Salmonela u přítele

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.19 09:03
Salmonela u přítele

Ahoj, všichni :)…měla bych na Vás dotaz, prosbičku, co si o tom myslíte… Ke konci roku jsem prodělala salmonelu (pracuji nejen jako účetní v mlékárně, ale taky se pohybuji po fabrice…a od ředitele je nakázáno, že kdo má salmonelu, jde do práce až po 3 negativních testech, jinak je tam zákaz) takže jsem byla doma dva měsíce…teď jsem byla s přítelem na dovolené a nejspíš si přivezl salmonelu(ještě není potvrzená, zítra jde k doktoru). Co myslíte, mam to v práci říct, že mam doma nejspíš někoho, kdo ji má? Nebo mam mlčet… Děkuju

Reakce:
sonik8721
Zasloužilá kecalka 852 příspěvků 16.06.19 09:08

Pravděpodobnější je, že ji chytil u Tebe…
Já jsem ji měla jako malá a chytla jincela rodina a měli jsme karantenu, v práci to určitě řekni.

iziwolvie
Kecalka 463 příspěvků 16.06.19 09:22

Já bych to asi raději nahlásila. Tchyně se také pohybovala u jídla a když její dítka dostala salmonelu, tak to nahlásila a chodila na kontrolní odběry. Byla myslím doma jen do prvního odběru, který byl negativní. A chodila normálně do práce, jen musela chodit na ty odběry tak dlouho, dokud byli kluci nemocní. No každopádně říkala, že to byl opruz, chodit tam snad každý týden. :roll:

@sonik8721 Od zakladatelky to určitě přítel chytit nemohl, inkubační doba salmonely je tak jeden den a ne půl roku.

sonik8721
Zasloužilá kecalka 852 příspěvků 16.06.19 09:30

@iziwolvie no jo…ona psala, ze ji prodělala ke konci roku 8)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.19 09:56
@iziwolvie píše:
Já bych to asi raději nahlásila. Tchyně se také pohybovala u jídla a když její dítka dostala salmonelu, tak to nahlásila a chodila na kontrolní odběry. Byla myslím doma jen do prvního odběru, který byl negativní. A chodila normálně do práce, jen musela chodit na ty odběry tak dlouho, dokud byli kluci nemocní. No každopádně říkala, že to byl opruz, chodit tam snad každý týden. :roll:@sonik8721 Od zakladatelky to určitě přítel chytit nemohl, inkubační doba salmonely je tak jeden den a ne půl roku.

Tak jo, tak to raději řeknu. No, na ty odběry se mi nechce, měla jsem s tim problémy. Vždy jsem se u toho kroutila :lol:…ale, co se asi dá dělat.. spíš si přeju, aby ji neměl. Ale jelikož trpí stejně a má stejný problém jako jsem měla já, moc tomu nevěřím, že je to jen problém, který za max dva dny přejde…

Ba-stet
Ukecaná baba ;) 2080 příspěvků 16.06.19 10:44

Myslím, že máš dokonce povinnost to nahlásit ;)

Anik
Ukecaná baba ;) 1853 příspěvků 16.06.19 10:56

Taky bych to viděla jako povinnost, když ne zákonnou, tak morální stoprocentně. U švagrové doma taky měli salmonelu - tehdy ještě nebyla švagrová, bydlela doma - a jediná ona ji neměla. Jenže pracovala v lahůdkách, tak byla doma dost dlouho, nevím už jak přesně. Tehdy se jí mojí máti zželelo a vzala ji bydlet k nám, s čestným prohlášením, že už nebydlí v zamořené domácnosti, ale u nás, a mohla se vrátit do práce. Bylo to u soukromníka, a už začínal z dlouhé absence prudit.

Váš příspěvek
Reklama