Bolest všech kostí ve 35. týdnu těhotenství

142
13.4.16 17:50

Bolest vsech kosti

Ahoj, hledam nekoho, koho trapi to stejne, co me. Jsem dnes 35+0 a tri dny me boli kosti. Dolni konvetiny a zapesti. Prejde to jen kdyz si to silne zmacknu, nejradsi bych si neco zlomila. Nejaky tip jak to trosku odbourat? Uz se mi chce brecet, nejsem schopna ani nic udelat a pripadam si totalne nepouzitelna. Muzu jeste calcium?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7343
13.4.16 18:02

@Love.dream Pokud to nepřejde, informuj lékaře…v těhotenství se bohužel často rozjíždí autoimunitní nemoci…v tomhle případě by to mohla být revmatoidní artritida. Mohla…nemusí!!! Ale je to nemoc (cca 70% pacientů RA jsou ženy), žen v produktivním věku 20-50 let a častým spouštěčem je těhotenství. Nepřeju ti to a doufám, že to není RA…!!! Ale nepodceňuj to…raději jeden odběr krve, než něco zanedbat. Kéž by to bylo něco banálního.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14921
13.4.16 18:04

@Love.dream nevim na co cekas..honem k doktorovy. Tohle normalni neni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
142
13.4.16 18:15

No ty brdo, tak ted ste me teda vydesily. Ja myslela, ze je to jen nejaky neprijemny projev tehotenstvi. Zeptam se blbe…ale informovat gynekologa nebo obvodaka :oops:?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7343
13.4.16 18:27
@Love.dream píše:
No ty brdo, tak ted ste me teda vydesily. Ja myslela, ze je to jen nejaky neprijemny projev tehotenstvi. Zeptam se blbe…ale informovat gynekologa nebo obvodaka :oops:?
Šla bych klidně k obvoďákovi…řekni mu o všech místech, kde tě to bolí a jaká ta bolest je.
Nechtěla jsem tě vyděsit, fakt ne…já mám RA od 17 let, je mi 40…takže dlouho. A v těhotenství se mi to hrozně zhoršilo.
Pevně doufám, že to u tebe RA NENÍ…!!! Ale normální to taky není. Otoky ano…bolesti kloubů (záda) ano…ale ne zápěstí, to je typické pro RA.
Ale samozřejmě může být X dalších (banálních) nemocí, kde pobolívají v těhotenství klouby…třeba fakt chybí vápník…
Ale pro klid duše a jistotu bych šla na testy…obvoďák ti udělá krevní test.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
142
13.4.16 18:33

@SIMONA1234 tak to ja si radsi zitra vse obvolam. A vysledky byvaji za tyden? Boze, boze..to zas bude nervozita. No doufam, ze jsem nic nepodcenila. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7343
13.4.16 18:57
@Love.dream píše:
@SIMONA1234 tak to ja si radsi zitra vse obvolam. A vysledky byvaji za tyden? Boze, boze..to zas bude nervozita. No doufam, ze jsem nic nepodcenila. :(

No…teď jsem tě rozhasila, co?? Ach jo…To jsem fakt nechtěla…jen ty zápěstí, no…
Už si nepamatuju, jak dlouho to trvalo…ale ten týden max., možná to udělají dřív, nevím. Dělají i rentgen, ale v těhotenství asi ne, i když jde jen o ren.ruky. Pokud by to RA bylo, léčit tě budou stejně až po porodu.
Mrkni na netu na nějaké informace o téhle nemoci a třeba poznáš nějaké příznaky a nebo naopak. Držím palce, aby to bylo něco jiného!!! :kytka: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
142
13.4.16 19:05

@SIMONA1234 no jen trosilinku, toto me prave vubec nenapadlo. na neco mrknu, ale abych si to jeste nevsugerovala…jsem takovy stresmen. dekuju :srdce:, treba si jen mimco bere vapnik z mych zasob. No moudrejsi budu stejne az po odberech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14921
13.4.16 19:09

@Love.dream nemusi to znamenat nic nebo muze..drzim palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4312
13.4.16 19:09

Já teda měla zánět šlach v těhotenství, dopadlo to tak, že samozřejmě nic nešlo dělat dokud neporodím. Bylo to nejhorší co jsem zažila, po porodu jsem přestala kojit, abych mohla chodit na obstřiky. Kolikrát jsem malou nemohla ani udržet. Ať tě to brzy přejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
142
14.4.16 16:25

Tak jsem se dnes vratila od doktorky. Zrovna jsem menila meho stareho obvodniho za noveho. Cekala jsem tam 2,5hodiny s verdiktem- ted nemuzeme nic delat, nejspis se pripravujete na porod. A kdyz to neprejde po porodu, tak mam dojit :). Ale aspon jsem klidna, ze to nebude asi nic hrozneho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7343
14.4.16 16:35

@Love.dream Tak uvidíš…pokud ty bolesti po porodu/šestinedělí zmizí tak huráááá…Pokud by přetrvávaly (zvlášť zápěstí nebo drobné klouby), tak upaluj na testy. Ale snad to bude ok :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
142
14.4.16 17:03

@SIMONA1234 uz se mi bude dobre spat :D. To tehotenstvi je ted fakt zahul, uz pomalinku striham i metr. Moc dekuju za radu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat