Blok z kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.19 17:39
Blok z kojeni

Prosim anonym jedna se o pro mne citlive informace. Jinak vymazat.

Ahoj, potrebuji poradit. Mam doma nekolikadenni miminko a bohuzel nejsem psychicky schopna prikladat ke kojeni. Laktaci mam, odsavam zatim cca 2 davky krmeni. Zbytek davame prikrm. Bohuzel citim sileny vnitrni blok k prikladani, jak mi staci na to pomyslet a rozplacu je. I ted jak tohle pisu tak mi tecou slzy. Nevim co se deje, miminko je spokojene a prospiva ale ja nejsem schopna si to niak zrovnat v hlave abych se vubec pokusila ho prilozit k prsu. Nevim ceho se bojim, zatim jsem identifikovala pouze strach ze to neumim a mimco taky ne - co jsem se odhodlala zkusit tak bylo jasne ze se samo neprisaje. Bylo sice v terminu ale je malinke se znaky nedonosence. Tedy ma malinkou pusinku i malo sily zatim.
Co se delo v porodnici - laktacni sestry byli hodne neprijemne, laktaci jsem nemela a zpustila se az doma. I tak mne nutili stimulovat i kdyz mne to moc bolelo a mimco taky nespolupracovalo. Pak mi rekli ze mam spatne bradavky a hned dali kloboucek. No to nepomohlo. Celkove moje vzpominka na pokusy o kojeni v porodnici je moc neprijemna. Ted doma zbiram silu zavolat niakou laktacni poradkyni domu, ale nejsem schopna aktualne ani niake zavolat a cez telefon vysvetlit co potrebuji, hned zacnu plakat a nevydam slova. Po propusteni z porodnice jsem dokonce byla tak zoufala, ze jsem chvili uvazovala ze nebudu vubec kojit a jakmile se mi zacali nalevat prsa tak jsem chvilku i byla rozhodnuta jit si pro leky na zastaveni laktace. To zatim nejdu udelat, jakmile jsem odstrikala prvni mlicko a pak mne prsa prestali bolet, a ted kdyz vidim, ze je to v pohode tak uz jsem zmenila nazor a jsem ochotna a schopna alespon mlicko odstrikavat. Jen to prilozeni je dalsi vec co mne velice strasi a nejsem schopna o ni zatim ani mluvit bez place.

Reakce:
mamina89
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 21.07.19 17:43

Neboj, to jsou hlavně hormony po porodu. Kdyžtak jen odstrikavej a časem se třeba na to budeš cítit. A když ne, tak svět se přeci nezboří. Dáš UM a je to :D vůbec se tím netrap :srdce: Jsi skvělá máma, ať kojis nebo ne :kytka:

Kaci89
Zasloužilá kecalka 828 příspěvků 21.07.19 17:45

Vunec bych kvuli tomu nebrecela :srdce: ja mam nedonosene miminko, co nespolupracovalo a je na um. jestli se ti to tak prici, tak bych nevahala.

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 7936 příspěvků 21.07.19 17:48

A co odstrikat víc a dávat jen to? Jo kojení hrozně bolí, po šestinedělí jsem přešla na um a zas bylo trápení se značkou. Jestli si ji vychytala napoprvé a mimčo je spokojené po um, tak bych se radovala a hodila odsavacku do koše :mrgreen:

zLenka
Nováček 10 příspěvků 21.07.19 17:51

Vůbec se ti nedivím. Jak se ke kojení premaham už skoro 3ti měsíc, malá mi prospívá krásně, ale já se vždycky děsím dalšího kojení, i když se začátkem se to nedá srovnat. Upřímně, udělej jak myslíš ty, nikdo tě soudit nebude. Pokud se na to necitis, tak si nech zastavit laktaci a dej UM, dneska už je to na takové úrovni, ze miminku nic chybět nebude, ba naopak, bude mít spokojenou a klidnou maminku, což je lepší, než psychicky rozrusenou kvůli kojení. Kojení taky není všechno. :*

35ja
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 21.07.19 17:52

Přesně vůbec se tím netrapte, důležité aby vám bylo dobře…,bude to dobré zavolejte poradkyni a řekněte ji to co jste napsala sem. Hlavně to chce opravdu klid ať si nerozjedete ještě poporodni deprese, miminko je v pořádku mlicko odstrikavejte, vše zvládnete ono si to sedne uvidíte :hug:.
Moc dobře vím jak se cítíte, měla jsem úplně to samé, přišla jsem z porodnice jako vy úplně na dně a to jen díky sestram na dětském :roll:, tím ještě jak je člověk po porodu rozhozeny hormony tak je to o to horší :kytka:

terien
Extra třída :D 12172 příspěvků 21.07.19 17:59

Já bych se na to vyflákla a dala um. Pokud chceš dávat tvoje mléko, tak se nenervuj s přikládáním a neprikladej. Odsavej, dej do flašky a je po problému ;)

terien
Extra třída :D 12172 příspěvků 21.07.19 18:00

Jo a nějaká poradkyně by mi nepáchla přes práh, radši si za ty prachy dojdu na dortík

Zoe1
Ukecaná baba ;) 1075 příspěvků 21.07.19 18:25

Byla jsem na tom podobně, ale mně kojit nevadilo, já strašně chtěla, ale v porodnici jsem zažívala podle toho popisu úplně to samé a dodnes nadávám na novorozenecké sestry. Skončila jsem kojení po třetím měsíci, ořvala jsem to, malá nechtěla sát ani přes kloboučky, při každém kojení hroznej řev. Teď čekám druhé, malé bude necelých třináct měsíců, když se narodí. Jsem zvědavá jak to kojení dopadne tentokrát, ale když to nepůjde, půjde na UM, rozhodně už se kvůli tomu nebudu zbytečně nervovat.

jizvíková
Extra třída :D 13009 příspěvků 21.07.19 18:39
@Anonymní píše:
Prosim anonym jedna se o pro mne citlive informace. Jinak vymazat.Ahoj, potrebuji poradit. Mam doma nekolikadenni miminko a bohuzel nejsem psychicky schopna prikladat ke kojeni. Laktaci mam, odsavam zatim cca 2 davky krmeni. Zbytek davame prikrm. Bohuzel citim sileny vnitrni blok k prikladani, jak mi staci na to pomyslet a rozplacu je. I ted jak tohle pisu tak mi tecou slzy. Nevim co se deje, miminko je spokojene a prospiva ale ja nejsem schopna si to niak zrovnat v hlave abych se vubec pokusila ho prilozit k prsu. Nevim ceho se bojim, zatim jsem identifikovala pouze strach ze to neumim a mimco taky ne - co jsem se odhodlala zkusit tak bylo jasne ze se samo neprisaje. Bylo sice v terminu ale je malinke se znaky nedonosence. Tedy ma malinkou pusinku i malo sily zatim.
Co se delo v porodnici - laktacni sestry byli hodne neprijemne, laktaci jsem nemela a zpustila se az doma. I tak mne nutili stimulovat i kdyz mne to moc bolelo a mimco taky nespolupracovalo. Pak mi rekli ze mam spatne bradavky a hned dali kloboucek. No to nepomohlo. Celkove moje vzpominka na pokusy o kojeni v porodnici je moc neprijemna. Ted doma zbiram silu zavolat niakou laktacni poradkyni domu, ale nejsem schopna aktualne ani niake zavolat a cez telefon vysvetlit co potrebuji, hned zacnu plakat a nevydam slova. Po propusteni z porodnice jsem dokonce byla tak zoufala, ze jsem chvili uvazovala ze nebudu vubec kojit a jakmile se mi zacali nalevat prsa tak jsem chvilku i byla rozhodnuta jit si pro leky na zastaveni laktace. To zatim nejdu udelat, jakmile jsem odstrikala prvni mlicko a pak mne prsa prestali bolet, a ted kdyz vidim, ze je to v pohode tak uz jsem zmenila nazor a jsem ochotna a schopna alespon mlicko odstrikavat. Jen to prilozeni je dalsi vec co mne velice strasi a nejsem schopna o ni zatim ani mluvit bez place.

Odstrikavala jsem pro dvojčata půl roku a pak přešla na nutrilon, byť tebou, udělám to stejně

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.19 18:52

Jeste jsem zapomela dopsat, ze od porodu mám problem s jidlem a pitim - vubec necitim hlad ani potrebu pit. Nevim neni to priznak poporodni deprese? Musim se furt hlidat, abych neco do sebe dostala a nezapomela na to. Manzel mne hlida, ale sam rikal ze se hrozne tresu, ja si to ani neuvedomuji.

Zdeni86
Kecalka 249 příspěvků 21.07.19 18:59
@Anonymní píše:
Jeste jsem zapomela dopsat, ze od porodu mám problem s jidlem a pitim - vubec necitim hlad ani potrebu pit. Nevim neni to priznak poporodni deprese? Musim se furt hlidat, abych neco do sebe dostala a nezapomela na to. Manzel mne hlida, ale sam rikal ze se hrozne tresu, ja si to ani neuvedomuji.

S tim jidlem a pitim jsem to po prvnim porodu mela taky. Kdyby mi manzel nevaril. a nenosil pod nos tak asi nejim. Podle me to byly nervy, nevyspani, hormony, proste vsechno dohromady. Za par dni to preslo. A s tim mlikem bych to udelala jak se citite. Odsavat, umely nebo se rozkojit…je to prece jedno, hlavne kdyz bude mit mimco plne brisko. Drzim palce!

Váš příspěvek
Reklama