Dite přestalo brat jedno prso

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Maru90
Povídálka 27 příspěvků 18.07.19 12:10
Dite přestalo brat jedno prso

Ahoj vsem,
Holka mi už několik dni odmítá prave prso. Když je v náladě tak jen otevírá široko pusinku a třeba i olizava, když není- tak hodně place.
Doktor nic neporadil, prý mám zkoušet dal.
Mlika mám dost. Prso jsem pak odstrikla a musela nakrmit z lahve…
Levé prso bere.
Měl to takhle někdo taky? Jak jste to řešili?
Male jsou dva měsíce.
Předem děkuji za radu

Reakce:
vedma007
Kecalka 271 příspěvků 18.07.19 12:28

Tak předně doktor není odborník na kojení. Odstříkat z prsa, které momentálně nechce je správně (aby ti v něm moc neklesala laktace, neudělal se zánět apod), ale krmit mimčo lahví už ne - příště zkus alternativně (kádinkou nebo stříkačkou po prstu). Dále bych poradila pozvat si domů LP (seznam dobrých LP najdeš na stránkách mamila. sk), ať skontroluje přisátí a poradí v čem by mohl být problém.
PS: Jinak znám maminu, co kojí dnes už 3 leťáka od malička jen z jednoho prsu. To jedno prostě totálně odmítl, v něm laktace posrtupně vymizela ale druhé normálně funfuje dál :)

pe-terka
Generální žvanilka 20018 příspěvků 18.07.19 13:06

Nemůže být problém v tom, že se to mléko z levého hůř spouští a malý se vzteká? Zkoušela bych z něj nakojit, když je v polospánku, anebo prvně z pravého a dokrmit z levého (kojením z pravého se hormonálně nastimuluje i to druhé)

Strecha
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 18.07.19 13:57

Zkusila bych kojeni v poloze, aby melo mimco hlavicku otocenou stale na stejnou stranu(z obou prsu). Tzn. Z jednoho prsu klasicka poloha kolebka a z druheho prsu jen posunout dite na fotbalovou polohu. Treba ma mimco problem s otacenim na druhou stranu…pokud to tak je, tak je ale potreba hlidat, aby se mimo kojeni otacelo na obe strany. Ja chodila na rehabky, kvuli predilekci hlavicky a prave mi mala nechtela tocit hlavicku ani u kojeni…

Veverko
Kecalka 307 příspěvků 18.07.19 16:03

Mám druhého chlapečka a toho jsem přestala kojit z jeho neoblíbeného prsu po 2 měsících. Bála jsem se, že tak malé miminko nezvládnu ukojit, nasytit pouze z jednoho prsu, ale šlo nám to a kojim už takhle rok.
Zkoušela jsem se všelijak nakrucovat, ale vždy to zlé prso poznal. Je to dané nedostatečným vývinem mléčných žláz, neteče to tak, jak by mělo. U prvního syna jsem měla stejný problém jako @Strecha, to jsem vydržela kojit asi půl roku a dále taky už jen z jednoho.

Jeremi
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 18.07.19 16:31
@Maru90 píše:
Ahoj vsem,
Holka mi už několik dni odmítá prave prso. Když je v náladě tak jen otevírá široko pusinku a třeba i olizava, když není- tak hodně place.
Doktor nic neporadil, prý mám zkoušet dal.
Mlika mám dost. Prso jsem pak odstrikla a musela nakrmit z lahve…
Levé prso bere.
Měl to takhle někdo taky? Jak jste to řešili?
Male jsou dva měsíce.
Předem děkuji za radu

Moje dcera tohle udělala asi v deseti dnech. Začala odmítat prso, z kterého do té doby neměla problém sát. Po poradě s porodní asistentkou jsem ji z toho prsa zkusila kojit přes klobouček Medela, a to fungovalo.

Maru90
Povídálka 27 příspěvků 18.07.19 16:36

Děkuji vsem za odpovědi
Já prave mléka mám v tom pravem prsu dost. Teď jsem zkusila malou dat do jiné polohy a vzala to. Nesala nic extra, ale i tak jsem byla rada, ze aspoň mi to vzala.
Hlavu mi přijde ze otáčí bez problému. Ale najednou vznikl tenhle problem no…

Váš příspěvek
Reklama