Bolest ucha při čištění

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Monis_94
Kecalka 103 příspěvků 16.06.19 12:38
Bolest ucha při čištění

Normálně mě ucho nebolí, ale jakmile si tam strcim vatovou tycinku nebo i prst hloubeji, tak to je nesnesitelna bolest. Je to jak kdyby tam neco bylo a kdyz tam zajedu, jak kdyby mi to tlacilo na bubinek. Mohla by to byt nejaka usni zatka? Jsem se bala aby to nebyl zanet stredniho ucha, ale ten boli porad. Nemate s timto zkusenosti? Nepomohl by nejaky sprej do ucha popripade jaky? Dekuju

Reakce:
Jeremi
Zasloužilá kecalka 560 příspěvků 16.06.19 12:48

V domácích podmínkách se Ti s tím nepovede udělat nic víc než vypláchnout peroxidem. Jestli to bolí moc, tak ORL pohotovost v nemocnici, jinak klasické ORL zítra.

Katcha
Ukecaná baba ;) 2271 příspěvků 16.06.19 12:48

Nejlepsi by byl asi ORL lekar. Nez tam neco dalsiho strikat, zkusila bych usni svicku. Mam s tim dobre zkusenosti u syna, dost jsem koukala co vse to z ucha vytahlo. Chce to tedy spolupraci s dalsim dospelakem.

Verun83
Extra třída :D 10190 příspěvků 16.06.19 12:50

Nejlepsi orl, udelaji vyplach a budes mit klid

Uživatel je onlineČičorečka
Ukecaná baba ;) 2319 příspěvků 16.06.19 13:07

Do ucha se nic nestrká, to se nediv, že tě to bolí. Úplně jsem si vzpomněla, jak jsem mámě doktorce říkala, že když si takhle zmáčknu břicho, tak mě to bolí. Ona mi na to řekla: no tak si ho nemačkej :lol: No každopádně na ORL řekni, že tě to bolí i bez šťourání. Budou ochotnější s tím něco dělat a nedostaneš zbytečně vynadáno.

nozu
Extra třída :D 12595 příspěvků 16.06.19 14:20
@Katcha píše:
Nejlepsi by byl asi ORL lekar. Nez tam neco dalsiho strikat, zkusila bych usni svicku. Mam s tim dobre zkusenosti u syna, dost jsem koukala co vse to z ucha vytahlo. Chce to tedy spolupraci s dalsim dospelakem.

ušní svíčka se dle ORL nemá používat. Ano, vytáhne to hodně mazu, ale v ochu zůstávají zbytky, které po vychladnutí ucho zabetonují ještě víc. nejlepší je na čištění požívat olejový sprej (já mám třeba Vaxol) a v případě problémů zajít na ORL na vypláchnutí.

bobulka88
Kecalka 176 příspěvků 16.06.19 15:06

Jestli te boli zvukovod pri dotyku, tak muzes mit zanet zvukovodu. Urcite do toho nestourej, jestli mate borovou vodu, tak muzes aspon to tam kapnout, je jemna, ale desinfikuje taky. V lete je zanet zvukovodu z koupani (hlavne v chlorovany vode) hodne bezny. A lekari bych nelhala.

Monis_94
Kecalka 103 příspěvků 16.06.19 21:02

Teď už mě to ucho začíná i svědit :nevim:

nozu
Extra třída :D 12595 příspěvků 16.06.19 21:09

@Monis94 to bude mykóza. Jdi hned zítra na ORL pro léky.

Váš příspěvek
Reklama