Po mýdle ji bolí čůrání - co s tím?

MoniVeri
23.3.10 19:43

bolí ji čůrání

Mamiky, potřebuji se poradit. Teď včer jsem koupala dcerku - 4,5roku. Pořádně se namydlila, pak se stěžovala, že jí bolí, takjsem jí poradila, aby si ve vaně pořádně opláchla vodou od mýdla. Potom se šla vyčůrat a hrozně plakala, že ji to čůrání moc bolí.

Myslíte že to může být i s toho mýdla, nebo mohu také čekat počínající zánět? Vůbec s tím nemám zkušenost, jak se to léčí nebo valstně jaké jsou projevy zánětu?

Moc děkuji za odpovědi
Monika

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24432
23.3.10 19:45

Zánět - ostrá, řezavá bolest při čůrání, neustálé nucení na čůrání, fakt to bolí a je to nepříjemné, určitě ať hodně pije, zabalit do tepla a jestli to nebude lepší, nejpozděj zítra ráno k dr. pro léky, není to sranda. Občas na to trpím a je to děs teda :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7572
23.3.10 19:47

Ahoj, nám se to taky stalo, umyla jsem jí pak prcku a dupku pořádně svým Lactaci(y)dem a pomohlo to. Držím palce, ať to není zánět, ale myslím, že to bude tím mýdlem. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2295
23.3.10 19:54

Mohl by to být i ten zánět. Ale spíš si myslím, že to mýdlo. Taky se to Anežce stává, většinou když ji špatně opláchnu. Většinou stačí osprchovat vodou, holce je příjemnější chladnější sprcha. Většinou to pak za chvilku odezní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20662
23.3.10 19:56

MOniVeri myslím si totéž co liška,určo to bude tím mýdlem.Mýdlo to podráždí a když se jde pak na malou,tak to štípe a bolí jak při zánětu.Takže opláchnout a ten Lactacid je dobrý nápad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29049
23.3.10 20:27

Můžu se přiživit na tématu?Nechci zakládat novou diskuzi,ale v souvislosti s touto mě napadlo,čím myjete holčičkám přirození?Normálním dětským mýdlem,nebo stačí oplach koupelí,případně dětským speciálním intímním gelem?

Já jsem v lékárně viděla dětský intimní gel,je doporučovaný pediatry už od kojeneckého věku jako prevence zánětů,pozdějších problémů :nevim:

Používáte to,případně od kdy nebo si myslíte,že je to pro 16 měsíční holčičku zbytečné?

Já ji zatím ničím podobným nemyju.Do vody dám koupel a tím ji umyju vše.Mýdlo nepoužíváme.Pak opláchnu čistou vodou.

Díky za odpovědi :kytka:

Příspěvek upraven 24.03.10 v 11:18

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4618
23.3.10 20:44

Tak naše dětská gynekoložka je názoru, že intimním mýdlem pro holčičky mýt jen prdelku po kakání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1263
23.3.10 21:58
:-?

Příspěvek upraven 06.04.10 v 13:45

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5527
24.3.10 08:54

Já jsem asi divná nebo paranoidní, ale v odpovědích na podobná témata bych byla opatrná. Pokud má někdo podezření na zánět močáku, ať jde k lékaři. Ten zakladatelčin naturalistický popis mi přijde dost podezřelý. Zvlášť po tom, co se tady objevují žádosti o videa s nahými miminky :think: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12973
24.3.10 10:57

Diskusi jsem prověřila, zdá se být OK - ale sleduji :)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1263
24.3.10 12:30

Lulje -to nemyslíš vážně?? 8-o To jsem nikde nepostřehla?? :pocitac: :pocitac: :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
MoniVeri
24.3.10 17:34

Tak to se etdy moooc omlovám, něco takového jsem opravdu nechtěla :roll:
Opravdu to byl problém mé dcerky, ráno ale vše OK, takže to bylo opravdu jen to mýdlo.

Takže promiňte, příště tedy půjdu raději k lékaři a nebudu se tady radit, aby to nebylo někomu podezřelé :-?

Monika

• Nahlásit
  • Citovat
1263
24.3.10 19:27

Moni - já jsem o tom nevěděla a ani mě nenapadlo, že by jsi to myslela jinak! :wink: Měla jsem taky takové problémy u obou dcer, tak vím, že je to zoufalství. A navíc by ti dr nic neřekla, jen by chtěli moč. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5527
25.3.10 08:07

Moni, promiň!!! Jestli je to dotaz jedné z nás, pak je vše OK. Taky se tady radím, než jdu k lékaři, tak promiň, jestli se tě to dotklo :oops:
Já jsem prostě včera po dvou dnech přišla na e-mimino a najednou na mě vykoukly diskuze tipu „Zašlete video s nahým miminkem“, „Incest“, a pak dost naturalistický popis vašeho čůrání (který je už dneska pozměněný, jak na to tak hledím), tak mi to připadalo nějaké divné. Asi už blbnu. Je toho kolem nás tolik, že jsem prostě opatrná.
Omlouvám se. Dneska už po tom, co jsi dotaz pozměnila a vypustila slova popisující pohlaví tvé dcerky, mi to podezřelé nepřipadá. Tak se nezlob :andel: :kytka:
A doufám, že už to je s malou lepší!!! :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama