Blokáda raménka

5
13.3.17 08:56

Blokáda raménka

Máte někdo zkušenosti? Museli jste léčit? Je to velká přítěž?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3222
13.3.17 09:57

@SheElf Jakého raménka :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
13.3.17 13:22

Kde o část srdce. Pořádně jsem ani nepochopila jakou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.4.19 13:10

Ráda bych oživila diskuzi. Je mi 36 let, dosud jsem byla a jsem doufám nadale úplně zdrava, zadne chronické nemoci, alergie, léky neberu. Mam jit příští týden na gyn.laparoskopii - odstraneni cyst na jednom vajecniku, ale beru to celkem v pohodě…Stane se a nejsem asi jedina. Jinak mi vse funguje, jak má.

Co me stresuje az moc, jsou ta predoperacni vyšetření. Laborka všeho možného, rozbor - krev, moc - vse mam dobre. RTG srdce a plic - taky vse ok. Dnes jsem mela poslední - internu. Ze budu mít trochu zvyseny tlak, jsem věděla - nesnasim doktory a vždycky, když tam jdu, tluce mi srdce jak o život. Když si ho merim doma, mam ucebnicove hodnoty. :zed:
Teď mě tam ale na začátku ten doktor dost vyděsil, že mám nějaký nepříliš normální nalez na EKG, a mluvil práve o tomhle - blokace leveho ramínka. Ze to někteří lidi mají od narození a nemusí to nic znamenat - tak to ja určite ne, to už bych musela vědět, že…Na prohlídky k praktické chodím pravidelne. Taky ji volal a ona mu to potvrdila. Pak rozvíjel teorie, že to teda nic byt nemusí, že to třeba lidi mají po prodelanem infarktu - to bych snad musela už poznat, ne?

Je pravda, že nemám ciste svědomí, do loňského roku jsem kouřila krabičku denne asi 10 let - ale plíce ani jine organy to neodnesly, vse potvrzeno. S tím jsem sekla, bohužel mi zůstala jina závislost - na levném energy drinku. Piju min. 1, ale spíš 2, někdy i 3 denne. :oops: Vím, že dělám velkou k*avovinu a jsem si vědoma, že to muže mít špatný vliv na srdce, ale ze bych si tím privodila skoro infarkt? No pěkně jsem se zas vyděsila. Na laparoskopii jdu, není čas, ale napsal mi předtím ještě aby mi v nemocnici udělali ECHO. Jinak podle všech ostatních vyšetření jsem naprosto v pořádku, není důvod, proč bych bez problémů nezvládla celkovou anestezii…ale prostě to už hůř beru psychicky, oni mi snad ještě najdou něco jiného a asi mě brzo klepne?

Rada bych četla, že s tím někoho taky takhle strasili a bylo to ok. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.4.19 13:15

Jeste dodávám, že s pitím toho sajrajtu dneskem samozrejme okamzite končím, nejsem tak hloupá, abych se zabijela… ale nevím, prijde mi to prostě drsne. Mam už toho všeho plne zuby a jsem pod velkým psychickým tlakem, skoro bych se z toho už složila. :,( Min. rok už nechci žádné doktory ani vidět! :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.4.19 13:36

Doktor na vojně mi to taky řek, to bylo před třiceti lety a žádnej problém. A srdce jsem fakt nikdy nešetřil.

Nedělej si s tím hlavu. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.4.19 15:34
@KalamityJohn píše:
Doktor na vojně mi to taky řek, to bylo před třiceti lety a žádnej problém. A srdce jsem fakt nikdy nešetřil.Nedělej si s tím hlavu. :mavam:

Děkuju. :)

Ti doktoři někdy člověka tak vyděsí, to je přesně duvod, proc tam nerada chodím.
Nic to snad nebude, já se nadale povazuji a budu povazovat za naprosto zdravého člověka, sice jsem neměla zrovna nejlepší zivotosprávu, ale co už ted? Je pravdepodobne, že by mě kvůli tomuhle nepustili na operaci cyst? :,( Já už vytvářím nejhorší scénáře, že mě pak ještě poslou domu v to pondeli, protoze mam jit na to ECHO, asi jako aby zjistili, že preziju tu narkozu ze. Říkal, že tohle muže byt i po prodelane viroze, to jsem teď mela, doktorka mi nakonec udelala nějaké vyšetření z krve a řekla vse ok? Proc mi teda nikdy nedělala EKG? Asi ze si myslela, že to není nutne ze.

Mne už jde z toho stresu všeho předtím hlava kolem. Asi si to fakt tak brát nebudu. Za týden mě pusti a vse bude ok. Určite. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.4.19 17:53

Ahoj, ja mam blokadu praveho tawarova ramenka (jestli je to to same, co mas Ty) a uplne v pohode. Zjistili to, protoze mi nevychazelo dobre ekg, udelali spoustu vysetreni, dochazela jsem na kontroly na kardiologii, ale pak mi rekli, ze uz to nemusime resit, takze uz jsem deset let nikde nebyla, neni vubec potreba to resit, dokonce jsem ted v tehotenstvi mela ekg uplne v pohode :grinning:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.4.19 18:57
@small.happy.wife píše:
Ahoj, ja mam blokadu praveho tawarova ramenka (jestli je to to same, co mas Ty) a uplne v pohode. Zjistili to, protoze mi nevychazelo dobre ekg, udelali spoustu vysetreni, dochazela jsem na kontroly na kardiologii, ale pak mi rekli, ze uz to nemusime resit, takze uz jsem deset let nikde nebyla, neni vubec potreba to resit, dokonce jsem ted v tehotenstvi mela ekg uplne v pohode :grinning:

To je asi něco jiného…leve nebo prave…Já o tom dodneška nikdy neslyšela. Ale doktor říkal, že to muže byt po infarktu. Nějakém slabém, který jsem zřejmě vůbec nepoznala. 8o Nebo po viroze…nebo se to jen někdy objevi a zase zmizí, a zrovna teď mam smulu. Řekl, že temi energitaky by to mohlo byt taky. Já je fakt pila dost dlouho jak vodu…V kombinaci s kafem a dřív i cigaretami, dělala jsem noční, tam to jelo, no prostě nezila jsem zrovna ukazkove :oops: Nicméně mi napsal, že uspat mě muzou, ale mají mi předtím dělat ještě to ECHO. To jsem se zas vyděsila.

No doufám, že na tom budu jako ty a časem to odezní, jestli tam teda neco je…nechtěla bych, aby mě ve 40 kleplo :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.4.19 19:08

@taralevoe

Nešil, to bude dobrý. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.4.19 19:32

@taralevoe koukala jsem na wikiskripta a nejaky mensi rozdil tam mezi temi ramenky je, kazdopadne bych byla v klidu, nejsem doktor, ale myslim, ze zivot ohrozujici to fakt neni. Ja taky byla nekolikrat na echu, nosila jsem holtera, porad neco a pritom to je uplne v pohode.
Taky me vystrasili, sla jsem zrovna na operaci a jeste jsem slysela, jak se o tom bavi, aby tam byl defibrilator. Ale uspali me celou bez problemu a nic se nestalo, jsem furt tady. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.4.19 19:50
@KalamityJohn píše:
@taralevoeNešil, to bude dobrý. :mavam:

Děkuju, snad bude. Já myslím vždy hned na nejhorší, jsem hroznej plasan. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.4.19 19:55
@small.happy.wife píše:
@taralevoe koukala jsem na wikiskripta a nejaky mensi rozdil tam mezi temi ramenky je, kazdopadne bych byla v klidu, nejsem doktor, ale myslim, ze zivot ohrozujici to fakt neni. Ja taky byla nekolikrat na echu, nosila jsem holtera, porad neco a pritom to je uplne v pohode.
Taky me vystrasili, sla jsem zrovna na operaci a jeste jsem slysela, jak se o tom bavi, aby tam byl defibrilator. Ale uspali me celou bez problemu a nic se nestalo, jsem furt tady. :lol:

To ráda slyším. Já jsem taky furt tady a nepredstavuju si, že by to melo byt jinak. Akorát mi vrta hlavou, jestli mi to EKG už někdy dělali…Dr. se mě na to ptal a já mu neuměla odpovědět. Narkozu už jsem jednou v životě mela, byla jsem na miniinterrupci dobrovolne před pár lety…prezila jsem, vse ok, ještě ten den večer mě pustili. Ale o tom EKG nevím.

Podle mě ti doktoři takhle strasi, aby se jistili, kdyby se něco stalo, i když třeba umějí odhadnout, že na 99% nic nebude.

Každopádně pokud jsem už mela infarkt (a nikdy mě nic nebolelo ani nepichalo)…tak mam asi tuhý kořen :mrgreen: :pankac: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.4.19 16:01

Tak už mam za sebou operaci a předtím i to ECHO. Doktor říkal, že ta blokada je ještě na hranici normálu, takže doporučil jen to sledovat - min. 1× za rok na EKG. Tak doufám, že to bude časem v pohodě :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.4.19 17:34

@taralevoe no tak vidis, ze je to v pohode. Tak se pekne zotavuj a uz zadny stresy :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama