Bolest břicha, nechutenství - dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 15:54
bolest břicha, nechutenství - dítě

Ahoj holky, jsem zoufalá! Mám šestileté dítě. Ráno si dal rohlík, mozarelu a šunku (jedla jsem to samé a jsem ok). 2 kousky mozzarely vrátil, že ho z toho bolí břicho. Pak byl normálně na velké a vše ok. Od té doby je divný, spal po poledni dvě hodiny, od snídaně vůbec nejedl a stěžuje si na to břicho. Bolí ho to dole pod pupkem vlevo. Ale nemá teplotu, nezvrací, nemá průjem jen ta bolest břicha, asi ho to bolí dost, sedí tak, že si tlačí nohy k břichu. A je mega protivný. Teď má suchý rohlík, nevím, jestli ho zas nebolí z hladu když od snídaně nejedl a to jsem dělala na oběd nejoblíbenější jídlo, které nechce.
Co mám dělat, jet do nemocnice když nemá žádné další příznaky?? Nechci dát nic proti bolesti ať pak neutlumím něco horšího. Poraďte, prosím :kytka:

Reakce:
marťáánek
Stálice 66 příspěvků 31.07.19 16:03

Šla bych s ním na chirurgickou pohotovost, může to být i slepák.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 16:05
@marťáánek píše: Šla bych s ním na chirurgickou pohotovost, může to být i slepák.

vpravo dole ho vůbec nebolí, zkoušela jsem pohmatem :(

marťáánek
Stálice 66 příspěvků 31.07.19 16:06

Jo a u břicha bez vyšetření lékaře nedávat nikdy nic proti bolesti, může to zakrýt příznaky a potom z toho může být velký průser.

marťáánek
Stálice 66 příspěvků 31.07.19 16:09

Někdy ze začátku to nebývá hned na pravé straně, ale v okolí pupíku a pak se to teprve přesune vpravo, je to dítě pro jistotu bych s ním zašla.

Murka
Ukecaná baba ;) 1975 příspěvků 31.07.19 16:09

Má průjem, zvrací? Pokud si nejsi jistá žádnou stravovací chybu, asi bych radši jela na pohotovost, kouknou na něj, udělají ultrazvuk a bude jasno. Slepák OBVYKLE bolí vpravo dole, ale není to pravidlem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 16:14
@Murka píše:
Má průjem, zvrací? Pokud si nejsi jistá žádnou stravovací chybu, asi bych radši jela na pohotovost, kouknou na něj, udělají ultrazvuk a bude jasno. Slepák OBVYKLE bolí vpravo dole, ale není to pravidlem.

Nemá průjem ani nezvraci a ty 2 hodiny spal hezky nebudila ho bolest. Ted jsem s nim ve vane a uvidime jestli mu tepla voda neulevi. Jsem zas vyplasena :-(

Murka
Ukecaná baba ;) 1975 příspěvků 31.07.19 16:18
@Anonymní píše:
Nemá průjem ani nezvraci a ty 2 hodiny spal hezky nebudila ho bolest. Ted jsem s nim ve vane a uvidime jestli mu tepla voda neulevi. Jsem zas vyplasena :-(

Já taky, jak bolí holky břicho, tak většinou jedeme na pohotovost nebo k pediatrovi. Aspoň na ně koukne někdo zkušenější, zhodnotí stav a já můžu být klidnější.
Ta teplá voda mu buď uleví, třeba začne prdět a bude ok. A nebo přitíží, to kdyby to byl zánět. Tak ho dobře sleduj.

Váš příspěvek
Reklama