Borelióza 13 měsíční dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
daniř
Povídálka 11 příspěvků 09.06.19 23:27
Borelióza 13 měsíční dítě

Dobrý večer, má 13 měsíční dcera měla klíště. Poslala jsem ho na rozbor a zjistili vysoký nález boreli v klíštěti na encefalitidu bylo negativní. Teď se Vas chci zeptat v laboratoři nám doporučili nasadit preventivne antibiotika. Klíště měla před 7dny. Víc já dvě hodiny zakousle nebylo. Mám čekat až bude možné nabrat krev nebo raději rovnou antibiotika. Dekuji za odpovědi

Reakce:
Cenarius
Zasloužilá kecalka 545 příspěvků 09.06.19 23:30

Lekar vam na to neumi odpovedet?

daniř
Povídálka 11 příspěvků 09.06.19 23:43

Zprávu jsem se dozvěděla v pátek. Zítra budu s lekarkou mluvit. Jen jestli někdo nemá osobní zkušenost.

MartinKa36
Závislačka 3695 příspěvků 10.06.19 00:05

Šance ze ditě chytilo LB je 10-20% podle toho jak dlouho bylo klíště přisátý. Když nasadíte ATB hned tak po 10 dnech máte téměř 100% jistotu že le LB vyléčená, když počkáte na další příznaky =rozbor krve tak se dostanete do dašího stádia kdy 6 týdení léčba kombinací dvou ATB a Entizolu má učinnost 50%… navic nemůže malé dítě dostat Tetracylkinové ATB. Pokud chces minimalizovat spotřebu ATB tak pokud dá doktorka 10 pacientum ATB PNC naslepo tak vyléčí 2 nemocné pacienty. A bude potřebovat celkem ATB na 100dnů. když bude léčit až když to potvrdí laboratoř tak když nasadí dva druhy ATB na 40 dnů 2ma pacientum tak bude potřebovat atb na 160(40 dni * 2 druhy ATB * 2 pacienti) dní a etizol na 80 dní a vyléčí jen jednoho pacienta. Ten nevyléčený paacient bude vyžadovat další péči a další ATB… zhlediska nákladů a benefitů je levnější nasadit ATB preventivně… i v případě ře riziko přenosu je 10%.

daniř
Povídálka 11 příspěvků 10.06.19 06:56

Takovou odbornou odpověď jsem nečekala. :wink: Máte s tím osobní zkušenost? Právě si říkám že pretivne je větší pravděpodobnost úspěchu a zároveň se ve mě láme zda tak malému dětsku dávat možná zbytečně antibiotika. Dočetla jsem se že už po 6dnech je možné poznat z moči. Ale také ne 100% :(

MartinKa36
Závislačka 3695 příspěvků 10.06.19 08:12
@daniř píše:
Takovou odbornou odpověď jsem nečekala. :wink: Máte s tím osobní zkušenost? Právě si říkám že pretivne je větší pravděpodobnost úspěchu a zároveň se ve mě láme zda tak malému dětsku dávat možná zbytečně antibiotika. Dočetla jsem se že už po 6dnech je možné poznat z moči. Ale také ne 100% :(

LB se detekuje testem Elisa nebo WB - testuje se reakce imunitního systemu na LB v praxi je to sada subtestu ktere mohou být pozitivni i na jinépatogeny a pri urcitém poctu pozitivnich vysledku z techto suttestu laborator vydá stanovisko pozitivni /negativní na LB problém je že trvá nekolik týdnů než imunitní systém zareaguje. Přímy test PCR se dá udělat pouze z infikovaného materiálu a s tím je problém protože nemáte co testovat. Rychlejsí odezvu má test LTT ale ten vrací jen číslo které nic neznamená když by se vysledek mezi dvemi testy zvetsi tak se LB rozjizdi kdyz bude konstantni tak se nic neděje, Proto se dělá PCR test z infikovaného klíštěte.

Váš příspěvek
Reklama