Reklama

Bezpečnost - sedačka versus vozík

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

evi.,
Závislačka 3929 příspěvků 10.05.10 21:10
Bezpečnost - sedačka versus vozík

Ahoj,
Chtěla bych se zeptat zkušenějších - jak hodnotíte bezpečnost jízdy na kole se sedačkou nebo vozíkem?
U vozíku vidím problém, že je příliš široký. Nicméně pro dítě asi pohodlnější.
Jakou máte zkušenost se stabilitou sedačky, když se v ní dítě hýbe?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.10 21:23

Já myslím, že jednoznačně vozík.

evi.,
Závislačka 3929 příspěvků 10.05.10 21:26

Neczuz - a proč si myslíš, že je vozík bezpečnější? ..je přeci jen o dost širší a nemůžeš s ním uhnout na krajnici..nebo se pletu?

katka-m
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 10.05.10 21:31

Já si taky myslím, že je vozík bezpečnější, zastávám se ho tu, kde můžu :). Prostě proto, že ti nemění těžiště kola a že je v něm dítě chráněnejší než v sedačce, když ty spadneš z kola, vozík zůstane stát, …

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.10 21:36

Tak pokud vemu šířku vozíku a šířku člověka na kole (řídítka plus ramena) bude rozdíl zanedbatelný. Co se týká rizika srážky, myslím, že právě vozík lidi honě respektují a objíždějí daleko větším obloukem než obyčejné kolo. Dítě ve vozíku je mnohem lépe chráněno, než na kole. Jednou manžel blbě najel kolem na 15ti cm panel jedním kolem vozíku, vozík se skoro převrátil, ale dítě se ani nevzbudilo. Je připoutáno 5ti bodovým pásem a při pádu se ani nedotkne konstrukce vozíku. Navíc je kontrukcí vozíku chráněno. Pokud spadneš ty na kole, vozík zůstane stát. Pokud máš sedačku dítě leží s tebou. Ničím nechráněno. O pohodlí ani nemluvím. Jediné, co mi vadí je větší prašnost oproti sedačce, dále samozřejmě cena.

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.10 21:38

mrkni sem, je to tam hezky porovnané: http://www.velofiala.cz/…zer_tipy.htm#…

Achdarek
Echt Kelišová 9795 příspěvků 10.05.10 21:52

Tak my máme vozík i cyklosedačku. A u mně teda rozhodně vede vozík. Neczuz už všechny důvody napsala. Důvod proč máme cyklosedačku je ten, že se nám letos nechtělo investovat do dvojmístného vozíku. Doufáme, že příští rok už Tobík bude jezdit na kole sám. Ale já raději táhnu vozík s Polinkou a sedačku veze manžel. Prostě se cítím bezpečněji. A opravdu můžu potvrdit, že auta objíždějí vozík velkým obloukem.

Ale na druhou stranu znám děti, které do vozíku prostě nechtějí a pak i ty, které nechtějí sedět v cyklosedačce. Tobík je z ní teda nadšený a vozík jasně určil pro mimi. A přitom loni z něj odmítal vystupovat :mrgreen:

PeZa
Ukecaná baba ;) 2257 příspěvků 10.05.10 22:22

Měli jsme vozík, teď máme sedačku-jednoznačně hlasuji pro vozík-je bezpečnější a pohodlnější, má daleko větší a širší využití. Já pocítila ztrátu vozíku na poslední dovolené, kdy mladší dcera usnula v sedačce a mě jí bylo tak líto, jak tam napůl ležela a seděla-to jsem spílala, že se vozík tak rychle prodal..pro dítě, co ještě na cestách spí opravdu lepší vozík..krom toho jsme jí tam vždycky dali hračky, knížky, pití atd a byla spokojená. Stejně na tom byla i starší dcera.

jjelena 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.10 22:31

Taky jsem pro vozík, máme dvoumístný a se šířkou nikdy problém nebyl. I když už se začínají dost rozšiřovat, pořád je to ještě pro většinu lidí atrakce a automaticky spomalí. Všechny důvody už popsaly diskutujcí přede mnou. U nás ještě hrál roli i fakt, že já sama se po porodech na kole bojím (asi hormony nebo co????) a nejsem si jistá ani sama sebou, natož vézt i sedačku s pokladem nejmilejším.

andreejs
Kecalka 194 příspěvků 10.05.10 23:50

Ještě dodám, že třeba do croozeru můžeš dát pro mimi autosedačku - vajíčko a je ještě líp chráněno.

Jinak otázka trochu mimo..májí vaše děti ve vozíku helmu? Malé je teď 20m a zatím jí nemáme :nevim:

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.10 03:43
andreejs píše:
Ještě dodám, že třeba do croozeru můžeš dát pro mimi autosedačku - vajíčko a je ještě líp chráněno.Jinak otázka trochu mimo..májí vaše děti ve vozíku helmu? Malé je teď 20m a zatím jí nemáme :nevim:

nemá

isand
Ukecaná baba ;) 2457 příspěvků 11.05.10 07:10

A jak je na tom prosím vozík s horším terénem? My máme teda sedačku. Já si na ní vůbec netroufnu.

Mima-M7
Kecalka 190 příspěvků 11.05.10 07:33

Helmu malý ve vozíku taky nemá i když v Croozeru je namalovaná, je vevnitř připoutaný a konstrukce kovová, snad je to OK. Neumím si představit jak by si pohodlně oprěl hlavu při spaní. Hlavně kvůli spaní si ho necháváme ještě i tuto sezónu.
Jinak bezpečnost a pohodlí, jak se už psalo, jednoznačně pro vozík. Já sama jsem jednou spadla a vozík se nehnul, zůstal stát.
Synek má svoji váhu, kolo se sedačkou by bylo pro mě, díky vysokému těžišti, spíš nebezpečné.

katka-m
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 11.05.10 07:38
andreejs píše:
Ještě dodám, že třeba do croozeru můžeš dát pro mimi autosedačku - vajíčko a je ještě líp chráněno.Jinak otázka trochu mimo..májí vaše děti ve vozíku helmu? Malé je teď 20m a zatím jí nemáme :nevim:

nemáme

isand píše:
A jak je na tom prosím vozík s horším terénem? My máme teda sedačku. Já si na ní vůbec netroufnu.

Úplně v pohodě, my tedy máme Chariot, takže přímo s odpružením, ale jezdíme s ním úplně všude, přítel s Ondrou ve vozíku dokonce v pohodě sjíždějí cesty, kde já sama slézám z kola, protože se bojím :). A Ondra pokud zrovna spí, tak ho to ani neprobudí, pokud nespí, spíš se směje než že by mu něco vadilo…
Tím, že máme hodně hubené dítě a Chariot je užší než Croozer nebo ostatní vozíky, jsme v klidu, protože nám tam sedí jako přikovaný. Kamarádi mají chlapečka, co je o asi tři kila těžší než Ondra a přesto v Croozeru plandá, musejí ho všelijak podkládat a stejně je tam nakřivo :(. Ale možná to není vozíkem a jen něco dělají špatně :nevim: .

Jezdíme od Ondrových tří měsíců…

jjelena 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.10 07:59

Helmu naše děti nemají

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Diváci a porota rozhodli: Ve StarDance dotančila Monika Bagárová

Kdyby se o vítězi deváté řady StarDance mělo rozhodnout hned první večer, kdy... číst dále >

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >