Peřinka

43
11.3.05 19:46

Peřinka

Ahoj,
zajímalo by mě, zda je nebezpečné přikrývat mimi (4 měsíce) péřovou dekou. Tuhle jsem v jednom chytrém časopise četla, že do 1 roku by se peřina používat neměla. Je to kvůli alergii na peří? :(
Poraďte, prosím.
Díky
Klarisa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

96
11.3.05 20:22

Ahoj Klariso,
asi ti neporadím,ale já mám taky 4měsíční mimi a peřinkou ji zakrývám. Nevím čím je „vycpaná“, koupila jsem ji v obchodě s mimivěcmi,tak doufám,že je tomu přizpůsobena.
Kdyžtak mám ženský poraďte, taky jsem docela zvědavá.
Díky
Radka Sabinka 4,5m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
538
11.3.05 20:30

Ahojky.
Já jsem někde četla, že by peřinka pro mimi měla být vzdušná a ne příliš těžká, aby se při náhodném překrytí hlavičky mimi neudusilo.
Já jsem pořídila peřinku z dutého vlákna neb jsme s manžou alergici. Taky je mnohem lehčí než péřová.
Albi + Anika 3m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
11.3.05 20:37

Ahoj holky,
jak píše Albi, jde o udušení miminka. Příliš těžká přikrývka není vhodná. Nejlepší jsou spací pytle. Nicméně my peřinku z dutého vlákna používáme asi od 5 měsíců a bez problémů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.3.05 23:30

Mám už na druhé mimi přikrývku z dutého vlákna a přichytávám ji z každé strany pod matraci. Malá spí s ručkama ven z peřinky, takže ji má mírně staženou pod pažemi a nesesune se pod ni. Osvědčilo se mi to líp než spací pytel, který se jí pořád vyhrnoval až k uším a musela jsem ji převazovat plínkou.
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
6
13.3.05 13:10

My mame trimesicni mimi a nedavno jsme ji zacli prikryvat perinkou, ale nevim z ceho je vyrobena. Je dost velka, takze na konci postylky je shrnuta a drzi v podstate na jednom miste. Male se pod ni spi moc dobre, posunuje se v postylce na bok a nikdy se nestalo, ze by se pod ni sesunula. Ma taky rucicky venku. Zatim naprosto bez problemu, tak doufam, ze to tak zustane.
Jinak jsem cetla, ze by se miminko melo dat ke spodni casti postylky a konec perinky zadelat pod matraci, aby nemelo mimco kam sklouznout a tim nebylo cele prikryte i s hlavou.
Katka a Bara

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
182
13.3.05 15:46

Ahojky holky!

Já jsem malou taky přikrývala peřovou peřinkou a to byla narozena předčasně a když jsme přišli domů, tak měla jen 1,5 kg. Přesto jsme s tím neměli nikdy problémy. Jen díky tomu, že byla maličká, tak jsem podsunula peřinku pod matračku, aby ji nevytáhla a dávala jsem ji spát na spodní okraj postýlky. Takže se vlastně nožičkama opírala o spodní okraj postýlky.
Ale vzhledem k tomu, že dnes je spousta alergií, tak je asi výhodnější ji předcházet a použít peřinku z dutého vlákna.

Přeji všem pěkný zbytek neděle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
16.3.05 21:25

Ahoj! Ja naše mimi přikrývám stoprocentní péřovou peřinkou a nemá jedinný problém s alergiemi. Mzslím, že v tomhle ohledu trochu přehánějí. Pokud bude mít mimi nějáké problémi tak aspoň budeš vědět s čeho a peřinku odstraníš. a je jedno jestli na to přijdeš teď nebo až v roce. A mezi námi děvčaty já nemám na výběr bydlíme v paneláku a v noci netopí a když sem ji nepoužívala tk byl v noci studenej jak žabka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.3.05 22:44

Ahojky,
opatrnost je určitě na místě, pokud se v rodině vyskytuje nějaká alergie. Hypoalergenní přikrývky se dají běžně koupit v každé prodejně specializované pro děti. Tato peřina je opravdu lehčí, vzdušnější a i přes to hřeje - to je jako reklama :D. Sama ji u malé používám od jejího asi druhého měs.
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
595
17.3.05 07:13

A narozdíl od péřové jde vyprat, když se pročůrá. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu