Bolesti vazů v těhotenství

28414
21.4.10 13:47

Bolesti vazů

Mám problém, ale jistě ne jen já. Strašně mě v noci bolí vazy, jakoby po stranách u kyčelních kostí. Spím na bocích, nebo tedy skoro břiše. Je mi to tak pohodlné, a taky aby bylo bříško pěkně v měkkém a netáhlo tu stranu na které nespím.
Lékaři jsem to řekla, ale prý na to nic není. Dříve že existovali nějaké hormony, ale ty už se nevyrábí, tak mám brát 3× denně čistý vápník. Moc to nepomáhá.
Když to v noci začne, je to pálení a bolest až bych brečela a kolikrát se nemůžu z tý polohy lehce dostat. Jak si sednu, po chvilce to přestane. Většinou začne ta strana co na ní nespím, ale druhá se vzápětí přidá.

Nečekám, že mi řeknete něco jiného co můj doktor, jen jestli nemáte tip jak to přežít :wink: V prvním těhu jsem tohle neznala, ale zase to jsem čekala jen jedno dítě :-)

Děkuju, Jana :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9879
21.4.10 22:25

Jani já to měla taky a bolelo to jako čert.Doktor mi poradil at si vlezu do vany s teplou vodou že to povoli a měl pravdu . Zkus to snad to pomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
21.4.10 22:27

No jooo, ale přeci nepolezu 3× za noc do vany :think: :-D
Ale díky za tip. Ono jak si na posteli sednu, celkem hned to přejde. Ale zabránit tomu se asi nedá :think: :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9879
21.4.10 23:27

No já si koupila na netu račelinu ( nesměj se ) a ta se dá nahřát do mikrovlnky na 2 min. Je to úžasně příjemné a nemusim do vany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
22.4.10 09:48

To nejde :lol: Ale možná dát si takový ten gumový vak s horkou vodou k posteli :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9879
22.4.10 17:36

Nějak to zkus vyřešit mě to totiž bolelo až do porodu a do vany jsem taky pořád nemohla toto mi vyhovovalo maximálně. Držim palce at na něco přijdeš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
22.4.10 18:37

Zkusí si dnes vzít ten vak s horkou vodou a uvidím :wink: Dr. mi taky řekl, že může být i hůř, jakože mě to může bolet ke konci víc :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9879
22.4.10 21:19

Pochopila jsem to dobře že čekáš dvojčatka ? :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
23.4.10 07:43

Jo jo :lol: :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2056
23.4.10 07:48

ahoj Janinko, tak pomohl vak s teplou vodou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
23.4.10 07:53

Ahoj Helen, když ho byla potřeba, voda již byla studená :zed: :zed: :zed: :lol: Mě jebne, ale holt do konce vydržím, co mi zbývá :wink: Byla jsem snad 4× vzhůru, ale stačí si jen sednout a je klid, ale než se člověk do toho sedu vyhrabe :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2056
23.4.10 07:57

:lol: to znám :lol: také mám problém z polohy ležmo dát se do sedu :lol: a co nějakou masáž? automasáž pro uvolnění vazů?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
23.4.10 08:00

Tak na masáž jsem ti odpověděla na dvojčatech. Čéče se tady naháníme … :lol:
Masáž ne, nemůžu na to sáhnout v tu chvíli jak to bolí :nevim:
Prostě asi mám smůlu, předejít se tomu asi nedá :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2056
23.4.10 08:08

hm, tak to jo… myslela jsem něco bylinkového před spaním, než Tě to chytne… tedy, když to ještě tolik nebolí… ale, jak Ti již někdo odpovídal, asi na to nic není :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6020
10.10.16 08:56

Ahoj,
obnovuji diskuzi a ocením každou radu, jak to přežít :kytka: Jsem 24tt a před týdnem mě začalo v noci bolet na stranách v podbříšku, jakoby kousek u těch pánevních kostí. Nejdřív bolest byla slabší, minulý týden na kontrole jsem o tom říkala doktorce a nijak se k tomu nevyjádřila, všechno je ok, takže předpokládám, že to jsou asi vazy. Popis sedí i na popis původní zakladatelky. Na břiše už nedokážu spát, tak spím na bocích a budím se, jak mě ta nezalehnutá, jakoby natáhlá strana bolí. V posledních dnech to bylo natolik nepříjemné, že jsem si dnes na zkoušku vzala do postele polštářek a podkládala si břicho, jenže to moc nepomohlo. V noci mě vzbudila taková bolest, že se mi chtělo až brečet a tak jsem funěla a sbírala síly na sebemenší pohyb :,( Jakmile se přetočím na druhý bok anebo vstanu, tak se to zlepší.
Prosím, nemáte někdo nějakou radu? Třeba se před spaním preventivně nahřívat? Nebo mám zvýšit příjem magnéska? Zatím polykám 1 - 2 tabletky po 50mg hořčíku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama