Bolesti rukou

9217
29.12.10 00:01

bolesti ruk

hojte,
prosim o radu, kto nieco podobne zazil…
dnes mi sestra povedala, ze už asi dva roky, možno trochu dlhšie, sa jej vždy počas zimného obdobia vracajú bolesti ruk. Nie je to však pravdepodobne žiadna bolesť spôsobená poranenými alebo naštiepenými kosťami, Ide skôr o veľmi nepríjemnú bolesť objavujúcu sa v okolí kostí, Hráva aktívne na hudobnych nastrojoch, priecna flauta, husle, basa, (ale nezivi sa tym, hrava tak parkrat do tyzdna) či to je spôsobené zvýšenou záťažou ruk alebo niečím iným. Počas leta podobné problémy nemáva.( ale v lete byva este viac hudobne aj inak fyzicky aktivna)
Je to také nepríjemné, že napriklad, ked niesla minule v ruke len polku chleba, zacala ju boliet a nevedela s nou hybat..

ale nemyslim si, zeby to mala z hrania na nastroje, ked v lete to nema a vtedy hrava viac… a ja som tiez dost hravala a nic, mna zas bolievaju nohy.. ale iba vecer , takze to bude unavou…

ide na endokrinologiu, ortopediu a reumatologiu..skusim jej odporucit este neurologiu..

este, doma mala macicky, ale neviem o ziadnej chorobe z maciek, co by to sposobovala..

prosim,ak viete, poradte mi, co to moze byt a pripadne ake vysetrenia…
nasla som totizto diskusie, kde to malo vela ludi, ale s nohami… a nic im nenasli..

este ma napadol syndrom krpalneho tunela, ale ruky jej netrpnu a neopuchaju, je to skor ako „rastove bolesti“

Dakujem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Lena F.
29.12.10 00:45

Zulok ahoj! Trpěla jsem 6 let, jako zvíře. A žadny doktor mi nepomohl, pry mladá paní mušíte si zvyknout! Zabrala až homeopatie, jedná kulíčka a za 14 dní bylo po problémech. Od té doby jsem ta alternativní, přírodní matka :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
12658
29.12.10 01:34

Ahoj, mam to tiez. V lete takmer nic a v zime des.. U mna zapal sliach. Raz sa mi podarilo ich pretazit, odvtedy sa to vracia. Boli to v zapastiach laktoch, obcas ramena. Vypada ze slachy sa nezahojili, su citlivejsie na chlad. Dlhsie pisanie alebo krmenie malejmma boli ze by som plakala. Vypada ze sapostupom casu z obyc zapalu sliach vyvynul karpalny tunel.mam ist po sviatkoch na potvrdenie.. Ruky mi ale neopuchaju, brnenie tiez nepozorujem.iba palivu bolest.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18313
29.12.10 04:27

Mám to jako pata308, chronický zánět šlach. Ale zatím se s tím dá žít. Znají to horolezci, lidi manuálně pracující, lidi nadměrně vysedávající u počítače atd. Já pracuju v kalírně a zvedám těžké kusy železa. Tak z toho to mám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12658
29.12.10 11:16

juro mne sa to prvy krat podarilo na brigade v kuchyni .. to som mala asi 16 a od vtedy sa to vlecie.. je fakt ze cele dni travim u pc …
takze v konecnom dosledku je na tom horsie prava ruka (mys)
a najlepsie s tym ist asi na neurologiu rovno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18313
29.12.10 11:49

Po přeléčení medikamentama existují taková „rotační“ cvičení (v podstatě vytáčení dlaně směrem ven), pomocí kterých se to dá udržet v rozumných mezích. Je potřeba si uvědomit, že i to PC je v podstatě pro ruce zátěž.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12658
29.12.10 13:29

otazka je co myslis prelicenim. mala som atb , obstreky, tri krat dlahu, ortezy .. a zlepsenie nevidim..
je mi jasne ze pocitac je zataz ale co uz s nim ked ma zivi ze je :-D

jo a este reakcia k tym homeopatikam a neschopnym lekarom .. ti neviem mne pride ze si len narazila na nesikovnejsich lekarov ked to vzdali :-D a ked ti pomohli homeopatika mohli to lekari vyriesit uz davno :-DDD

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lena F.
29.12.10 13:43

Pato Už to mám vyřešené to je hlavni. Je na Tobě jak dlouho to chceš s lékaři zkoušet. At' maš jen správné a schopné!

Příspěvek upraven 29.12.10 v 14:15

• Nahlásit
  • Citovat
18313
29.12.10 14:07

Přeléčením myslím právě antibiotika. Mám asi „štěstí na práci“, místo rehabilitace totiž tahám těžké kusy železa v kalírně. Tam si ruce rozcvičím, co hrdlo ráčí - a není to jednostranná námaha, druhy pohybů střídám. To rotační cvičení je už vlastně jenom doplněk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9217
29.12.10 19:46

Dakujem za prispevky, fuuha, no tusim je to liecenie fakt na dlho :think: a teda nic extra… tymto teda rozhodne nekoncim diskusiu, myslim , ze je dobre vzajomne si pomoct, ked to trapi tolko ludi..
dufam, ze sa kazdy z vas dostane do fazy, ze sa to bude dat vydrzat..
a som zvedava, ci sa aj tie moje nohy nezhorsia…
sestra ide v januari postupne na vysetrenia, tak vas budem infirmovat, kde co :wink:
Dakujem vam velmi..

ozaj a existuje nejaka prevencia??? ako moc sa neprepinat, tazko to v rodine ide a zavislost od emimca tiez dost spravi :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18313
29.12.10 20:25

Zulok, myslím že prevence je v zásadě dvojí: za prvé nezvedat jednorázově nic těžkého, na co nejsou tvoje ruce vytrénované (to třeba u nás v práci jde dost těžko - nezbývá než se vytrénovat). a za druhé se postarat, aby pohyby předloktí byly co nejrozmanitější, aby nebyly jednostranné…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9217
29.12.10 20:31
Jura007 píše:
Zulok, myslím že prevence je v zásadě dvojí: za prvé nezvedat jednorázově nic těžkého, na co nejsou tvoje ruce vytrénované (to třeba u nás v práci jde dost těžko - nezbývá než se vytrénovat). a za druhé se postarat, aby pohyby předloktí byly co nejrozmanitější, aby nebyly jednostranné…

dakujeem, no to aby som konecne zas zacala cvicit..
momentalne mam drobatko vkuse na rukach, tak nosiveho drobca som hadam nevidela, tak asi zozeniem satku a sup kmitat rukami kade tade :lol:
akurat rozmyslam, ze ked mna bolievaju nohy, ako zabezpecit iny pohyb noham, tam moc clovek nevymysli :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9217
29.12.10 20:35

Juro, inak zvlastne, ze to mas aj ty, co si zvyknuty nosit extra tazke veci e nemas ani jednostranny pohyb.. Ved vlastne fyzicky si na tom mozno lepsie ako kulturista, co s cinkami bojuje viackrat za den.. :think:
ktovie, ako su na tom sportovci, i ked sa vravi, sportom k trvalej invalidite.. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18313
29.12.10 20:39

Zulok, já tam pracuju od léta, mezitím jsem dělal takovou jakousi technickou kontrolu pro automobilky - spíš jemnější práce - a předtím napůl techickou kontrolu a napůl práci v expedici zboží. Tam za mě zvedal jeřáb… :mrgreen: No a bylo tam pár měsíců nezaměstnanosti, kdy jsem seděl u PC docela často…
Jinak pro představu mojí práce: občas musím „otočit na bok“ ocelovou kostku, která má třeba 200-300 kilo. Jeřábem si ji můžu přidržovat, když leží na takovém ocelovém roštu, ale ve finále musejí k překlopení zabrat moje ruce. Takže ta nárazová námaha je tam občas taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9217
29.12.10 20:57

tak kukam, ze prace sa nebojis a skusil si kadeco, no rozhodne riadna makacka.. Tak hlavne nech Ta daco nepripuci..
to by mali byt benefity z prace ako masaze ruk..

no, ja hadam pre dnesok koncim, ruku si necitim, ako na mne drobec haja.. to je kombinacia PC tukam jednou rukou a v druhej drobec :roll: to ako priam provokacia :oops: tak idem daco spravit pre svoje zdravie a povesiam pradlo.. :think:

No, ale musi to byt hrozne, ked bolest cloveka obmedzuje v beznom zivote, moc vam vsetkym drzim palce, nech to ustane a uz sa nevrati :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama