Reklama

Blik - Centropol Energy - Dodavatel elektřiny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

M-a-j-a
Neúnavná pisatelka 16489 příspěvků 23.11.10 13:05
Blik - Centropol Energy - Dodavatel elektřiny

Přeji všem hezký den a prosím o pomoc :-)
Dneska na mě azvonila paní, že mi přišla přepsat elektřinu. Prý mi zůstane ČEZ, ale dodavetelem bude centropol energy. Vůbec tomu nerozumím a proto se ptám, jestli z vámi taky nepřišli a nebo jestli s nimi máte zkušenost?
Nic mi nenabízela, prostě řekla, že budu mít o 10% levnější elektřinu a kdo by to nechtěl a automaticky začala vypisovat smlouvu s tím, že to takhle teď přepisují v celém městě.
Jsem z toho mírně v šoku a nevím co si o tom mám myslet :think:
Předem děkuji za reakce :hug:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 72 Další »

Reklama

Reakce:

Eemii
Neúnavná pisatelka 16953 příspěvků 23.11.10 13:37

Mam to prepsany uz 14 dni :palec: ..taky na Centropol.Pan taky rikal,ze zustane CEZ a operatorka,co volala uz po podepsaniu smlouvy rikala,ze to tedy z CEZem nema nic spolecnyho :think: ..Ja tomu tedy nerozumim.A ten pan se choval presne,jak popisujes.Na nic se neptal a zacal vypisovat smlouvu.Tohle nesnasim a mela jsem chut ho vyhodit :mrgreen: .Ale je to vyhodnejsi,tak jsem podepsala

lemaz
Závislačka 3040 příspěvků 23.11.10 13:50

Změnili jste dodavatele - z čezu na Centropol. Distributor zůstává stejný. oni mají smlouvu mezi sebou. Také jsem přešla k Centropolu. Cena má být o 10% levnější. No, jsem zvědavá. každopádně mají vyúčtování a platby stejné jako u čezu nebo u eonu. Tohle neplatí o Bohemia Energy. Tam jsou podvodníci. Špatně vyúčtovávají zálohy, dlouho to trvá, mají nepřehledné vyúčtování. U Centropolu bych se nebála. Prostudovala jsem si jejich podmínky.
Ale to vnucení se je blbý. Se mnou tady holčina mluvila alespoň hodinu a půl. Ale my máme v rodině blbé zkušenosti s Boheia Energy, takže jsem měla moc otázek. Možná proto.

Lakyna
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 23.11.10 13:56

No já nevím, u nás někdo takový byl, nevím, zda to byl Centropol Energy, ale vyhodili jsme je. Je to tak, že oni nám sice nabídli elektřinu o 10% levněji, ale pouze elektřinu, kterou propálíte. Jenže když se podíváte na roční výpis, tak tam jsou dvě položky a to „propálená“ elektřina a přenos energie. A jelikož všechny sítě a dráty tady u nás ve stř. čechách patří čezu, tak sice bychom měli elektřinu o 10% třeba levnější, ale přenos té elektřiny účtuje čez a ten ten přesnos může navýšit a nakonec v součtu platíš víc, než když jim smlouvu nepodepíšeš. Takhle mi to vysvětloval můj táta elektřikář, můj manžel a i známej, co dělá u čezu. Takže jsme je vyhodili a nic nepodepisovali. Ale fakt si nepamatuju, o jakou společnost šlo. Vím, že otravovali i u mých rodičů a naši je taky vyhodili a ještě byli arogantní a drzí.

M-a-j-a
Neúnavná pisatelka 16489 příspěvků 23.11.10 14:07

Děkuji za reakce.
No já jsem byla v šoku hlavně z toho jednání. Prostě řekla, že mi jde snížit cenu energie a začala vypisovat smlouvu. Do toho mi brečela malá a štěkal pes a já na ni koukala jak péro z gauče a nechápala jsem.
Je přeci normální přijít a první představit sebe a společnoost, vysvětlit o co se jedná, zeptat se jestli mám zájem a né rovnou vypisovat.
Ještě jsem naštěstí nic nepodepsala a přemýšlím, jestli první nezavolám na čez.

mofiz
Závislačka 2684 příspěvků 23.11.10 20:10

pročtěte si toto http://www.poradte.cz/…if-blik.html

Brusek
Echt Kelišová 9940 příspěvků 177 inzerátů 16.05.11 21:52

ahoj-zrovna dneska tu byl OZ této splečnosti a manžel mu teda podepsal, ael já z takovýchto změn nejsem nikdy nadšená, v takovýchto věcech sázím na jistotu a ověřené apolečnosti.Taky spěchal na podepsání smlouvy, když mu manžel řekl, že se mu nelíbí, že nemá čas si to ani přečít, ta mu zatrhl dva odstavečky v podmínkách se slovy „tady to máte, tak mi to podepište, ať můžu běžet“ - bylo už skoro půl osmé večer.
Dívala jsem se na tu diskuzi, co je tu uvedená v posledním příspěvku-ta mě teda nijak zvlášť nenadchla, ale taky je tam pár lidí, kteří problém nemají---tak čemu věřit??? Je tu někdo, kdo u nich je nebo prostě jakékoli zkušenosti??? Díky Katka

Jan Jurníček 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.11 10:00
No to je dobré!

Nerozumím tomu, ale pán říkal, tak jsem to podepsala! :roll:
Lidi, nepodepisujete smlouvu s prvním hejhulou, který vám zazvoní u dveří! U mě už byli třikrát a nikdo nepochodil. Jestli si chcete vybrat alternativního dodavatele energie (kdo neví, co to je, tak elektřiny, nebo plynu), tak srovnání najdete třeba zde:
www.enfocus.cz.
Je tam porovnání cen jednotlivých dodavatelů pro Vaši oblast a spotřebu a jsou tam vypíchnuty i případné nestandardní podmínky smlouvy (doba určitá, vrácení ne složenkou, ale na účet, výhradně elektronická komunikace apod. - až na tu dobu určitou to chápu jako sražení administrativních nákladů na minimum, ciž umožní srazit na minimum cenu).
Dealeři Centropolu se neumí ani pořádbně představit: „Já jdu kvůli plynu“, „Já jsem z elektrárny“, apod. Kdo mě má už ve dveřích za blbce a nedá mi čas, tak mi asi nenese rovnou smlouvu, to dá rozum, ne?

adrastea
Ukecaná baba ;) 1959 příspěvků 28.05.11 10:09

jo tak takový člověk mi zvonil u dveří někdy v říjnu,vůbec mi nedal čas si cokoliv pročíst,hned vypisoval smlouvu-navíc se prokazoval že pracuje u Eonu!no samo sem debil podepsala,ale nedalo mi to-v podmínkách na papíře měli napsáno,že s jejich smlouvou odstupuju od Eonu a nastupuju k nim-což mi ten pán u dveří řekl přesně naopak!že prý zůstávám u Eonu :cert: takže sem hned volala na Eon co to jako mná být a paní sem rovnou nahlásila,že žádné zrušení u nich nechci a ještě ten den jsem na Centropol odeslala doporučený dopis,že smlouvu s nima nechci a ať mi pošlou všechny podklady zpět :cert: takže jestli mi příště bude někdo zvonit u dveří,skopu ho ze schodů :cert: :-?

Jan Jurníček 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.11 10:14
To M-a-j-a

Dívám se na to přesně, jako Vy: Kdo se neumí ani pořádně představit („Já jsem z energetiky“, „Jdu kvůli plynu“, „Já jsem z elektárny“), snaží se budit dojem, že jedná z moci úřední, mlží a jedná se mnou, jako bych byl nesvéprávný, tak mi nejspíš nenese rovnou smlouvu. Jeden návrh smlouvy od Centropolu jsem si doma nechal (Blik) a je hezky vykutálený.

Svého dodavatele energií si vyberu sám, podle nezávislého poradce nabízejícího srovnání a vypichujícího nestandardní podmínky ve smlouvách a po důkladném zvážení. V žádném případě nepodepíšu nic prvnímu hejhulovi, který mi zazvoní u dveří, to by nemohlo dopadnout dobře ani náhodou!

Jan Jurníček 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.11 10:45
Brusek:

Věřte tomu,co je ve smlouvě a co manžel podepsal. Co je psáno, to je dáno. U Bliku je to třeba smlouva na dobu určitou 3 roky, smluvní pokuta 2500 Kč při odstoupení od smlouvy, „garance nejnižší ceny“, která není ani garancí ani nejnižší (pouze nižší, než cena dominantního dodavatele ve Vaší oblasti).
A dál takový škek, jako že Váš závazek dodavateli je splněn dnem, kdy se dodavateli objeví částka na účtu, kdežto jeho závazek Vám (při vrácení přeplatku) dnem, kdy dodavatel vydá příkaz k úhradě bance, viz Čl.IV. odst. 11 Smlouvy. Krásná ukázka, jak si Váš smluvní partner představuje rovnost stran!

Poslyšte, pokud mne někdo tlačí k okamžitému podpisu smlouvy, že nemá čas čekat, až si smlouvu prostuduji, tak mu okamžitě ukazuju, kde je východ z domu, nic tím nemůžu pokazit!

Brusek
Echt Kelišová 9940 příspěvků 177 inzerátů 28.05.11 11:09

no šak já se vůbec divím, že to manžel podepsal-on je na takové věci velice opatrný :roll: psala jsem dva maily, že to chci zrušit-nikdo nedpovídal, volala jsem na zákaznickou linku-stále operátoři zaneprázdněni, další den se teda povedlo, paní byla teda milá, na nic se nevyptávala, řekla ať pošlu kopii té „smlouvy“ s průvodním dopisem, tak jsem to doporučeně poslala…myslíte, že budou chtít těch 2500,– i když je to zrušené v těch 14dnech?? Teoreticky by neměli, páč podle mého by taky těch 14dnů, kdy já můžu bez udání důvodu odstoupit, s tím neměli právě kvůli tomuto ještě nic dělat ne?
No holt měla jsem být průbojnější já a pána vyprovodit. Kdybych mu otevřela já, tak rovnou jde-takovým ani neotvírám, jen se jdu podívat z balkonu (páč barák je velký a já tu mám malé mimčo, tak nebudu furt lítat až dolů a ji tu nechávat samotnou) a jak jde někdo s nějakýma nabídkama, tak ani otvírat nejdu.Jenže teď jsem bohužel byla vlezená na hůře, tak šel otevřít manžel a nechal se ukecat no :zed:

Jan Jurníček 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.11 11:15
Brusek

Proboha! Žádné maily, žádná zákazniocká linka, Doporučený dopis, nejlépe s doručenkou (potvrzením o doručení), ať máte něco v ruce. Výpis odeslaného e-mailu není myslím pro soud důkazem a při telefonickém hovoru máte v ruce co? :nevim:

Jan Jurníček 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.11 11:47
Ještě takhle

Jsem zatím u E.Onu, což je současně distributor a dominantní dodavatel elektřiny v naší oblasti a není to zrovna ten nejlevnější dodavatel.

Ale na rozdíl od tarifu Blik, který má „garanci nejnižší ceny“ splněnou už při úspoře 1 Kč ročně oproti E.Onu, můžu zítra sednout, napsat výpověď s tříměsíční lhůtou a bez sankce a přejít k dodavateli, kterého si vyberu (třeba proto, že je nejlevnější při smlouvě na dobu neurčitou a tříměsíční výpovědní lhůtě). Podpisem smlouvy na dobu určitou 3 roky se této možnosti vzdávám, což mi - za garanci nižší ceny nejméně o korunu ročně oproti E.Onu jako protihodnotu - nepřipadá jako zrovna nejvýhodnější obchod.

anytsirk
Nováček 1 příspěvek 31.05.11 17:11
Pomoc...:D

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, na jakou adresu jste jim do Centropolu posílala ten dopis. Ráda bych udělala to samé a jestli byste mi mohla poradit, co přibližně jste jim tam napsala a jakou na to měli odpověď. Jestli bez problémů zrušili tu vaši smlouvu, nebo dělali nějaké „ofrky“. Taky jsem to blbec podepsala a ženská byla moc ukecaná, víc jak já a to se mi nelíbilo. :lol: Takže bych to i s rodiči ráda ukončila, ať se nestane, že mi dojde roční vyúčtování a já budu platit jak mourovatá.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 72 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Asia Argento zakouší vlastní hořkou medicínu: Vraťte mi moji práci! škemrá

Herečka Asia Argento (42) přišla o post porotkyně v italském X Factoru, neboť... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >