Bojkotuje kojení (2 měsíce)

16.11.15 08:29

Bojkotuje kojení (2 měsíce)

Ahoj maminky, tak jsem opět na nervy z kojení :(. U první dcery jsem vydržela kojit do 3 měsíce, ale už od začátku to byl boj a navíc jsem měla deprese z kojení. Nyní u druhé dcerky (nyní 2 měsíce) jsem byla ráda že jsem se pěkně rozkojila, hezky pila a žádný problém nebyl, jenže teď už asi 14 dní bojkotuje kojení, začalo to že řvala jen sem tam a pak se dopila, teď už řve u každého kojení, krom v noci, tahá tak 2 minuty a pak zbytek kojení prořve, až skoro modrá (prdíky to asi nebudou, po kojení ani známka bolení bříška). Mám opět chuť dát flašku, u prvorozené se mi hrozně ulevilo když jsem přestala kojit a vím že i teď by se mi odlehčilo, mám obavy abych neměla zas deprese, není to nic příjemného :(.Ale nechci to ještě vzdávat, koupím asi sunar (abych věděla že kdyby bylo nejhůř že tady je) a budu to kojení prostě zkoušet, třeba ji to přejde. Asi ani nechci radu koj dál nebo dej flašku, potřebovala jsem se spíše vypsat a znát vaše příběhy když vám takhle malé dítka bojkotovali kojení a jak to nakonec dopadlo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16.11.15 08:51

@ježourek x.x.x a není to spurt, s tí jsme si hodně užili. Kuba byl furt protivnej, kňučel, chvilku pil pak zas ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2096
16.11.15 09:06

@ježourek x.x.x vydrž! bojkot u nás trval 9dní a taky jsem už měla myšlenku, že se na to vyprdnu, ale nakonec jsem našla způsob jak ji nakojit aniž by u toho řvala jak kdyby jsme ji na nože brali :cert:
Vždy jsem si ji v době kdy měla jíst dala na ruce, dudina do pusy a uklinbala jsem ji do polospánku a šup-vyměnila dudiša za prso, v polospánku se dostavil sací reflex a dosyta se najedla. Ve dne v noci jsem to tak praktikovala až se jednoho dne přísala opět pěkně a pila :dance: dnes má 6,5m a kojím vesele dál a ikdyž mě štve to častější noční vstávání, než u um…kojení bych nevyměnila za žádnou flašku na světě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.11.15 09:14

Ahoj, prave mame to same. Malemu jsou 3mesice a tohle trva uz 14 dni cca. Ne pokazde, ale nekdy u kojeni zacne rvat, cukat..vypozorovala jsem, ze je pocuranej a po prebaleni she dal. Ale nekdy ani toto nepomuze. Cetla jsem ze se meni tvorba mleka, ze musi vic sat. Tak jestli proto? Nevim. Jsem zvedava co ti ostatni napisi. Take by me to zajimalo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.11.15 09:34

@lucie.edgar Právě na spurt mě to připadá že to trvá už dlouho a v noci se častěji nebudí. Zkouším střídat prsa aby se aspoň trochu najedla. Vypozorovala jsem že nejlíp pije v noci a ráno, pak se to řvaní stupňuje a večer to je nejhorší. Když se nevztekala tak jí stačilo kojení po 3 hodinách, teď chce každé dvě hodinky ne-li dřív, ale myslím si že mlíčka je dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
334
16.11.15 10:00

U nás byl bojkot asi ve 4 měsících. Trvalo to asi měsíc, ale nakonec se dcera zklidnila a kojila jsem do 15 měsíců.
Začalo to tak, že jakmile přišel čas na jídlo (sama se hlásila) a já jsem se vyprsila, začal řev a boj. Pomohlo vydržet. Změna poloh nepomohla, po čase jsem se jen s dcerou v náručí houpala v křesle, ona se po čtvrt hodině zklidnila, zjistila, že jiná možnost není a normálně se napila… Ale bylo to o nervy takhle kojit několikrát denně celý měsíc… Pak to ze dne na den zase přešlo a pila jak duha úplně bez problému.

Další věc je ta, že asi ve dvou měsících mi po chvilce kojení začala řvát. taky jsem myslela, že je nějaký větší problém, ale Mudra mi řekla, že ji mám nechat v průběhu odříhávat, že jí tlačí bříško…
Tak jsem to dělala a byla to pohoda, fakt to byly jen tlaky :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.11.15 10:07

@Fircon také mě napadlo bříško, ale po kojení ani známka bolesti a když ji zkouším dát odříhnout to je teprva tanec :) to už je nepříčetná že jsem ji sebrala od zdroje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.11.15 10:08

@ježourek x.x.x U nás spurt trval měsíc. Laktační poradkyně mi řekla, že to tak klidně může dlouho trvat. Ale někdo to má jen třeba 4 dny. Je to různé. Hlavní je vydržet. Já kojila každou hodinu v tomhle období.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.12.15 12:12

@ježourek x.x.x jak to dopadlo? Uz je to ok? Za me musim rict, ze nam to trvalo mesic..hruza…pomohlo davat v prubehu kojeni dudlika..odrihavat..delat pauzy…jo a poloha jina…dpufam, ze se nam to ted na chvili vyhne, pze to byl des :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.12.15 07:31

@creatif3 Zkoušela jsem co se dalo, ale pak už nechtěla skoro vůbec a nepřibírala. Vždy jsem nakojila co si vzala a dokrmila UM, po týdnu mlíčko bylo fuč :(.Hodně mě mrzí že nekojím, ale zase mám spokojené mimčo as ne hladového uplakánka. Svou první dceru jsem kojila do 3 měsíců, pak byla plně na UM a žije :),a že by byla víc nemocná než ostatní kojené děti se říci nedá. Jsem ráda že jste si na mě vzpomněla a obdivuji že jste to vydržela…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.12.15 12:16

Zpět u prsu

Ahoj, mám nyní 2 měsíční dcerku a měla jsem stejný problém prakticky týden po porodu, díky bradavkám, které byly do krve jsem začala dávat flašku s UM a odsátým MM a samozřejmě nastal později problém. Před flaškou jsem vždy zkoušela na chvíli kojení, ale vydržela tak pár minut, trhala prso, kdykoliv jsem se přiblížila začala hystericky brečet a pořád se u toho kroutila..už jsem byla smířená, že budeme jen na flašce a světe div se najednou po 2 měsících se začala chytat prsa :) teď už flašku dávám jen když má pořád hlad, nebo jsme na delších cestách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama