Bradavice na plošce nohy

Anonymní
18.2.13 15:03

Bradavice na plošce nohy

Zdravím,
dnes mi pedikérka objevila na jedné noze 2 bradavice. Vůbec bych si toho nevšimla, nejde to skoro vidět, vypadá to jen jako otlak a je to opravdu miniaturní. Řekla mi, že je to infekční. Vůbec netuším, kde jsem k tomu přišla, na bazen nechodíme, ani se nikde nevyzouvám. Koupila jsem si na to kolodium. Máte s tím některá nějaké zkušenosti, co pomáhá, jestli to mám přelepovat náplastí? Je to opravdu tak infekční? Je potřeba přepírat ponožky v octové vodě? Nikdy jsem se s tím nesetkala. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2026
18.2.13 15:36

Ahoj, moje mama je taky pedikérka. Já jsem zase měla velkou bradavici u palce na ruce a pomohl mi vlaštovičník v létě. A v zimě mně zas pomohl takovej speciální lak tedka si z hlavy nevzpomenu jak se jmenuje. Ano je to hodně infekční. Náplast jsem nedávala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2260
18.2.13 15:59

Zajdi s tím na kožní, odstraní ti to tam ihned, já jsem na to jako dítě byla náchylná věčně a to vždy po školních plaváních. Vyzkoušela jsem mnoho mastiček a vodiček, jenže je to spíše dlouhodobé léčení a né vždy úspěšné, neboť se bradavice zase vracely a to na stejné místo (většinou opět po návštěvě plavání). Takže doporučuji návštěvu kožní, odstraní ti je ihned na místě a máš pokoj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1484
18.2.13 16:04

Ahoj, ja jsem mela na levé noze pod malickem a byla hodne hluboká a bolelo při chození. Byla jsem na chirurgii a vydloubli. Samozřejmě se zase vrátila a byla ještě větší :cert: tak jsem byla na kožním a asi 2 x mi to palila dusíkem. Pak se mi zase vrátila tak jsem si řekla ze na to s–u!:D a ne dávala ji pozornost a pak normálně zmizela. :pankac: Nechápu ale uz ji nemám. A kdyz ji mas tak maličkou tak si dojdi na kožní. Jednou ti to vypáli a budes to mít ok. Ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30420
18.2.13 16:08

Dobrý na bradavice je obyč lak na nehty :-) natírat před spaním a další večer sloupnout a lakovat znova a opakovat dodku neodpadne úplně :-) funguje to.
Je na to ale i přímo „lak“ ale nemůžu si vzpomenout jak se jmenuje :zed: ale smrdí šíleně

A na kožní jsem s tím nikdy nedošla, bo kolikrát prý ani ten dusík nepomůže

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
321
18.2.13 16:09

Já měla taky na plosce nohy. Bůhví, kde jsem k tomu přišla, nikdy jsem na bradavice netrpěla. Chodila jsem s tím na kožní, paní doktorka mi to několikrát vypalovala - bez úspěchu. Mazala jsem si to i takovou drahou vodičkou - bez úspěchu. Na kožní jsem docházela přes rok, strašně dlouho. Pak jsem se na vlastní pěst objednala na chirurgii, kde mi to vyřízli. Umrtvovací injekce do plosky dost bolí, bylo to dost nepříjemný. Hodně nepříjemný, ale zbavila jsem se toho, a už jsem to nikdy neměla. Někdy je nutný radikální řez :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30420
18.2.13 16:10

Duofilm :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: tak jsem si vzpomněla :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12518
18.2.13 16:10

Tak u syna na několik velkých bradavic na prstech u ruky perfektně - byla jsem u vytržení, z dětství si pamatuju na nekonečný boj s bradavicemi, s dusíkem, vlaštovičníkem apod - zabral olej od Atoku. A to jsme kapali pár dní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.13 16:35

Všem moc děkuji, pokud ta vodička nezabere, zajdu na kožní. Četla jsem, že tyto bradavice způsobuje HPV virus, předpokládám, že jde o jiný typ než ten, co způsobuje rakovinu děl. čípku. Kolikrát jsem čípek pozorovala, snažíme se o miminko, tak teď se děsím. :oops: Ještě jednou díky.

• Citovat
  • Nahlásit
29440
18.2.13 17:44

Příspěvek upraven 20.06.16 v 10:01

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12518
18.2.13 19:01

@gabi.design Nebyl to Wartec?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29440
18.2.13 22:14
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12518
18.2.13 22:28

@gabi.design Aha, tak já myslela cosi jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
459
19.2.13 08:24

Z vlastní zkušenosti, kup si český česnek, nakrájej na malé tenké plátky, dej do malé skleničky, zalej octem, dej do lednice a už druhý den na noc vem jeden plátek česneku, dej na bradavici, zalep náplastí a uvidíš, že za pár dní budou pryč…měla jsem je léta na plosce nohy a nic nepomáhalo a tohle fakt pomohlo, ale česnek musí být český…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7317
31.5.15 22:21

Oživuji starou diskuzi pro všechny, co bojují s bradacicemi.
Dceři se udělala na noze. Mysleli jsme si napřed, že je to kuří oko, na kožním řekla, že nikoliv a dala nám na to jakousi vodičku míchanou v lékárně. (smrdělo to příšerně, výrazně hůř jak lak na nehty). První měsíc to celkem fungovalo, po dvou měsících stav nezměněn, naopak se mi zdálo, že je ještě větší.
Představa, že jí to budou muset vypálit mne docela děsila. :?
Naštěstí Dr. se do toho taky moc nehrnula a navrhla, že je ještě jedna možnost, ale tu nehradí pojištovna… Šli jsme do toho, koupili jsme jí navržený Acetocaustin a ono to opravdu zabralo. 8o Teď po měsíci je fuč 8o. Zbyl po ní jen malý červený flíček 8o

Takže, i když je to jak rekalama na tento přípravek, tak za mne, určitě příště do toho jdu zase. A rozhodně bych do toho šla dřív, než my mělo přijít na řadu vypalování dusíkem (vyzkoušela jsem si to na sobě před lety, když nefungovalo „lakování“ tak jako u nefungovalo dcery)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama