Blinkání v 11-ti měsících???

2
12.3.05 21:04

Blinkání v 11-ti měsících???

Poprvé od porodu jsem se dostala k počítači,tak toho hned využiji.Mám jednovaječná dvojčata,kluky,za 14 dní jim bude 11 měsíců.Kluci přibývají,rádi jedí,přesto mi Tomášek blinká.Už od narození,blinkal i po kojení,doktorka tvrdila,že je to normální,že se to upraví.Neupravilo,blinká po mlíčku, po jogurtu, po kaši,po čaji, snad jen po obědě ne.Doktorka stále tvrdí,že je to normální.Ale Tomík je pořád poblinkanej,smrdí zvratkama, je mokrej,neustále ho převlékám,chceme jim dát koberec do pokojíčku,neumím si to představit,prostě mi to nepřijde normální.není to ublinkávání, je toho poměrně hodně.Poradíte mi někdo,nevím si rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
12.3.05 21:49

Ublinkavani

Ahoj, moji kluci ublinkavali jen obcas a tak jsem „pripravky“ pouzivala jen na cestach, pri delsich vyletech apod. Pro jednoho stacilo AR mleko, druky pil sojove mleko a to AR verzi nema (nebo o ni nevim).
Pouzivali jsme „Nestargel“ od Nestle, ale nevim, zda se da sehnat i v CR, my jej kupovali v Nemecku. (Lekarny vetsinou maji alespon vzorky veci, ktere neodebiraji a moznost je zajistit.)
Je to prasek ze svatojanskeho chleba, ktery se rozdela ve vode, z niz se pripravuje strava. Lze jej tedy pouzit i do polevek apod.
Jinak se doporucuje prave onen svatojansky chleba (je k mani napr. na http://www.biosfera.cz/…ducts_id/556) nebo ryzovy skrob, pripadne jina vlaknina. Do stav dodnes pro jistotu davam alespon trochu ryzovych nebo jinych „vlocek“.

• Nahlásit
  • Citovat
685
13.3.05 08:55

Ahoj,
slyšela jsem, že v Brně je lékař, který se takovými případy zabývá. Známé dal pro syna nějaké kapky, které užíval před jídlem a tím se mu uzavřel nějaký otvor, díky kterému mu jídlo odcházelo ven (můj laický výklad). Měl asi 6 měsíců a během asi 1-2 měsíců se mu to spravilo. Já jsem chtěla toho lékaře kontaktovat, měli jsme podobný problém, ale v 6m se to najednou začalo zlepšovat samo a už skoro neblinkáme. Možná bych doma číslo na toho doktora našla.

Jitka a Hanička (8m)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
13.3.05 09:04

Ahoj Matalo,
vláknina ze svatojánského chleba se u nás jmenuje NUTRITON, vyrábí ho Nutricia. Prodávají ho v lékárnách a stojí kolem 170 Kč. Dávala jsem ho malé do mléka aby neblinkala a pomáhalo to. Ale v Tvém případě bych ještě po doktorce žádala odeslání na odborné vyšetření.
Silvie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
685
13.3.05 09:10

Ahoj Matalo,
podařilo se mi najít kontakt na toho doktora. Jmenuje se Matuška a číslo je 541 218 364. Třeba to vyřešíte „jen“ tou vlákninou. Hodně štěstí.

Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
14.3.05 22:01

Ahoj! Máme stejný problém. Po ultrazvuku, byl u našeho prcka prokázán reflux. A tento čtvrtek jsme obědnaní k panu doktorovy Matuškovi tak jak od něj půjdem napíšem ti co nám řekl. Ale y vlastní skušenosti ti můžu říct že ty ARka a vlákniny svatojánského chleba vůbec nepomáhají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
18.3.05 20:35

Ahoj tak sme dneska byli na gastroenterologii pan doktor nám navrhl tři řešení, první bylo ať si tam deme lehnout na tři dny na pozorování, to sem zatím zavrhla, druhé řešení byla operace tu jsme zavrli oba¨, atak nám zatím předepsal léky, jmenuje se to Degan a za měsíc máme jít na kontrolu. Tak se na to zeptej svojí doktorky, třba vám to taky pomůže.
Tak zati a když tak napiš jak to s váma vypadá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5636
18.3.05 20:56

Ahojky maminky s blinkajicimi detmi,

moje holcicka blinkala od narozeni, nepomahal Nutriton (ten svatojansky chleba), nepomahalo AR mliko, nepomahalo zahustovani nicim. Prevlikaly jsme tak 5× denne i vice, smrdely jsme obe dve temer neustastale a hlavne na verejnosti to bylo neprijemne. Od 10t jsme chodily pravidelne na UTZ, kde byl prokazany REFLUX a neustale nas ubezpecovali, ze se zaklopka brzy dovyvine a bude vse ok … a trvalo to rok, nez se vse opravdu upravilo. Prvni 4 mesice jsme kvuli blinkani mely velke problemy s vahou, pak uz Nika zacala bastit jako o zivot, holt musela snist vice, aby mela z ceho silit. Dr. na UTZ nas uklidnoval, ze to bude dobre a ze se to urcite spravi a mel pravdu, i kdyz to trvalo dele nez obycejne. A dokonce nam predepsaly PREPULSID, lek, ktery mel pomoci k neblinkani … no, nepomahal a kdyz jsme ho za nekolik mesicu kvuli strevnim potizim (nebyly z toho leku) vy:,–(ily a uz se k nemu nevratily, nevidela jsem zaden rozdil. Takze radim urcite se poradit s odborniky a pak byt trpelivy, muze to trvat i vice jak rok.

Sulanek a Nika 25.5M

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama