Boj při večerním usínání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lucinka84v
Kecalka 157 příspěvků 14.11.18 15:50
Boj pri vecernim usinani

Ahojik, obracim se na vas s dotazem ohledne vecerniho usinani naseho prcka.
Je mu 2,5 mesicu, odmalicka je zivejsi miminko.Od te doby co toho pres den moc nenaspi, tak bojujeme vecer s usinanim.Nez usne tak sermuje rucicka(zavinovacku absolutne nesnasi),po obliceji, vyhazuje si dudlik, hlavickou jezdi z prava do leva, kope nozickama, ted navic objevil, ze muze cucat pest.Trva to do te doby nez usne tvrdeji. Jakmile usne, tak spi jak andilek v klidu.Mate stim nektera zkusenosti co by nam pomohlo pri vecernim usinani nebo jsme ojedinely pripad. :D :D

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Adelka951
Ukecaná baba ;) 1425 příspěvků 14.11.18 16:09

Kupte hacku.

lucinka84v
Kecalka 157 příspěvků 14.11.18 16:30

@Adelka951 muzu vedet co to je? :think:

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1425 příspěvků 14.11.18 16:31
@lucinka84v píše:
@Adelka951 muzu vedet co to je? :think:

Textilni kolebka zavesena na pruzine.

pocker
Kecalka 120 příspěvků 14.11.18 16:56

U nás bojujeme se spaním už od narození je malej nespavec. Bude mu rok a když usne, tak za 15 minut je už vyspany. Usíná kolem půl noci a během noci je 5-10× za noc vzhůru.
Už rok pořádně nespím.. já radu v tom nenašla, vyzkoušela jsem kde co.

Renca8
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 14.11.18 17:23

Nam pomohl hojdavak nemuzu si ho vynachvalit. Az budeme mit druhe zas ho vytahnem. Hojdavak.cz

lucinka84v
Kecalka 157 příspěvků 14.11.18 18:24

Myslite,ze ten neklid pred vecernim spanim mize byt z toho jak je pretazeny?Dnes jsem ho zkusila u houpat v naruci vecer a cca za pul hodky dala do postylky a zatim se drzi bez smrdoleni :lol:

svatecnice
Kelišová 6023 příspěvků 14.11.18 21:53

@lucinka84v zavinout velmi pevně. Měli jsme zavinovačku swaddle me.

Misina7
Kecalka 106 příspěvků 08.12.18 20:52
Usinani dite 10,5m

Ahoj holky, Nevím, jestli mi někdo poradí, ale už jen vypsat se a mít trochu podpory, třeba psychicky pomůže. Mam syna - 10,5 měsíce. Už odmala to bylo těžké. Sám v postýlce neusnul ani jako malé miminko. Prvni tydny spal zasadně na mě. Po přendání do postylky řev. Bohužel řval takovým stylem, že byl hned cely rudy a pusa mu div nemodrala, takže nic jineho než chovani neprichazelo v úvahu. Sem tam to bylo lepší, sem tam horší. Ted, kdyz uz mu je přes 10m, jsme ve fázi, kdy přes den ho uspávám v kocárku jedine. V noci chovam a davam do postylky. Ale posledni mesic tohle uspavani trva od osmi do pulnoci. Chce spat jen na me. Uz jsem najela na to, ze sem s nim v pokoji, rve v postylce, ja ho hladim, pokladam ho, zpivam mu, ale stale ne a ne zabrat. Nakonec to dopadne tak, ze se revem zeblinka a po par hodinach je unaveny a konecne vydrzi spat kdyz ho polozim. Jenze spi tak max dvw hodky a pak nanovo. Nekdy treba jen pochovam a zas vratim a spi, ale vetsinou si k nemu musim lehnout a dat mu dumlat prso, coz uz mi prijemne moc neni. Uprimne, jsem uz totalne vycerpana a nevim co s tim. S manzelem se skoro nevidim, pac kdYž uspím, jsem tak vyřízená, že jdu sama spát. Kdyz necham uspavat muze, končí poblitý on, dítě i pokoj.

Měl to někdo stejně? Pomohlo něco?

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1425 příspěvků 08.12.18 21:00

A proc si to tak komplikujes? Je to male miminko, ktere potrbuje pocit bezpeci. Muzes si s nim lehnout do postole rovnou, kojit a u toho spat a odpocivat, nebo ho uspi v satku, nebo ja uspavam v hojdavaku, houpam mimco a pritom si muzu povidat s manzelem.

Garpit
Povídálka 39 příspěvků 1 inzerát 08.12.18 21:04

A proč ho nenecháš spát s vama? On tě jen potřebuje cítit. Je to miminko nic jiného nechce.

Misina7
Kecalka 106 příspěvků 08.12.18 21:17

@Adelka951
@Garpit

Uspat mi ho jde dobře, to s ním chodim,bud ho mam v nosítku nebo na sobe. Problem je,když ho položím do postylky.

Maly večeří kaši,takže o kojeni nemá zájem takhle brzy. Zkoušela sem kaše min a dokojit,ale to ho nezasyti.

Do postele ho k nam davat nechci,manzel tvrde spi a jen bych se celou noc bála,že ho bouchne nebo zalehne.

Holky,ja mam syna nadevše ráda. Chovam,kdy muzu,ale nemyslim si,že být mama znamená být otrok přece.

Garpit
Povídálka 39 příspěvků 1 inzerát 08.12.18 21:24

To sice neznamená,ale myslíš,že je ok ho nechat plakat až se pozvrací? To mi nepřijde. Já mám postýlku bez postranice prirazenou ke své strane postele a nevidím v tom problém. Kdykoliv chce natáhne ruku a ví,že jsem tam a spinká klidně dál.

Uživatel je onlinechaela
Ukecaná baba ;) 1396 příspěvků 2 inzeráty 08.12.18 21:27

Já bych hlavní problém viděla právě v tom způsobu uspávání. Je jasný, že když usne při chození, chování, houpání atd., tak pak nebude chtít ani moct pokračovat ve spánku bez toho všeho. Pokud by usnul v postýlce, neměl by mít problém tam potom dál spát.
Já jsem takhle jednoho syna ze stejného důvodu chovala a houpala v té postýlce. Položila jsem ho, dala jsem jednu ruku pod něj, druhou na něj a kolíbala s ním ze strany na stranu. Chvíli zpívala, pak jen dělala šššš, pak už byla ticho. On samozřejmě protestoval, vstával, blbnul, tak jsem ho musela trošku uzemnit, pořval si a uklidnil se, nakonec usnul. A po několika týdnech se naučil usínat i u držení za ruku. Ještě později jen za mé přítomnosti a nakonec sám. Ale to je hudba daleké buudoucnosti a pro nás bohužel i minulosti :) Ale už na tom zase pracuju.

Pandemie
Kecalka 117 příspěvků 08.12.18 21:28

Pláče tak, že se poblinká? Chudáček :,( jak píšou holky, vem si ho do postele, zhasni, ať je v pokoji úplná tma, prso do pusy a do 20min určitě usne. Pak ho můžeš zkusit přenést do postýlky. Užívej si toho, jak je na tobě závislý. Ani nemrkneš a bude v pubertě a bude mu trapné tě třeba jen obejmout…

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsou ti dva ještě vůbec spolu? Vztah Kopřivové s Jágrem nepřipomíná vztah

Veronika Kopřivová (27) je přítelkyní nejslavnějšího českého hokejisty... číst dále >

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >