Biopsie, punkce cysty na prsu

Anonymní
13.11.12 13:31

BIOPSIE , PUNKCE CYSTY NA PRSU

Poprosím o vaše zkušenosti. Dnes jsem byla na sono prsu a našli mi prý zřejmě cystu na prsu. malinkou prý. Za měsíc na kontrolu, buď, že prý zmizí sama, nebo punkce jehlou, nebo biopsie. Strašně se bojím.
Co obnáší tato vyšetření? Bolí to? Ta biopsie? Mám mimino, nemůžu se o něj ten den nestarat, budu muset ho normálně nosit a všechno…bude mi ten den blbě, nebo něco bolet? A v průběhu toho zákroku? Hrozně se bojím, Toho zákroku, ale hlavně toho, co to bude. :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6901
13.11.12 14:04

Ahoj, nemusíš se vůbec bát, je to jako normální injekce, možná trošku víc bolestivější, ale je to jenom okamžik a potom tě to nebolí už vůbec. A navíc za měsíc se ti může opravdu ztratit. Držím palce :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1244
13.11.12 14:09

A i kdyby se ti to do měsíce neztratilo, tak nevěš hlavu… mě se z toho taky nakonec vyklubal jen fibroadenom(taková zhutnělá tuková cysta… Uvidíš, že to bude dobrý…A navíc, jestli kojíš, tak máš dost hormonů a tvorba cyst je naprosto běžná :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6529
13.11.12 14:32

Biopsie moc neboli
lokalne to znecitlivi, pichnou ti injekci aby si udělali cestu pro tu odběrovou jehlu, trochu s tim v ráně zakvedlá, aby se otvor zvěšil ( odběrová jehla je trošku širši než ta normálni, proto to kvedláni). Neboli to, jen je to nepřijemné, protože viš, co ti dělaji.
Pak tam dá tu odběrovou jehlu, tu má napojenou na takový vzduchodý pist, něco jako plynová pistole, a „vystřelenim“ nabere vzorek. Neboli to. Mě brali vzorky dva. Vše pod kontrolou SONO.
No pak už to jen zalepi a hotovo. Doma ledovat a nenamáhat ruku. Takže nošeni ditěte bych moc nedoporučovala.
Ale možná jsem měla mit klid, protože se jim podařilo trefit se do nějaké žilky a hodně to krvácelo. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.11.12 17:48

Ach jo, hrozně se bojím a modlím, aby to za měsíc zmizelo. A hlavně aby to nic nebylo, to klidně ať biopsie bolí jak chce…

• Citovat
  • Nahlásit
13.11.12 19:45

Také mne asi toto vyšetření bude čekat, takže i já budu ráda za nějaké rady. :think: Jak je to tedy s tím klidovým režimem po? I já mám malé dítě a musím ho nosit. Jak dlouho má mít ruka klid? A popravdě bolí to po tom? Jak dlouho a jak hodně? :(
Stalo se někomu, že cysta zmizela ještě než došlo k biopsii?
Anonymní, držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
anonymka_111
13.11.12 22:49

Mě našly nějaké cysty a nic se s tím nedělá :nevim:
No raději si zajdu na gyndu, ať mi zas osahá prsa a pošle na sono, protože, ted se mi to úplně připomnělo a začala jsem mít strach.
Každopádně to kverdlání jehlou v prsu zní otřesně :roll:.. Mě bolí prsa jen se jich dotknu a ještě toho trochu 8o To musí být fakt nepříjemný :poblion:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.11.12 07:59

No a máte někdo zážitek s cystou, následnou biopsií a výsledkem negativní?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.12 16:30

Dovolím si oživit tuto diskuzi, prosím o jakékoliv zkušenosti s cystou v prsu. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.12 10:07

Dovolím si oživit tuto diskuzi, prosím o jakékoliv zkušenosti s cystou v prsu. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.12.12 19:45

Výsledky

Tak už jsem přečkala měsíc a jsem tu s výsledkem - cysta stále byla přítomna. Paní doktorka řekla, že odsaje a pokut půjde odsát a bude to tekutina je to cysta. Pokut nepůjde odsát, je to nádor a budem dělat biopsii. Krve by se ve mne nedořezal. Byla to tekutina, a odsála ji všechnu, takže cysta je tím pádem pryč. Na rozbor se neposílá. Za půl roku na kontrolu, může být znova. Pak už by se na rozbor poslalo. Uf :?

• Citovat
  • Nahlásit
12546
18.12.13 14:50
@Anonymní píše:
Tak už jsem přečkala měsíc a jsem tu s výsledkem - cysta stále byla přítomna. Paní doktorka řekla, že odsaje a pokut půjde odsát a bude to tekutina je to cysta. Pokut nepůjde odsát, je to nádor a budem dělat biopsii. Krve by se ve mne nedořezal. Byla to tekutina, a odsála ji všechnu, takže cysta je tím pádem pryč. Na rozbor se neposílá. Za půl roku na kontrolu, může být znova. Pak už by se na rozbor poslalo. Uf :?

Ahoj, mam podobný problém. Nevěděla jsem že jde cysta odsát? Nemohla bys mi napsat víc(třeba i do SZ)nebo někdo jiný? Moc se bojim :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2642
18.12.13 16:25

@ametyst
Ahoj a čeho přesně se bojíš? Ty jsi ta zakladatelka nebo někdo jiný (jako o jaký problém jde)?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.1.14 14:56

Zjistili mi dnes cystu mam jit do mamol. poradny tam se rozhodne co dal jsem v 28t tehotenstvi. poradte, zkušenosti. dava se tekutina na rozbor?

• Citovat
  • Nahlásit
407
30.1.14 17:06

… a jak se ta cysta v prsu pozna? kojim, neco jsem si nasla a podle dr tomu mam dat chvili cas a pokud to tam bude porad, posle me na sono. Hrozne se bojim :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat