta z toho lezla jak z Kamazu. Problém je, že malí lidé z toho auta prostě nevidí před sebe. A další problém je, že si přes nejrůznější posilovače a asistenty neuvědomují, kolik to auto váží, jak dlouho trvá to ubrzdit a jakou nadělá paseku při srážce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8312
@Voltík píše:
Mám ve zvyku jít na brzdu jakmile vidím skupinku lidi s dětmi i bez u chodníku, prostě číst situaci dopředu, takhle točvolantka to neuměla a stalo to krásný dětský život.

Výrobce? On může za to, že si nějaká kráva koupi vůz ze kterého nevidí?
To by mohlo být v autosalonu měřidlo jako u Dr, pokud jste menší auto vám neprodame.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3807

V SUV se cítím dobře, vidím z něj podle mě výborně a to jsem také malá. Ale ve mém autě si jde nastavit sedadlo řidiče i výškově, toho také využívám. Nevím, to měla 140 cm? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2784
29.5.21 17:57
@Voltík píše:
Dobrý den, po nedávné tragédii kdy z velkého SUV, ačkoliv řidička jela pomalu, usmrtila malou holčičku na odrážedle, protože ji fakt neviděla, se vás chci zeptat, jak bezpečně se cítíte uvnitř těchto druhů aut a zda vás taková událost nevede k přehodnocení jeho vlastnictví. Co si o tom myslíte?

A souvisí ta nehoda s velikostí auta?

Podobně by to dopadlo s dodávkou, MPV, nákladním autem.

Nemyslím, že by z SUV byl horší rozhled, taky to může být ze strany řidičky jen výmluva, než přiznat že třeba koukala na telefon, nastavovala rádio a podobně. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7746
29.5.21 17:57

Jako jel jste nekdo nekdy v Broukovi? Z toho je videt takovy houno, ze to neni mozny.
No a tady u toho pripadu nechapu, proc si dotycna nenastavila vejs sedacku, kdyz z toho auta nevidela. Moje auto stary 9 let to ma…a zadny suv, obyc nizkej osobak..

Příspěvek upraven 29.05.21 v 19:24

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29187
29.5.21 17:59
@aquarian píše:
A souvisí ta nehoda s velikostí auta?

Podobně by to dopadlo s dodávkou, MPV, nákladním autem.

Nemyslím, že by z SUV byl horší rozhled, taky to může být ze strany řidičky jen výmluva, než přiznat že třeba koukala na telefon, nastavovala rádio a podobně. :think:

Oni dělali vyšetřovací pokus a fakt to dítě vidět nemohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2784
29.5.21 18:05
@vokishka píše:
Oni dělali vyšetřovací pokus a fakt to dítě vidět nemohla.

Aha, tak kdo ví, jak tohle dopadne.

Co si vzpomínám, tak před lety skončilo podmínkou pro řidiče přejetí tuším batolete na parkovišti u supermarketu při couvání, tam se hodně řešilo, nakolik odpovídá i babička, která to dítě nehlídala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.5.21 18:05
@aquarian píše:
Aha, tak kdo ví, jak tohle dopadne.Co si vzpomínám, tak před lety skončilo podmínkou pro řidiče přejetí tuším batolete na parkovišti u supermarketu při couvání, tam se hodně řešilo, nakolik odpovídá i babička, která to dítě nehlídala.

dostala podmínku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32408
29.5.21 18:06

Jj oni prisli na to, ze nevidela 9 metru pred sebe!! Tak bud mela si nastavit sedadlo ba vysku tak aby videla, to snad v techto autech je vsude a pokud ani to nestacilo nemela to ridit. By mne zajimalo jak dlouho takto jezdila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat