Bílý jazyk u miminka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
92
15.10.21 21:22

Bílý jazyk u miminka

Ahoj holky, jdu si pro radu. Náš prcek pije UM z lahvičky a na jazyku má bílý povlak, vytírate pusinku něčím? Popřípadě čím? U lékařky jsem se ptala, říkala že pokud nemá problém tak není potřeba ničím vytírat.. a mě okolí říká že ho to brzy bude bolet a že kdysi se to vytiralo genciálkoua tak bych tomu ráda předešla a nerada bych aby nastala situace že flašku chtit nebude.. děkuji za radu😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26141
15.10.21 21:43

To bude moučnivka. Já nevytirala, dala sem sem tam loknout hermankovy čaj a zmizelo to samo, ale někomu se to může rozjet vic, svědí to a dítě pak nechce jíst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5816
15.10.21 21:49

Má to jen na jazyku, nebo i jinde v dutině ústní?

Pokud je to jen na jazyku, tak to moučnivka nejspíš nebude, bývá totiž v různé míře i na dásních, patře.

Nejdřív můžete potírat Neocide gelem, kdyby se stav horšil, lékař může předepsat roztok s antimykotikem k vytírání dutiny ústní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
15.10.21 22:18

@Doctus nene jen na jazyku, doktorka se i na to koukala a zatím dobrý. Jen bych tomu ráda předešla aby neměl potom prcek trápení…dekuji za radu, na gel mrknu 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
758
15.10.21 22:18

Malá mívá taky. Hlavně po pití. Podle mě je to UM, protože když ji přebaluju před jídlem, tak to tam nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
15.10.21 22:19

@Kriss Tina zatím to prý nic podle doktorky není, spíš já se bojím aby pozdeji nebylo a neměli trápení.. Heřmánkový čaj sem tam cucne tak třeba pomůže, děkuju 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7782
15.10.21 22:21

Bílý povlak může být i od mléka. Jazýček by bolel, kdyby to byla moučnivka, přeci jen je to mykóza. Pediatr snad pozná rozdíl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
15.10.21 22:29

Také jsem si myslela, že prcek (kojený) má moučnivku, podle fotek na internetu a popisu, ale pediatr mě ujistil, že není. Je fakt, že to bylo jen na jazyku. Nijak jsem tedy neřešila. A záhy opravdu zmizelo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
964
16.10.21 06:22

Jj moje malá má taky po um bílý jazyk..ale když ji dám cucnout vody nebo caje tak to zmizne..je to zbytek um… Ta je přecejen justici a bělejší než mm tak se jim to má tom jazyku asi trochu drží no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat