Bolest na hrudi - dítě

883
29.5.16 19:06

Bolest na hrudi - dítě

Zdravím, čtyřletá dcera si odpoledne stěžovala, že ji bolí na hrudi. Začalo ji to bolet po skákání do schodů snožmo. Prý už ji to dříve bolelo, ale nic mi víc neřekla, teď už ji to prý vůbec nebolí. Zítra se zeptám doktorky, ale nemáte někdo zkušenost, co by to tak mohlo být? Jinak dcera je mimořádně aktivní dítě, velmi pohybově nadané, čili si nemyslím, že by to bylo z nějakého extrémního jednorázového pohybu, po těch schodech skáče celkem často.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3240
29.5.16 19:36

Možná jak skákala, tak se mohla „špatně nadechnout“ a to ji bolelo - mezižeberní svaly. Příležitostně bych konzultovala s doktorkou, ona ji může poslat na echo-sono srdce jestli tam něco nemá, ale osobně si myslím, že to nic nebude, pokud je jinak v pohodě, není unavená, zadýchaná, nemá třeba jinačí (bledou) barvu, namodralé konečky prstů… Mám doma pětiletou akční srdíčkářku a srdce ji nikdy nebolí, potíže se projevují jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
29.5.16 20:32
@Annci píše:
Zdravím, čtyřletá dcera si odpoledne stěžovala, že ji bolí na hrudi. Začalo ji to bolet po skákání do schodů snožmo. Prý už ji to dříve bolelo, ale nic mi víc neřekla, teď už ji to prý vůbec nebolí. Zítra se zeptám doktorky, ale nemáte někdo zkušenost, co by to tak mohlo být? Jinak dcera je mimořádně aktivní dítě, velmi pohybově nadané, čili si nemyslím, že by to bylo z nějakého extrémního jednorázového pohybu, po těch schodech skáče celkem často.

ja bych zavolala na pohotovost a poradila se tam ;)

• Citovat
  • Upravit
5483
29.5.16 20:38

Mohla si zablokovat kloub mezi žebrem a hrudní kostí (kterýkoli z těch, co jich tam je), bývá to pak bolestivé na pohmat, při hlubokém nádechu a tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
883
29.5.16 20:58

@Maddlen @Samamama Díky, to zní jednoduše a neděsivě :) Ona se jinak cítí v pohodě, nepozoruju na ní dlouhodobě nic zvláštního. Zítra jdu stejně k naší doktorce s mladší, tak vznesu dotaz i na toto. Ale znáte to, pověstný červíček, kéž by šel umlátit palicí :oops:

@JayLee Dík, myslím, že na pohotovost to není, dcera byla během deseti minut v pořádku a večer už o ničem nevěděla. Jen jsem se chtěla zeptat ostatních, jestli u někoho neobjevilo a co to bylo, třeba mezižeberní svaly by mě naprosto nenapadly. Málo zkušeností, no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama