Botičky - se žirafou?!

65
29.8.05 11:06

botičky - se žirafou?!

Ahoj,
Honzíkovi je 8 měsíců, začal se stavět u nábytku a chceme mu pořídit první botičky na doma. Slyšela jsem, že nejlepší jsou „se žirafou“. Prosím o radu, kde koupit první botičky v Praze (Praha 1, Praha 6) nebo v Plzni a jaký typ - sandálky, kotníkové kožené..? Děkuji za rady,
Pihule + Honzík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
29.8.05 11:10

Ahoj Pihule,
posílám odkaz, snad se bude hodit.
http://www.detskaobuv.cz/

Lila

• Nahlásit
  • Citovat
1790
29.8.05 11:13

Ahoj Pihule,

botičky se žirafou seženeš třeba u Bati nebo tam, kde prodávají značku Essi a určitě i další.
My jsme malému (15 měsíců) boty na doma nekupovali, chodí jen v ponožkách, ale když bych je kupovala, tak bych volila spíš sandálky. Zkus kouknout na starší diskuse, určitě něco najdeš.

Miroušek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1234
29.8.05 11:35

Ahojky, řeším úplně to samé a pořád taky nevím. Na Praze 6 jsem našla prodejnu IVA (Bělohorská 97) - tam by měli mít zdravotně nezávadnou obuv. Jinak fakt u Bati - tam mají zn. Bubble Gummers a ta dělá nádherné sandálky. Taky bych chtěla koupit sandálky, ale Matýsek chodí jen malinko a než bude chodit venku, tak by na ně mohla být zima. Určitě ale musí být kotníkové.
Pozor! ale na to, aby se mu do botiček vešla nožička. Objednávala jsem jedny botky přes internet a i když jsou velké, tak do nich Matýsek nožičku nedostane, protože náš baculka má vyšší nárt a tu nožku tam prostě neprostrčí. Tak na to bacha a raději kupovat s dítkem.
Taky jsem viděla hezké botky u Deichmanna (např. v metropoli Zličín). Jsou trochu levnější, než u Bati, a taky hezké.
Ještě tip na toho Baťu: :wink: : V Carrefouru ve Stodůlkách mají výprodejovou prodejnu a tam se dají sehnat botky mnohem levněji. Chce to ale štěstí. Já jsem tam sehnala nové Bubble Gummers na zimu (PC 499,–) za stovku.
Pa M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
29.8.05 13:03

Ahoj!

Malýmu jsem boty na doma zatím nekupovala. Chodí jen v ponožkách. Na ven jsem mu koupila botičky na Praze 6 Bělohorské. Nevím, jestli je to ta prodejna IVA, ale prodávají tam dětskou obuv. Byla tam velmi příjemná starší paní prodavačka. Koupily jsme od Essi, stály 440,–.
A určitě je dobré botičky pořádně vyzkoušet přímo na nožičce, aby nikde netlačily a dobře seděly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.8.05 14:56

Proc maji mit deti, ktere se zacinaji stavet boticky?
nektere deti jsou tezke a mohou si deformovat postaveni nohy a kotnik. Klenba se zacina vytvaret az pozdeji, takze jde hlavne o ten kotnicek. Jsou vhodne v podstate jakekoliv botky s pevnou podrazkou a pa patou. sandalky, ktere maji patu volnou vhodne nejsou. Boty /podle naseho ortopeda/ nemusi byt ani nove, ale samozrejme ne rozsmajdane. Neni vhodna ani prilos pevna podrazka, ktera nedovoluje te slabe nozicce ohyb. prodava se neco, cemu se rika capacky a to presne splnuje kriteria. Podle me zkusenosti nemusi byt boty ani o moc vetsi, prptoze az se detatko rozchodi, tak uz na doma muze nosit backorky latkove s pevnou patou a ty jsou relativne levne. Zvlast ve vasem pripade bych investovala az do zimnich boticek.

• Nahlásit
  • Citovat
2318
29.8.05 15:13

Nám naše neuroložka doporučila koupit botky až se sám projde (je nám 8 měsíců a zatím chodíme jen kolem nábytku a spíš lezeme). Pokud dítě hlavně leze, nemá mít boty, protože by muselo při lezení vytáčet nožky a to není zdravé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19603
29.8.05 18:15

Ahoj,
Julda zatim cestuje jen kolem nabytku a tak o botkach zatim jen uvazuju, ale uz jsem se byla podivat co maji. Boty se zirafou v Plzni sezenes v Bambinu, tam maji celkem dobry vyber, mene jich meli v Krteckovi nad Kauflandem, ale take by se asi dalo vybrat. I v ostatnich Krteccich je urcite maji, tj. v Lune a nekde u Delvity na Slovanech, to nevim, kde presne je. U Bati to nema moc smysl, alespon u namesti nemeli skoro nic. Jinak mam fakt pocit, ze sehnat boty pro deti neni zadna sranda, az na zminene, je v centru nemeli nikde. A ta cena mi vyrazila dech, myslela jsem si, ze pet set bude stacit, ale ani nahodou, zadne nesly pod sest.

Tak dobre vyber a dej kdyz tak vedet, jak jsi poridila, at mam inspiraci.

Mroe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19603
30.8.05 10:07

Jo, jeste jsem chtela dodat, ze detske boty pro nejmensi se u nas smi delat jen kozene, s vyjimkou sandalu, aby splnovaly nase normy(nekde jsem to cetla). Taky proto jsou asi nase boty casto drazsi nez v zahranici, nevim. Takze boticky se zirafou jsou jen kozene a drazsi.

Mroe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
134
30.8.05 10:14

Ahoj
Nechci vypadat jako hloupá :) , ale co jsou to prosím vás boty se žirafou?
Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19603
30.8.05 11:58

Barco,
boticky se zirafou maji visacku se zlutou zirafou a mely by splnovat vsechny normy pro zdrave obouvani malych deti. Myslim, ze to udeluje nejaka obuvnicka asociace ci co, nevim presne, ale uz tu na to byl drive odkaz, kdyz tak se podivej.

Mroe

PS: Myslim, ze to bylo www.detskaobuv.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
134
30.8.05 14:50

Mroe
díky. Už jsme to prostudovala, ten web je správně a hlavně jsme tam našla odkaz na prodejnu hned u nás za rohem, ani jsme netušila že tam mají tak dobré botky pro děti :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
17.4.11 07:20

nechci vypadat hloupě,ale není pro chodidla lepší doma hodit jen v ponožkách,nebo to platí jen v létě na trávě na boso :oops: ?nevim,ale třeba moje mamka mě šoupla boty a ještě jsem ani nestála pomalu :lol: všechno schvalene zdravotní a stejně mám od nepaměti ploché nohy jak plácačky :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11320
17.4.11 07:43
adrianaaa píše:
nechci vypadat hloupě,ale není pro chodidla lepší doma hodit jen v ponožkách,nebo to platí jen v létě na trávě na boso :oops: ?nevim,ale třeba moje mamka mě šoupla boty a ještě jsem ani nestála pomalu :lol: všechno schvalene zdravotní a stejně mám od nepaměti ploché nohy jak plácačky :lol:

No jak kdy, Agi chodí od desíty měsíců, doma měla bačkůrky občas (prvně botičky od Fare, měkoučké s pevnou patičkou), teď je jí 15 měsíců a vtáčí při běhu pravou nohu a doporučení je nosit dobře ušněrované bačkůrky pořád.

Jinak kupujeme na Americké a Jungmannky (nevím, jak se to jmenuje)

A první botičky měla tyhle a byly úžasné
http://shop.fare.cz/…robnosti.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1318
17.4.11 09:58

Ahojky,my máme Elephanten sice za 40 E ale jsou super :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek