Bonding Apolinář

3
28.6.20 20:39

Bonding Apolinář

Ahoj, za pár týdnů mě čeká porod u Apolináře a chtěla bych zeptat na vaše aktuální zkušenosti s bondingem. Psaly jste si ho do porodního plánu? Byl váš požadavek respektován? Jak bonding probíhal (jak dlouho, základní vyšetření na těle matky)? U Apolináře jsem už rodila před dvěma lety a dceru mi dali těsně po porodu na břicho, po chvíli ji odnesli na měření, vážení ap. a pevně ji zavinuli. Po nějaké době ji ještě odvezli na nějaké vyšetření a přivezli mi ji až na pokoj. Tak by mě zajímalo, jestli to jde i jinak, když je porod bez komplikací a miminko je zjevně v pořádku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3
28.6.20 20:46

Ještě dodám, že tehdy jsem bonding nepožadovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1558
28.6.20 21:10

Rodila jsem 8/19. Porodní prani jsem neměla, ale PA se během porodu ptala, zda chci bonding. Dceru mi nahou položily na nahý hrudník. Pak přišla dětská doktorka, dceru okoukla a přišla po dvou hodinách a s tatínkem odešli na par minut. Kamarádka chtěla vyšetření na těle a nebyl s tím problém

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1558
28.6.20 21:12

A miminka stále berou na několik hodin pryč, aby si maminka odpocinula. Takže jestli jsi proti, tak se na to příprav. Já vůbec nečekala, ze se tohle ještě vůbec děje a dceru jsem nechala odvést a lituji toho dodnes, ze jsem ji nechala několik hodin samotnou nekde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4230
28.6.20 21:17
@PepiKo píše:
A miminka stále berou na několik hodin pryč, aby si maminka odpocinula. Takže jestli jsi proti, tak se na to příprav. Já vůbec nečekala, ze se tohle ještě vůbec děje a dceru jsem nechala odvést a lituji toho dodnes, ze jsem ji nechala několik hodin samotnou nekde

Tyjo to se ještě děje? 8o Mě dceru přivezli cca za 30 minut co jsem došla na pokoj.. Abych si vybalila věci, a seznámila se s oddělením. :think: ale rodila jsem v malém městečku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50808
28.6.20 21:23

Nic jsem nepsala, jen se mě při příjmu ptali, zda mám nějaká příní. Tak říkám, že pokud bude vše OK, ráda bych bonding, což mi bylo bez problémů splněno. Bohužel pak mělo miminko hypoglykémii, takže mi ho tam nenechali tak dlouho, jak bychom si asi přáli, ale tk půlhodinku tělo na tělo, první přisátí… Pak bohužel do inkubátoru, dokud se stav nestabilizoval (mohla jsem na něj chodit kdykoliv kouknout a posedět), a pak už hned ke mně. První dítě jsem tam rodila před lety a už tehdy stačilo poprosit, jakmile jsem byla na pokoji, aby mi dítko hned dali a už bylo stále se mnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
28.6.20 21:32

Mě dceru odvezli na první noc, ale bylo to moje rozhodnutí. Chtěla jsem si po dlouhém a vyčerpávajícím porodu odpočinout, což se v návalu adrenalinu a hormonů stejně nepovedlo. Dnes už bych to (asi) taky neudělala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
906
28.6.20 21:33

Hádám že stačí říct, aby miminko zůstalo nahé a že ho nechcete dovážet pryč. Líná huba holé neštěstí jak se říká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1558
28.6.20 21:39

@mackA159 Jojo, bohužel děje. Byť jsem říkala, že ji chci nechat u sebe a ať ji neodvaží pryč, tak taktně nejdříve poslali domu tatínka a pak sebrali malou a odvezli… já byla tak v šoku, mimo, po porodu atd., ze jsem nějak nedokázala v tu chvíli vzdorovat. Myslím, že největší problém byl v tom, že jsem rodila uprostřed noci a nikdo se se mnou nechtěl s*át a převádět mě na sestinedeli, takže mě nechali do rána na boxu a pak až na normální pokoj, kam mi malou přivedli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50808
28.6.20 21:40

Fakt je, že Apolinář mi vždycky přišel, že funguje na principu „nic není problém, ale musím si o to říct“. Jakmile jsem vysloveně nepožádala, jeli pěkně dle svých zajetých postupů. ale o cokoliv jsem poprosila, bylo mi bez nejmenších problémů splněno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50808
28.6.20 21:44
@Padrteli píše:
Mě dceru odvezli na první noc, ale bylo to moje rozhodnutí. Chtěla jsem si po dlouhém a vyčerpávajícím porodu odpočinout, což se v návalu adrenalinu a hormonů stejně nepovedlo. Dnes už bych to (asi) taky neudělala.

Měla jsem to podobně. Když mi podruhé dítě v jednu ráno odvezli do inkubátoru, chvíli jsem tam poseděla, spokojeně spalo, tak jsem si řekla fajn, tak se aspoň po tom všem normálně vyspím. Hm, do šesti do rána jsem se pod návalem emocí a hormonů jenom převalovala v posteli a pak už zas šla koukat na mimčo do inkubátoru, protože spát jsem prostě nedokázala. Když mi ho pak v deset ráno dali, odvezla jsem si ho vedle postele, nakojila, dítě vytuhlo a já konečně taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
29.6.20 14:37

@ugluk Prosím a oddělení s inkubátory je jak daleko od oddělení, kde leží maminky? Děkuji. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50808
29.6.20 14:43

@Kulik890 mimčo bylo v „obyč“ inkubátoru, žádná extra specializovaná péče, podpora dýchání nebo tak, takže to bylo normálně na tom dětském, které bylo součástí oddělení šestinedělí, prostě na konci chodby, na které byl můj pokoj :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
29.6.20 14:47

@ugluk Áha, jasný. :-) Tak to je ta nejlepší varianta, když už. Diky moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama