Od kdy chodí?

1128
10.3.05 11:45

Od kdy chodí?

Ahoj, zajímalo by mě kdy Vám začaly dětičky chodit? A do kdy mají začít? Vím že je to indivudální, ale někde jsem četla že do 15. měsíců už jo. Nám je teď rok, ale nepozoruju žádné náznaky o chůzi, zatím lezeme a chodíme kolem stolu. Lenka :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Vvv
1364
10.3.05 11:56

Ahoj Lenko,
a chozeni kolem stolu neni naznak? :D Ale vazne, neblazni a vyckej, uvidis, ze ze dne na den to prijde a mala (malej) se rozebehne a uz se nezastavi 8O A ty pak budes vzpominat na stare dobre nemobilni casy :D
Nas dracek zacal sam par dni po prvnich narozeninach, znam decko, ktere chodilo uz v 8 mesicich i jine, ktere jeste v 15 mesicich jen lezlo. Opravdu je to individualni a vy mate jeste spoooustu casu.
Zdrave batolatko prejeme :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.3.05 18:41

Ahoj Jantarko!!
Moji holcicce byl rok 14.unora. Zatim taky jeste sama nechodi. Jen s takovym vozitkem, ktere tlaci pred sebou nebo taky kolem nabytku, v postylce atd. Leze jak drak a sama uz vydrzi bez drzeni stat, chvilku. :) Cetla jsem, ze normalne narozene (tedy v terminu), zdrave miminko by melo zacit chodit do roku a pul, takze porad jeste mame pul roku cas. :wink: Ale doufam, ze to bude driv. Nebooooj, oni se rozchodi!! Rikam si, ze obdobi, kdy mimisci nechodi je hrozne kratke (oproti obdobi, kdy chodi), tak bychom si ho mely poradne uzivat. Kdyz uz jednou chodit zacnou, uz budou pak porad a nam jen zustanou krasne vzpominky na doby, kdy lezli, plazili se atd. :wink: Kacenka si zacala sama stoupat a chodit kolem vseho uz celkem hodne brzy, podle me tak pred 3-4 mesici. Tenkrat jsme si rikali, ze urcite bude i hodne brzo chodit a ono nic. Tak jsme to asi zakrikli. :wink:
Proste zadny stresy, urcite jednou zacnou, uvidis… :P
Pekny den!! Jana.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
10.3.05 19:28

Nasemu Ondrovi bude za dva dny 13 mesicu a taky jeste nechodi,jenom kolem nabytku a leze jako motorova mys:-)))myslim,ze ceka na hezci pocasi,ted by se jenom valel v louzich:-))
ale vazne-ja to u nej cekam az tak za 2 mesice,mozna me prekvapi,ale lezt zacal az skoro v 11 mesicich.ted se naucil lezt na gauc sam a konecne i sam slezat.je to sikulka,ukazovali jsme mu to asi tyden:-)
tak nechodicim batolatum zdar:-)
Moninda

• Nahlásit
  • Citovat
1290
10.3.05 21:07

ahoj Leni,

naše malá začala začala chodit ve 14 měs. + 1 týden a to stylem, že do té doby kolem nábytku chodila minimálně, v 90% k přesunu používala lezení a to vypilovala tak, že se z toho stala „kosmická rychlost“.

Tak jak jsem psala v těch 14 měs. najednou ze dne na den začala chodit, jakoby získala potřebnou jistotu a odvahu, obešli jsem se tím pádem bez pádů, které počáteční krůčky provázejí.

Taky jsem byla netrpělivá, oba naši stejně staří kamarádi už chodili od ročku, ale nezáviděla jsem jejich maminkám to věčné jištění proti pádu, malá prostě jen lezla a pak plynule přešla do prvních krůčků.

Takže se neboj ještě často budeš vzpomínat na to jak jen prcek lezl, teď se z malé stalo torpédo, co chvíli neposedí, nemůže jít pomalu, prostě pořád popobíhá.

jo a kamarádka má 15 měs. holčičku bez náznaků chůze a holčička je naprosto v pořádku a proč chodím tak daleko pro příklad, vždyť já sama jsem začala chodit v 18 měsících a dle mamky jsem odmítala jít delší kus pěšky do dvou let a jsem po tělesné stránce normální, po té duševní mi občas přeskočí, ale to je tou mateřskou.

Takže hlavu vzhůru, prcek bude cupitat co by dup.
s pozdravem Zuzka+Emily

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.3.05 21:23

Ahoj,
tak tady zlomim rekord - nas Matej zacal chodit v 17 mesicich, v roce jsme slavili jine uspechy - lezeni :-)) - no, tak prehanim, leze uz od 11 :-)

Byli jsme s nim na neurologii a pry neni vubec dulezite kdy, ale jak. Napr. zrovna nas chlapecek je takovy pomalejsi, strasne se boji, je opatrnej a proste radeji lezl, i kdyz na chozeni uz mel. naopak pak mi dr. rekla, ze cim vic toho odleze, tim lip pro nej, dulezite je, jak ma vyvinute svaly a ze ho nemame do chozeni nutit, nevodit za ruce, jen doceho se pusti sam - tj., hlavne chozeni kolem nabytku.

Obcas me temer rozplakaly reakce ostatnich maminek, recmi typu - a on ma neco s nozickama???, ale to je asi hormonama, jsem tehu :-))

Pa

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
10.3.05 21:37

Nasi dva

Ahoj, mam dvojcata a resim opacny problem. Ten mensi se mi v sedmem mesici postavil a nyni dela (s oporou) prvni krucky. Teprve pristi utery mu pritom bude 8 mesicu. Druhe dvojce je v pohode, leze a dela prvni pokusy o sed, ale z toho „zivejsiho“ silim. Chybi mu potrebna opatrnost, behem jednoho mesice se naucil sedet a stat, takze si zatim jeste nezazil pady a dalsi rizika, do vseho se vrha naplno…

• Nahlásit
  • Citovat
19
10.3.05 22:56

Jééé, to je báječné téma, my totiž řešíme úplně to samé. V pátek nám byl rok a taky chodíme jen kolem nábytku, nejradši kolem mě, když sedím na zemi, nebo mě tahá z ručičku a chce někam se mnou. Sama se 2× pustila, chvilku stála a pak se zase chytla skříně. Dneska mi volala mamka, že mi zapomněla říct, že v neděli u nich udělala Aninka sama 1 krok :D (Skoro jsem ji po telefonu roztrhla, že mi to neřekla hned :D , takové události…)
Jinak taky tryskolezeme, ale myslím, že nám to ještě chvilku potrvá, než se úplně rozchodíme - Aninka je na sebe dost opatrná a je to takový bojínek. Jinak jsem četla, že děti začínají většinou chodit kolem 12 - 18m, takže, jak už tu bylo napsáno, máme ještě čas :)
Trpělivost, pevné nervy a žádné pády.
Petra a Aninka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
11.3.05 08:09

Ahoj holky,
hlavně se nenechte rozhodit dobráčky, kteří neznají dítě, které by v roce nechodilo. Já si taky vyslechla, že švagrová v 7 měsících chodila kolem postýlky a Lucy se nanejvýš přetočí na záda nebo na bříško. Lucinka je od narození pohodlnější a jsem ráda. Čím později začne dítě chodit, tím víc rozumu už má a dá si pozor. Sama chodit začala během 15. měsíce. Jsem ráda, protože jsem jí nemusela pořád někde sbírat. Sama se naučila chodit po schodech aniž by někdy spadla. Když vidím, jak seběhne 3 schody dole v domě bez držení, tak šílím. :twisted: Kdo by teď ve 22 měsících poznal, že v roce chodila JEN kolem nábytku. :roll: :lol:
Jen někteří lidé se divili, že naše dítko, které v roce vypadalo na rok a půl nechodí, narozdíl od jejich dítka, které v roce a půl vypadá na rok. 8O 8O 8O
Takže až Vám zas někdo řekne: On/ona Vám ještě nechodí? Odpálkujte je nějakým nesmyslem a oni sklapnou. :twisted: Nebo řekněte, že inteligentnější děti začínají chodit později, protože ví, že by si natloukly. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.3.05 08:48

Ahoj, my o máme obráceně, v necelých 11 měsících už sám chodí. V poradně se na nás zlobili, že je to moc brzo, ale nakonec uvěřili, že začal úplně sám , protože tam předvedl že dokáže i ukázkově lézt (leze už od 7 měsíců). Buďte rády, že vaše děti dlouho lezou a nechodí, pro správný vývoj je to lepší. My naopak máme podporovat ještě to lezení. T.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
11.3.05 10:12

ahoj,
každé děcko je jiné, naše malá začala chodit v 11m., ale ve 2 letech skoro nemluví. Stejně starý synovec je její pravý opak, začal chodit v 15m., ale ve 2 letech už komunikuje jak 4 letý. A pak se v nich vyznejte.
Klára

• Nahlásit
  • Citovat
460
11.3.05 12:13

Ahoj maminy,
co bych za to dala kdyby děcka začali chodit až po roce, začli v 11m. a byla docela fuška je uhlídat od úrazu, hlavně dcerku, ta se pořád do všeho vrhá střemhlav a neuvědomuje si následky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
11.3.05 12:15

Mám taky opačný problém. Můj sedmiměsíční chlapeček už stojí, chodí s oporou a pořád má tendenci se pustit. Už teď mi demoluje celý byt a já jen chodím uklízím, vykládám co nesm on si s toho nic nedělá a ještě mi tou svou čínštinou dá najevo kdo je tady pánem. Já jen z hrůzou čekám kdy se pustí a já jej už nikdy nechytím. Tato chvíle se neodkladně blíží a tak si zatím užívej nikam nespěchej, pak už se nikdy nezastavíš!!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama