Autosedačka pro děti od 9M

8
11.3.05 10:59

Autosedačka pro děti od 9M

Ahojte všechny maminky, jsem zde přihlášená poprvé a potřebuji poradit ohledně koupě autosedačky pro miminko od 9m :?: .Vajíčko nám už je malé :lol:, malý měří 75cm. Nejlépe bych chtěla až od 9 do 36kg.Nemám s tím ale zkušenosti, co je lepší jestli od 9 do 18kg. Poradťe mi i značku.
Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

256
11.3.05 11:03

Ahojky,připojím se, taky už uvažuju o koupi nové autosedačky. Máte někdo zkušennost se sedačkou do je od 0 do 12 let, jak jsem kdesi viděla nabídku? Nemůže to mít víc nevýhod?Díky za názory.
Michi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
256
11.3.05 11:11

Ahojky,připojím se, taky už uvažuju o koupi nové autosedačky. Máte někdo zkušennost se sedačkou do je od 0 do 12 let, jak jsem kdesi viděla nabídku? Nemůže to mít víc nevýhod?Díky za názory.
Michi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.3.05 11:24

Ahojky
urcite je lepsi koupit nejdriv 9-18kg nez 9-36 kg,Myslim si ze v te mensi je dite vice v bezpeci..
Mam 16 mesicniho syna a koupili jsme Romer Lord,ve sleve(v akci na netu) za 3.900,– normalni cena je okolo 4.100-4.700,–
Nekde jsem cetla ze vyhrala nejake testy pro nelepsi bezpecnost.
Jsem s ni velmi spokojena..Doporucuji!!!
Zdravi Trinitron a Jenik 16.mesicu:)

• Nahlásit
  • Citovat
12466
11.3.05 11:29

Ahoj,
my jsme sedacku resili ted, protoze syn vyrostl z vajicka. Nakonec jsme koupili Maxi Cosi Priory XP (9-18kg). Pry ma vyborne vysledky v testech, jeste jsme zvazovali Romer, ale nakonec MC vyhrala.
Obecne se da cim mensi rozmezi kg, ci veku tim lepe. Do sedacky 0-12let bych urcite nesla. Je to na ukor bezpecnosti, ale urcite i pohodli, protoze mezi novorozencem a predpubertakem je sakra rozdil :) Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
11.3.05 11:41

Souhlasím, taky bych si nekoupila sedačku 9-36kg apod, nemám moc důvěru v takové ty univerzální věci, a navíc taky pochybuji, že bude stejně pohodlná pro dvouletého prcka i desetiletého školáka. Mám objednanou Maxi-Cosi Priori SPS, je o něco levnější než XP, ale snad stejně dobrá :)
A až z ní malá vyroste, „vyfasuje“ ji sestřička nebo bratříček a malá dostane novou.. :wink:
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.3.05 12:42

Taky doporucuju z duvodu bezpecnosti nejdrive vajicko, potom, 9-18 a pak teprve tu pro starsi deti. NIKDY bych nekoupila sedacku 0-12 let za 2 a půl tisice apod. Podivej se, co se deje na slinicich a i kdybych si ty penize mela vzit na splatky a jist chleba se soli :-) tak si ji koupim. Stejne jako holky doporucuju Maxi Cosi nebo Romer. My mame Romera, taky ve sleve za 3900, normalne stoji kolem 5000. Kdyz se spokojis s nic moc designem a treba vyprodejem kolekce, tak muzes usetrit.

Miminko bych nevezla v nicem jinem nez vajicku. I tam doporucuju Romer, Maxi cosi. levneji vyjde Safety 1st a Kiddy (obe maji take vyborne vysledky v testech).

Holky, na tomhle fakt nesetrete!!!! Prosim prosim.

Autosedacky techto znacek se daji i dobre prodat, i kdyz je otazka, nikdy nevite, jestli je bourana, ale ta pravdepodobnost je falt mala. Ja bych tedy sedacku po autohavarii, byt i mensim narazu nikdy nikomu nemohla s cistym svedomim prodat, doufam, ze jsme takove maminky vsechny :-))
Paaa
Martina

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
11.3.05 12:50

Ahoj maminky,
my jsem tento problem resili nedavno, nebot nam bylo vajicko uz taky maly.
Koupili jsme sedacku od Chicca 9-18 kg, cena 4500,– Kc. Bohuzel ted nevim nazev,ale bylo to na Cernem moste chicco centrum.
monca

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
11.3.05 14:45

Mame autosedacku 9-18kg od MaxiCosi Priori a jsme vsichni (hlavne hlavni uzivatelka) moc spokojeni. Je pro dite pohodlna, pro nas na prenaseni z auta take a hlavne je bezpecna. Autosedacka typu 9-36kg nebo 0-12kg je podle mne „kockopes“ a vzdy je neco na ukor neceho. Do autosedacek Chicco bych taky nesla - dopadaji v bezpecnostnich testech nejhure. Ale porad je lepsi nejaka autosedacka nez zadna. Nemame zadny supr auto - Fabii, ale na sedacce bych nesetrila na rozdil od me kamaradky, ktera ma Superba a je ji lito dat pet tisic za kvalitni autosedacku.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
11.3.05 14:49

omlouvam se za omyl v predchozim prispevku, samozrejme jsem nemyslela, ze „kockopes“ je autosedacka v kategorii 0-12kg, myslela jsem typy 0-18kg, popripade 0-36kg, nebo 9-36kg - takove ty univerzaly…

• Nahlásit
  • Citovat
15
11.3.05 19:16

Ahoj holky,
problém autosedačky řeším také, malá pomalu z vajíčka vyrůstá. do univerzální 9-36 kg bychnešla. U nás vyhrála Maxi cosi, protože má všechny atesty a hlavně má jako jedna z mála ochranu proti bočnímu nárazu. Do Chicco bych nešla, protože od kamarádky chlapeček ( má rok a půl)se opřel nohou o bok a vylomil ho.Co by se stalo při nehodě?

Ahoj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
171
11.3.05 19:20

Ahoj maminy, taky jsem před nedávnem řešila tuto otázku. Samo, že jsem prošla všechny testy a víte, proč dopadají chicca tak zle a rëmery tak dobře? Já vám to povím. Značka chicco je italská a remer je německá a hádejte ve kterých časopisech tato značka má prim? No ano v německých!!! I náš D-test časopis od nich tyto výsledky přebral. Tak se prosím nad tím zamyslete.
Zjistila jsem si, že: 0-36 kg či tak nějak, tzv. kočkopsi - nebrat na tom se nušetří, je to na úkor pohodlí dítěte a kde máte jistotu, že z ní nevyroste? Tyto sedačky se dělají příliš malé.
Po nastudování různých materiálů jsem si taky chtěla vybrat mezi maxi cosi, bebeconfort a chicco key one - to jsou novinky letošního roku - odradila mě tak trochu i cena. Ikdyž pro bezpečnost dítěte na prachy nekoukám. Po shlédnutí v obchodě jsem byla zklamaná. Máme totiž trošku větší mimi, už teď ve svých necelých pěti měsících z vajíčka vyrůstá (mmch taky chicco, malý má 9 kg a ještě nesedí a taky je to čahoun). maxi cosi i bebe bylo na mě moc drahé cca 6-8 tis, zaváděcí cena u chicca key 1 je cca 5 tis. Ale ouha, byla o moc menší než jejich loňská vezre Zenith (kterou jsme koupili).
A teď pár postřehů: důležité jsou pro bezp. tzv. uši - bočnice - kvůli příp. nárazu, pak i délka sedáku a konstrukce - (u zenitu je železná), samozřejmě celková manipulace atd. Taky si myslím, že nemusí mít tisíc různých poloh, stačí i dvě (jedna sedací, druhá lehací). takže taky radím vyzkoušet přímo s dítětem. My jsme spokojeni a cena 4 tis. je myslím taky zlatý střed.
Takže zkuste popřemýšlet, stáhněte si test od Ivuldy (je tu na něj někde odkaz) a zadumejte. Případné dotazy ráda zodpovím (v rámci svých možností :lol: )
Díky, že jste dočetli až sem a s pozdravem BEZPEČNOSTI ZDAR zdraví Alča a Alánek (21 týdnů)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
11.3.05 19:25

Ahoj holky,
problém autosedačky řeším také, malá pomalu z vajíčka vyrůstá. do univerzální 9-36 kg bychnešla. U nás vyhrála Maxi cosi, protože má všechny atesty a hlavně má jako jedna z mála ochranu proti bočnímu nárazu. Do Chicco bych nešla, protože od kamarádky chlapeček ( má rok a půl)se opřel nohou o bok a vylomil ho.Co by se stalo při nehodě?

Ahoj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1089
11.3.05 20:43

Ahojky,
zkus se podívat na www.britax.cz . Máme od nich od 9 do 18kg, sedačka má pět poloh, takže se v ní velice dobře spí. na dlouhé cesty super…Byla dražší, ale u sedaček se kvalita opravdu odráží na ceně…
Jsme s ní moc spokojení, je masivní, má super bočnice, dítě v žádným případě nerozepne sponu u pásů, vyrábí je Concord (dělá i sedačky do letadel..) Syn byl také větší, takže od 9 měsíců v ní seděl, spíše ležel..

Při koupi jsem měla výborný výklad …a rozhodně se nedoporučuje kupovat sedačku 9-36kg (i když Britax ji taky vyrábí)…

Dělají i sedačky polohovací od 0 do ..teď nevím kolik kil..ale vypadalo to taky dobře…ovšem není možné ji přenášet z auta, neboť je také masivní a těžká…

Dobrou koupi
přeje Theo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama