Krmení dvojčat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.07.19 10:56
Krmení dvojčat

Ahoj, je tady někdo, kdo má doma novorozená dvojčata (cca 3 týdny) a nekojí? Pokud ano, proč jste přestali? Z vlastní iniciativy a nebo to prostě nešlo?
Jde mi o to, zda mě někdo ukamenuje, když nebudu kojit :nevim:
Samozřejmě chci pro své děti to nejlepší, ale jedno z dvojek mi z prsu nevypije vůbec nic a druhé pouze 20ml a je úplně jedno, zda ho kojím 20minut nebo 40 minut, pak jsem z toho celá v nervu. Tak přemýšlím, zda není lepší přestat, dávat jim UM a být v klidu, já i děti.
Máte to někdo stejně či podobně? :think:

Reakce:
Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15538 příspěvků 20.07.19 10:58

Je to tvá volba. Proč by tě jako měl někdo kamenovat? Trosku prehanis. Když chceš přejít na um, přejdi.

Russet
Neúnavná pisatelka 18349 příspěvků 20.07.19 11:05
@Anonymní píše:
Ahoj, je tady někdo, kdo má doma novorozená dvojčata (cca 3 týdny) a nekojí? Pokud ano, proč jste přestali? Z vlastní iniciativy a nebo to prostě nešlo?
Samozřejmě chci pro své děti to nejlepší, ale jedno z dvojek mi z prsu nevypije vůbec nic a druhé pouze 20ml a je úplně jedno, zda ho kojím 20minut nebo 40 minut, pak jsem z toho celá v nervu. Tak přemýšlím, zda není lepší přestat, dávat jim UM a být v klidu, já i děti.
Máte to někdo stejně či podobně? :think:

Klidná matka, klidné dítě. Jestli je kojeni boj, přešla bych na umělé. Já jsem z dvojčat a tenkrát spíš bylo divné dvojčata kojit.

Sama jsem s kojením bojovala a opravdu se mi ulevilo, když po umělém bylo dítě najednou spokojené. Sice jsem měla v plánu kojit aspoň do roka a nevadilo mi to, ale prostě se to nevedlo.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23488 příspěvků 20.07.19 11:16

Já jsem kojná a hodně pro kojení. Nechápu, ale respektuju, že se někdo rozhodne nekojit. Nicméně u dvojčat bych to chápala. Obdivuju ty, které zvládnou kojit tandem. Moje kamarádka dvojčata kojila 10 měsíců z toho 6 plně a má mojí hlubokou poklonu. Moje druhá kamarádka dvojčata nekojila a má mojí hlubokou poklonu, protože už jenom to, že to jsou dvojčata je náročné :-)

Lenek
Kelišová 5655 příspěvků 20.07.19 11:19

Já holky nekojila. Z porodnice jsme šli na UM. Vůbec nic z prsa nevypily. Nikdo mě nesoudili. Jen teda těch peněz co to stálo :roll:.

LilyJane
Kecalka 319 příspěvků 20.07.19 11:57

Dvojčata nemám, ale mám zdechloně co nechtěl pít. I když jsem ho kojila hodinu v kuse, tak si prostě skoro nic nevytáhl a už v porodnici musel na příkrm.
Snažila jsem se horem spodem ale prostě to nešlo. Tak jsem začala alespoň odsávat a dokrmovat ho svým z lahve, jenže jak bylo málo času na odsávání, tak se mléko začalo ztrácet. Už mu nejsem schopná dát ani jednu dávku svou. Bohužel. Vyzkoušela jsem všechno a prostě to nejde.
A stejně kdykoliv se mě kdokoliv zeptá na to jestli kojím a dostane odpověď, tak dostanu pět miliard přechytřelých rad, jak bych měla a ať se snažím dál a kojím co hodinu, co půl… Je jim úplně jedno, že to pak fyzicky nedávám, protože padám na hubu a dítě řve hlady.

Takže pokud ti to nejde tak normálně přejdi na UM, protože spokojená matka = spokojené dítě, v tvém případě děti. Můžeš taky zkusit odsávat a dávat jim svoje odsáté, ale připrav se na to, že ti to mléko nejspíš stejně brzo zmizí. A připrav se na to, že ti do toho budou lidi kecat. Já si řekla, že na UM bylo odchovaných tolik děcek a žádné nemělo žádný problém. A u státnic se člověka nikdo neptá jestli byl kojený a jak dlouho. Takže asi tak.
Každopádně tě obdivuju, že to pořád zkoušíš, musí to být neskutečný záhul.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.07.19 12:19

Ahoj!
Já mám dvojčata 3 měsíce, a od začátku nekojim, ani jsem to nikdy neměla v úmyslu. Hned v porodnici mi na mý přání zastavovali laktaci, ale ona ani žádná vlastně nezačala.

Důvodů jsem měla několik: jednak mám silikony (jj, vím, že by to nemělo mít vliv, ale stejně), a hlavně jsem chronicky nemocná a potřebovala jsem co nejdřív zpátky nahodit svoji medikaci, kterou jsem měla během těh. vysazenou a která přechází do mlíka.

Absolutně, ale ani za mák mi to nijak nevadí, necítím se kvůli tomu zle nebo tak a nikdo by mě ničím nepřesvědčil, že je to špatně. Naopak, nemůžu si UM vynachválit. A nikdy bych nikoho neodsoudila, že nekojí, protože nevim, co za tim je. Viz moje mamka, která měla mlíko asi 14 dní. No a co? Tak se prostě krmí z flašky, šlus, ende. A je i výhoda, že manžel může krmit taky, miluje to. :)
JO - ale hrozně mi vadí ten dnešní laktační fašismus. S tim mám zase problém já. :cert: ostentativní vystavování žilnatýho cecku celýmu světu je fakt k zblití.

@Anonymní píše:
ludmilaadamkova
Závislačka 3007 příspěvků 20.07.19 12:25

Ja kojila cca 2 mesice vyhradne pak musela pridat UM a od cca 3.5 mesicu byla uz uplne na UM. Fakt me to mrzelo.. 14 dni mi dite rvalo hlady a ja kojila a kojila prolevala se karem, kojicima cajema. A nezlepsilo se to. Okoli porad ze to pujde a ze musim kojit. Pak uz jsem to nevydrzela a dala po kojeni kdy porad brecela (a to bylo rano a mela bych mit nejvic mleka) UM. Vypila 40 ml a s naprosto blazenym usmevem usnula.
Chci rict ze kojit za kazdou cenu je nesmysl.

Shari81
Kelišová 6176 příspěvků 20.07.19 12:36
@Anonymní píše:

řeknu ti tajemnství, ale nikomu ani muk: „jsou to TVOJE DĚTI a ty jsi JEJICH MÁMA!“ Takže pokud se rozhodneš nekojit, tak je to skutečně jen tvé rozhodnutí, nikdo nemá právo ti do toho kecat. Na UM není nic špatného. Obě moje děti vyrostly na UM, jsou zdravé a nic jim nechybí.

mončatka
Zasloužilá kecalka 848 příspěvků 20.07.19 22:19
@Anonymní píše:

Kluky jsem nekojila, od zacatku to neslo. Byli malinkati a nemeli silu sat. Ale misto toho jsem 10 mesicu poctive odsavala, takze o materske mleko neprisli.

suzka1
Kecalka 408 příspěvků 21.07.19 08:10

Mám 5,5mesicni dvojcata a kojím. Pokud to chceš s kojenim ještě zkusit, doporucuji webovky laktacni ligy a pozvat si laktační poradkyni. Je však otázka, jestli po 3 tydnech muze nastat nějaká velká změna.. Pokud to však nepůjde, nestresuj se a dej UM. Důležité je, aby mimca pribirala na váze a byli pak spokojeni. Není opravdu jednoduché kojit dvojcata, a to jak na techniku, tak hlavně na to, kolik si denně vysaji a v období šestinedělí jakbysmet :) Drzim palce a klidně napiš sz.

Váš příspěvek
Reklama