Bouchla flaška se slivovicí

36
24.1.14 19:31

bouchla flaška se slivovic

Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat zda se někomu stalo že mu bouchla flaška slivovice po nalití které proběhlo do té flašky asi před 3h..Flaška byla na závit zavřená v tluto stěnné skleněné lahvi. Stalo se Vám to někomu?,S lahví nebylo nějak zvlášt zacházeno, Stála v ten moment v klidu na stole, najednou rana a lahev byla roztříštěna na malé třípky po celé místnosti. děkuji za reakce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
61613
24.1.14 19:33

@xvendasx 8o nestalo.. slivka přeci nekvasí nic, max se nechává odvětrat po vypálení. Ale tohle jsem nikdy nezažila..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
24.1.14 19:35

Právě nám to přijde divné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
269
24.1.14 19:35

Dostali jsme slivovici a měli jsme ji nechat pootevřenou. Ale na co to má vliv netuším…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61613
24.1.14 19:36
@digi_v píše:
Dostali jsme slivovici a měli jsme ji nechat pootevřenou. Ale na co to má vliv netuším…

aby vyprchal ten první smrádek po pálení - slivka (celkově) pálenka, tím ztratí ten ostrý jazyk a zjemní - ale bouchnout nemá co.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14857
24.1.14 19:37

O tom jsem taky nikdy neslysela. co to bylo za flasku? nejdy jsou ve skle takové malé bubliky, které pak způsobí že se sklo roztrhne…moc o tom nevím, jednou nám takhle zničeho nic pukla skleněná mísa co stála několik týdnů na horních kuchyňských skříňkách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61613
24.1.14 19:37
@xvendasx píše:
Právě nám to přijde divné…

buďte rádi, že to bouchlo.. čert ví, co to bylo. Já tatíkovi běžně posílám flašku čerstvě napáleného - poštou - vždy dojde v pohodě. Tam fakt nemá co bouchnout - je to na cestě až týden a naprosto v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
269
24.1.14 19:41
@martina.se píše:
aby vyprchal ten první smrádek po pálení - slivka (celkově) pálenka, tím ztratí ten ostrý jazyk a zjemní - ale bouchnout nemá co.

aha, já to vůbec nepiju, tak netuším :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
24.1.14 19:41

Byla domácí, pálená normálně v pálenici, všechno ostatní je v pořádku..:-D…Lahev byla právě Nově vyrobená a tlustostěnná,…nebo jak to napsat prostě bytelná…ale rozlítla se teda fest…Jídlo co bylo na stole jsme museli vyhodit bylo to plné střepů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61613
24.1.14 19:42

@xvendasx fakt nwm, nechápu.. pálili jsme hodně let, nikdy se nic nestalo - jak už jsem psala, posílala jsem i čerstvé tátovi, na cestě to bylo pár dní a vše v pohodě :think: leda fakt chyba té lahve..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61613
24.1.14 19:42
@digi_v píše:
aha, já to vůbec nepiju, tak netuším :)

já taky ne :mrgreen: ale pálili jsme (tedy můj ex a jeho rodina) a fakt ve velkém..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18651
24.1.14 19:46
@xvendasx píše:
Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat zda se někomu stalo že mu bouchla flaška slivovice po nalití které proběhlo do té flašky asi před 3h..Flaška byla na závit zavřená v tluto stěnné skleněné lahvi. Stalo se Vám to někomu?,S lahví nebylo nějak zvlášt zacházeno, Stála v ten moment v klidu na stole, najednou rana a lahev byla roztříštěna na malé třípky po celé místnosti. děkuji za reakce.

Ty jo 8o, brala bych to jako znameni. A pokud kapka zbyla, nechala bych ji schvalne nekde otestovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24741
24.1.14 19:49

To nebude slivovicí. Jednou jsme celá rodina koukali na Tv v obýváku, najednou v kuchyni rána jako prase, a malá, taky tlustostěnná sklínka praskla, a rozlítla se po celé kuchyni 8o Normálně stála na lince.
Aspoň jsme to nesváděli jeden na druhého, když tam nikdo nebyl.

Nejspíš vada materiálu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1069
24.1.14 19:58

Nepřinesli jste ji z venku, z mrazu? Že by tam byl velký rozdíl teplot mezi okamžikem naplnění a výbuchu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
253
24.1.14 20:01

Nám se skleněná flaška se slivovici rozpukla na několik casti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat