Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Dobry den, mam dotaz. Mam 6 mesicniho chlapecka (kojeneho) a stale pretrvavaji bolesti briska uz od narozeni. Pouzivame Espumizan, probiotika, pupik a obcas rektalni rourku na pomoc vyprázdnění. Dr. tvrdi, ze je to normalni a ze to tak u kluku proste je ale me se to nezda.. Vsude ctu ze by koliky a prdiky mely koncit kolem 4 mesice. Nekdy je klid treba 2 dny ale pak zase cele dny je protivny, vzpira se musim mu porad delat masaze, rourku atd. Mate s tim nekdo zkusenost? Je to normalni? A po pripade nejake rady co s tim a cim by to mohlo byt) Zkousela jsem uz vsechno mozne.
Je kojený + prikrmy (masove, presni davky, vecer kase )
Ahoj, mam dva kluky a u obou bolesti přestaly v 8. mesici.. kluci na to trpi opravdu hodne. Jinak ty kapičky bych zkusila vynechat
Jaká dáváš probiotika? Zkusila jsi je někdy na pár dnů vynechat?
Jaké dáváte D?
Příspěvek upraven 16.03.25 v 07:36
Dcera na bolesti bříška trpěla příšerně do 6 měsíců, kdy jí pomohl Biopron. Někdy dřív jsem zkoušela Biogaiu, ale bez efektu. I na Espumisan jsem se dávno vykašlala, protože jediné, co ji fakt pomáhalo, byla rektální rourka. Musela jsem ji používat 4× denně, protože ty dceřiny vřískoty bývalý příšerné.
Jo a Vigantol dáváte?
Dala b, h trochu fenykloveho odvaru na lžičku miminku. Kluci na to opravdu dost často trpí ![]()
Tak ty večerní kaše přesun rozhodně na ráno..je to hodně sacharidů, kaše je těžká a může taky dělat na noc neplechu..
Vyhni se nadymave zelenině v prikrmech a u sebe se taky zamysli jak se stravujes. Zkus ten fenyklový čaj, jak pro sebe, tak třeba dítěti na zapití prikrmu, jestli davas- já tedy vždy dokojila..
Čaj proti bolení bříška zkus tento doma připravený čaj ![]()
@ALIPELI zatim jsem davala probiomaxik ale mam v planu prejit na ty bio gaga
@lucynka25 Hlidam si hodne co jim tak tim si myslim, ze to nebude😕 Jinak vetsinou dokojim, myslim ze by uz mel pit i cajiky ale odmita flasku zkousela jsem vice druhu tak nevim jak ho na to naucit. Obcas davam fenyklovy caj po lzickach.
@Janča6 Vigantol uz nedavame, protoze jsem cetla ze to muze byt i tim ale zadna zmena
. Ja prave taky musim nekolikrat denne pouzivat rourku. Snad to uz brzy skonci
@Pauline247 píše: Více
Dávali jsme prvně z maličkého hrníčku od 4m, to se celý pocabral, ale chtěl pít a to bylo důležité, pak učící hrníček, pak jsme dostali DM láhev s brčkem, tak jsem oddělala vnitřní brčko a to sosal spokojeně, teklo to totiž hodně. Teď už to zmakne i s vnitřním brčkem od cca 8 měs, takže se napije sám.
@Pauline247 píše: Více
Zkus je na cca týden vysadit úplně…oni probiotika hrozně nadýmaj