Jaké ovoce?

10410
12.3.05 13:49

Jaké ovoce?

Ahoj,
za pár dní bude naší Anetce sedm měsíců a tak přemýšlím, jaké ovoce jí můžu ještě nabídnout. Nejraději baští banán, zkoušela jsem dávat jablko a taky hrušku, ale oboje jí evidentně nechutná :( Občas do toho přimíchám trošku mrkve nebo UM, ale ani pak to není žádná sláva. Jaké další ovoce můžu zkusit? Koupila jsem švestkovou přesnídávku (je doporučená od 4. měs.) :?:
A co třeba bílý jogurt? Můžu ho zkusit, nebo je na něj ještě brzy?
Díky za rady!
Silvie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

685
12.3.05 14:23

Ahoj Silvo,
my jsme zkoušeli ještě kousek meruňky a malinu, vždy s kouskem jablka. Kromě banánu má ovoce ráda. Dáváš čerstvé nebo v konzervách? Já čerstvé, trošičku hopodusím a má boule za ušima. Syrové ještě nechce. Někdy do toho zamíchám 2 lžíce jogurtu. Někde ho doporučují po 6.měsící, jinde až po 8., my jsme začali v 8m.

Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
12.3.05 16:59

Ahoj Jitko,
meruňku bych musela dát zavařovanou (s cukrem) a to se mi nechce, ale maliny mám zamražené, tak je asi vyzkouším. Jablko a hrušku vždycky podusím. Dnes jsem přece jen zkusila ty švestky od HIPPU a malá snědla skoro celou přesnídávku :)
S jogurtem teda počkám, ono není kam spěchat :)
díky Silvie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.3.05 17:07

Silvo,

Hipp má taky meruňkovou přesnídávku. My ji zkoušeli dneska, malému nechutnala, mně jo :D Pak mají z těch jednodruhových určitě ještě hruškovou a broskvovou.

Ulrika

• Nahlásit
  • Citovat
685
12.3.05 18:59

Ahoj Silvo,
meruňky i maliny mám taky v mrazáku, takže bez cukru. Hledala jsem ovoce i mezi přesnídávkama a bez cukru (když pominu první lžičky od Hami) jsem objevila jen jablko s broskví nebo s meruňkou od Devy (je to Neslazený protlak). Sladké je to dost a malé to chutná. Mám to na cestování. Myslím, že vhodné jsou i třešně.

Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
460
12.3.05 19:02

Ahoj,
naše malá v tomhle věku nejraději baštila dušená jablka rozmixová s banánem v poměru 1:1, někdy jsem jí do toho propašovala i kousek vařené mrkve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3596
13.3.05 01:28

Ahoj Silvie,

pokud vím, tak meruňky a maliny mohou být hodně alergizující stejně jako broskve, tak s nimi pomaličku a čekat na reakce. Třešně jsou asi v pohodě. Někde jsem dokonce četla, že všechny bobuloviny by děti měly dostávat až po 1. roce, kromě borůvek. Ty v sobě mají hodně vitaminu C a děti je dobře snášejí. Já jsem si je v létě dala do mrazáku a malá je měla ráda. Občas jsem jogurt musela přisladit troškou hroznového cukru. Když jsem zjistila, že jí ani jahody nevadí, tak baštila jogurt a jahodami a borůvkami, po tom se můžu utlouct i já.

Hodně štěstí a žádné špatné reakce.

Jana a Karolínka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
13.3.05 09:03

Ahoj Anette, my davame jablko s bananem a nekdy do toho primichame i bily jogurt (Activia B.) a take na stridacku piskoty. Jogurt by se mel podavat od 7 mesice a s lepkem by se melo zacit mezi 7. - 8. mesicem, je to pry nejlepsi cas, takze my to tak praktikujeme. Dobrou chut :) .
Simona&Kristy(8 mesicu)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
13.3.05 09:11

Simono,
to dáváš jablko s banánem každý den? Já jsem chtěla malé připravit nějakou změnu v jídelníčku, ale teď koukám, že názory maminek na to jaké ovoce se dost liší :? Ale i borůvky mám v mrazáku a ty mi připadají vhodnější než maliny.
Silvie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
13.3.05 11:41

Anette, stridam to samozrejme :) , jednou jablko s bananem, jednou piskoty s bananem a jogurtem, jednou banan s jogurtem, proste jine ovoce v tehle dobe neni moc fresh a tak je lepsi podle meho nazoru pockat do jara. Navic, ovoce se mala nabasti az po 1 roce zivota, kdy bude moci „cokoliv“ a nebude hrozit takove riziko vzniku alergii :! .S.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
15.3.05 18:39

Ahoj! Mám doma sedmiměsíčního klučinu.Jogut mu dávám skoro každýb den ke svačince a moc mu chutná přdává mu do něj vždycky trochu výživy, protože ta je většinou moc sladká a nemusím zas prcka krmit takovou spoustou sacharidů. S ovoce sme vyskoučely banán, jablíčko, sušené švestky, jahůdky a meruňky ale ty mz nechutnaly asi moc kyselí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
94
16.3.05 20:12

Máme doma šikovnou 6-ti měsíční holčičku. Přesně v polovině 6 měsíce jsem začala dávat malé banán syrový, pasírovaný. Pak jsem přidala jablíčko s kukuřičnou kaší. Ale vždy jen k odpolední svačince.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.10.12 08:58

Zdravíčko, já se také přidám do diskuze. Nám je dnes 6 měsíců a nejsme kojeny a doktorka nám řekla, že už máme dávát jogurt, vůbec nevím jaký ale co jsem se načetla, tak je nejlepší holandia. Jinak jsem od doktorky dostala vynadano, ze jsem ji jako první začala dávat banán, protože je sladky a kalorický, že prý jsme měla začít něčím co roste u nás, jako jsou jablka a hrušky. Je pravda, že po banánu ty jablka moc nechce, protože nejsou tak sladke, ale včera i to kyselé jablíčko si dala sice nemoc ale něco spapala, takže teď jí banán dávat prozatím nebudu a dostane jen jablíčka a hrušky, aby si zvykla. Jinak se chci ještě zeptat mohu dávat blumy a švestky?? A pokud ano, jak je mám upravovat??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
219
12.10.12 09:22
@vercaveverka píše:
Zdravíčko, já se také přidám do diskuze. Nám je dnes 6 měsíců a nejsme kojeny a doktorka nám řekla, že už máme dávát jogurt, vůbec nevím jaký ale co jsem se načetla, tak je nejlepší holandia. Jinak jsem od doktorky dostala vynadano, ze jsem ji jako první začala dávat banán, protože je sladky a kalorický, že prý jsme měla začít něčím co roste u nás, jako jsou jablka a hrušky. Je pravda, že po banánu ty jablka moc nechce, protože nejsou tak sladke, ale včera i to kyselé jablíčko si dala sice nemoc ale něco spapala, takže teď jí banán dávat prozatím nebudu a dostane jen jablíčka a hrušky, aby si zvykla. Jinak se chci ještě zeptat mohu dávat blumy a švestky?? A pokud ano, jak je mám upravovat??

Blumy a svetstky bych jeste nedavala aby to nezpusobilo prujem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
12.10.12 09:27

Výborné je rozmačkané avokádo s banánem a taky velmi zdravé, my jsme ho dávali již od 4 měsíců a malému moc chutnalo.
Na jogurt je rozhodně brzo, určitě ne dřív než v roce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama