Polévka X masozelenina

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
57
7.10.21 13:41

Polévka X masozelenina

Ahoj, omlouvám se za trochu hloupý dotaz :roll:
Malá (8. měsíc) hezky baští příkrmy, na oběd zeleninu, maso, přílohy. Paní doktorka se ale hrozně divila, že nedávám polévky, a prý určitě dávat mám (mluvila o tom tak, jako by to bylo nějak hodně důležité). Doporučila polévku k obědu před masozel. příkrmem, případně střídat. Já nevím, ale tak nějak nevidím rozdíl mezi polévkou, a masozeleninou, kromě hustoty :nevim: Takže mi přijde dost zbytečné cpát to do ní při obědě s klasickým příkrmem, když je to víceméně to samé. Navíc když i při krmení rozmačkanou zeleninou to máme všude, tak nechci vidět jak by to vypadalo s polévkou :lol: Proto bych s polévkami ještě nějakou dobu ráda počkala, nebo dělala jen občas jako zpestření. Jak to máte s polévkami vy, dáváte, případně kdy? Vidíte v tom nějaký rozdíl oproti masozelenině, kromě hustoty? Děkuji :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3921
7.10.21 13:47

U nás doma se polévky dělají husté, jako hlavní jídlo, nejedeme to klasické „polívka a to druhý“. Takže polévku dcera měla tehdy, když jsme ji měli my (v upravené miminčí verzi). Když jsme měli klasický hlavní jídlo, tak měla masozeleninu. Fakt nevim, proč bych do ní k příkrmu cpala ještě polívku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20904
7.10.21 13:49

Tak v 8mi měsících už polévku postupně dávám. Většinou tedy jako večeři. A jinak pro mě je masozelenina jako druhé jídlo, takže už to jen mačkám. a spíš to odpovídá klasice jako máme my prostě brambory, maso, zelenina ale už ne vývar. A polévka je u nás vývar + zelenina, nějaké drobení, nudle, pohanka atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1291
7.10.21 13:58

Já jsem hodně dlouho dávala příkrmy řídké, takže vlastně polévky. Polévku a pak hned příkrm bych nedávala, za a) je to skoro totéž a za b) by dítě po té polévce příkrm už asi ani nedojedlo, pokud není velký jedlík. Hustější polévku bych dala někdy místo příkrmu nebo třeba jako další jídlo večer.

Napadá mě, že doktorka asi zdůrazňuje ty polévky kvůli tekutinám. Některé děti nechtějí pít, ale polévku si dají. Díky tomu pak mají těch tekutin víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
7.10.21 14:14

@annali To mě taky napadlo, že skrz tekutiny. S tím moc problém nemáme. A i tak jí dělám masozeleninu většinou řidší, takže to je stejně něco mezi kaší a polévkou. Právě mě zarazil ten způsob, jak mi to podala, jako bych něco zanedbala tím, že nedělám polévky :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1291
7.10.21 14:20
@BARu4 píše:
@annali To mě taky napadlo, že skrz tekutiny. S tím moc problém nemáme. A i tak jí dělám masozeleninu většinou řidší, takže to je stejně něco mezi kaší a polévkou. Právě mě zarazil ten způsob, jak mi to podala, jako bych něco zanedbala tím, že nedělám polévky :nevim:

Z toho si nic nedělej, doktorky toho někdy namluví… Určitě jsi nic nezanedbala. Neznám dítě, které by strádalo, protože nemá před hlavním jídlem polévku. :) Doktorce bych to odkývala a pokračovala tak, jak vám to doma vyhovuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3387
7.10.21 14:25

Já dělám k obědu většinou nějakou hustou polévku, tu si dam s malým a zbytek sóji starší, až přijde ze školy, jelikož mu během těch 15 minut od oběda vyhládne :lol: a k večeři vařím ten “hlavni” chod, protože přijde z práce muž a jíme všichni spolu. I z toho “velkého” jidla dostane prďola svůj kousek. Ale vařit denně dva chody k obědu to by mě asi kleplo, to neeee :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
7.10.21 14:37

@annali to je pravda :D dekuju :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27069
7.10.21 14:39
@Lily Evans píše:
U nás doma se polévky dělají husté, jako hlavní jídlo, nejedeme to klasické „polívka a to druhý“. Takže polévku dcera měla tehdy, když jsme ji měli my (v upravené miminčí verzi). Když jsme měli klasický hlavní jídlo, tak měla masozeleninu. Fakt nevim, proč bych do ní k příkrmu cpala ještě polívku :nevim:

Přesně. Navíc v osmi měsících mi snědli tak pár lžiček, o nějakém jídle se moc mluvit nedalo. Už vidím, jak dám dítěti 2 pidilžičky polévky a 2 pidilžičky příkrmu a pak mi obojí vesele hodí na hlavu. :mrgreen:
Paní doktorka bude malinko švihlá. Bych to pouštěla jedním uchem tam a druhým ven, Polévku a druhé máme doma jen výjmečně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3921
7.10.21 14:44
@Svistice píše:
Přesně. Navíc v osmi měsících mi snědli tak pár lžiček, o nějakém jídle se moc mluvit nedalo. Už vidím, jak dám dítěti 2 pidilžičky polévky a 2 pidilžičky příkrmu a pak mi obojí vesele hodí na hlavu. :mrgreen:
Paní doktorka bude malinko švihlá. Bych to pouštěla jedním uchem tam a druhým ven, Polévku a druhé máme doma jen výjmečně.

Mně v těch osmi měsících už jedla dobře, ani se po obědě nekojila, ale to je kus od kusu. Každopádně nevim kdo má čas vařit polívku i druhý, navíc jen kvůli kojenci :mrgreen: nesmysl prostě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20904
7.10.21 22:16
@Lily Evans píše:
Mně v těch osmi měsících už jedla dobře, ani se po obědě nekojila, ale to je kus od kusu. Každopádně nevim kdo má čas vařit polívku i druhý, navíc jen kvůli kojenci :mrgreen: nesmysl prostě.

Tak pokud jste sami tak chápu. :) Já vařila chlapovi a teď s druhým zase dceři. Takže je to u nás v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3921
7.10.21 22:25
@P4ja píše:
Tak pokud jste sami tak chápu. :) Já vařila chlapovi a teď s druhým zase dceři. Takže je to u nás v pohodě.

Tak tehdy jsem vařila jen pro starší a sebe, to fakt nemělo smysl nějak vyvářet. Dneska jsem na mateřské s mladší, vařim sobě, manželovi na HO a starší dceři pokud není ve školce. Ale i tak polívky nevařim, jen ty hustý co zastoupěj hlavní jídlo, nechci stát půl dopoledne u plotny a krom hlavního jídla řešit ještě polívku, ani nejsme zvyklí tolik toho sníst najednou. Vařim ráda, ale ne zas až tak moc :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15028
12.10.21 13:12

@BARu4 já jsem dávala polévky každý den na večeři, dělala jsem je husté a krmila. Asi tak od 8. měsíce, pak jsem ještě dokojila.
Vývary jsem měla předvařené v mrazáku, takže to byla rychlovka a nebo jsem vařila rovnou pro všechny a dokořenila až na talíři..
U nás se večeří polévky hodně často i teď..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20904
13.10.21 10:44

@Lily Evans Tak u nás je vývar vždycky v mrazáku, tak do toho dát kousek zeleniny a nějaké drobení, krupici atd. není problém. Jestli vařím hodinu druhé jídlo nebo hodinu druhé jídlo + polévku, vyjde nastejno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat