Borelioza u dítěte - léčba

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sssbarca
Stálice 89 příspěvků 21.11.18 11:03
Borelioza u dítěte- léčba

Dobrý den, moje dcerka (4 roky) má potvrzenou boreliozu :,(, dostala atb sumamed, pak bude pauza další atb a vyšetření na neurologii. Jak to mely vase děti, jake braly atb, jak dlouho, jake vyšetření musely podstoupit, jak dlouho musely zůstat doma?.. Děkuji za jakékoliv info.

Reakce:
barabrambora
Kecalka 423 příspěvků 1 inzerát 21.11.18 11:09

@sssbarca Ahoj, před měsícem jsem řešila to samé. Syn 8 let dostal antibiotika na 3 týdny a dál nic. Na krev chodit prý nemá cenu, že to tam bude ještě dlouho.

barabrambora
Kecalka 423 příspěvků 1 inzerát 21.11.18 11:09

Jo a normálně chodil do školy jen nesměl cvičit a chodit na plavání.

sssbarca
Stálice 89 příspěvků 21.11.18 11:10

A vyléčil se z toho, pomohlo mu to?

barabrambora
Kecalka 423 příspěvků 1 inzerát 21.11.18 11:14

@sssbarca netuším, teď v neděli teprve dobral antibiotika. A dcerka měla nějaké příznaky nebo jste na to přišli náhodou? Syn byl pořád unavený a míval jednodenní horečky a někdy ho bolely nohy.

sssbarca
Stálice 89 příspěvků 21.11.18 11:20

Byla casto unavená, nemocná kazdy týden, mela červeny flek na tváři, doktor rikal ze to určitě není borelioza, museli jsme si vyzadat odběry a potvrdilo se to minulý týden..

barabrambora
Kecalka 423 příspěvků 1 inzerát 21.11.18 11:23

@sssbarca teď jsem se dívala na jiné diskuze o boreliózu a teda nic, moc. Antibiotika na 3 týdny jsou prý úplná zbytečnost, že stejně nepomůžou. Příští úterý jdu s dcerou na roční prohlídku, tak si zkusím zjistit více informací.

sssbarca
Stálice 89 příspěvků 21.11.18 11:32

My jdeme v pátek na kontrolu, tak doufám že se doktor vice k tomu vyjádří a bude nas lepe informovat…

barabrambora
Kecalka 423 příspěvků 1 inzerát 21.11.18 11:42

@sssbarca budu držet palce ať je dcerka co nejdřív v pořádku. Kdyžtak se v pátek ozvi jak jste dopadly.

Kesy2014
Kecalka 146 příspěvků 21.11.18 11:49

Ahoj, řešili jsme to poslední měsíce i my. I když né u dítěte, ale u přítele, tak snad vám alespoň trošku pomůžu. Po všem peripetiích a doprošování doktorky, aby mu udělala testy, které jsou prý zbytečné, protože to borelioza není se mu stav začal zhoršovat. Za pár týdnů jsme tedy na testech trvali. Výsledky samozřejmě pozitivní. Dostal antibiotika na tři týdny a to je vše. Poté mu bylo řečeno, že se má vlastně chovat, jako kdyby nikdy boteliozu neměl a že je to v hlavě … :pocitac: :zed: a další testy nejsou nutné. Každopádně jsem zjišťovala co se dá a kontaktovala i jiné doktory a bylinkáře. Nejdůležitější je hlavně klidový režim bez velké námahy, do školy chodit určitě můžou, ale výlety a tělocvik ne. Každý den co nejvíce vitaminu C a Béčko. Dobré je podporovat imunitu například rakytníkem a tinktura z topolu která je přímo na doléčení borelie.
Tak po půl roce si testy vyžádejte znovu, budou sice pořád pozitivní, ale důležité bude jestli jsou hodnoty menší než při prvním testování. Držím palce ! :hug: :mavam:

barabrambora
Kecalka 423 příspěvků 1 inzerát 21.11.18 11:52

@Kesy2014 Díky. Ta tinktura z topolu se dá normálně koupit v lékárně?

barabrambora
Kecalka 423 příspěvků 1 inzerát 21.11.18 11:54

@Kesy2014 Už jsem si ji našla na netu.

Kesy2014
Kecalka 146 příspěvků 21.11.18 12:00

@barabrambora Nemáš za co … koukni třeba tady, ale určitě bude i jinde. :mavam:
 https://www.serafinbyliny.cz/…u-detail-293

sssbarca
Stálice 89 příspěvků 21.11.18 12:23

Aha tak dekuji, v pátek se ozvu…

Dracietka
Kecalka 247 příspěvků 30.11.18 12:05

zdravím, přidám se do diskuse. Synovi v neděli začal vytíkat hnis z očiček, myslela jsem si že je to jen z rymy, proto že je ted dost zahleněný. V neděli mu dr zjistila zánět spojivek. Syn si stěžoval na bolets okolo ucha, a vždy mu na chvíli vylítla teplota a zčervenala mu tvář. Po těle se mu ělají fleky, pokud si tam škrabe, nebo ho draždí nějaký svetr. Podle dr muže jít o boreliozu, Mám celkem strach. Syn má skoro 4 roky

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Kazma nesplnil slib! Místo práce se jen baví a fanoušky nudí k smrti a kopíruje komika

Dříve svými kontroverzními kousky přiváděl lidi k šílenství, dnes je nudí k... číst dále >

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >