Bránit ve styku s otcem?

Anonymní
21.7.20 19:18

bránit ve styku s otcem?

Zdravím a zajímaly by mě zkušenosti nebo vaše názory…

máme za sebou soud o péči o děti, kdy jsou děti mé péči a máme se s manželem dohodnout na mimosoudní dohodě na styku s otcem.
Už od jeho odchodu (víc jak půl roku) řešíme stejný problém. Otec nechce za dětmi o víkendech, protože víkendy tráví s novou rodinou cca 320km daleko a za svými dětmi si chce nepravidelně „odskakovat“ po práci v týdnu, kdy to má jen 102km daleko. Jen tak někdy, když mu to vyjde.
Ráda bych pro děti pravidelný styk s otcem, nabízím mu klidně všechny víkendy a s víkendy souhlasil i ve svém návrhu mimosoudní dohody. Zázemí pro sebe i děti má u rodičů, takže s nimi má kde být.
Ted je situace, kdy trvá na návštěvě dětí v týdnu - já jsem proti a trvám na obvyklých víkendech. Volal i na OSPOD, kde se mi snažila pracovnice domluvit, at nebráním styku, ale otec za dětma nebyl už víc jak tři měsíce a za tu dobu jsem mu nabídla 46dní (víkendů atd) kdy je vidět mohl a nevyužil toho. Takže styku nebráním, bráním jen styku v týdnu, abychom s dětma „neskákali“ jak otec „píská“ a nenarušoval dětem běžný režim.
Je to problém? opravdu musí matky s dětma „skákat“ jak otcové potřebují nebo je správné trvat na pevném režimu styku s rodičem?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8660
21.7.20 19:23

Nevím, proč by je nemohl vídat pravidelně v týdnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4517
21.7.20 19:29

A co je na tom tak strasne zleho, kdyz je uvidi ve vsedni den odpoledne? Nekam ven, na zmrzku, do kina a mraky dalsich veci jdou stihnout behem odpoledne.

Příspěvek upraven 21.07.20 v 19:30

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.7.20 19:29
@Sany80s píše:
Nevím, proč by je nemohl vídat pravidelně v týdnu.
…nechce pravidelný kontakt s dětmi ani v týdnu. Chce fungovat, že zavolá termíny, kdy má čas a my se přizpůsobíme.
  • Nahlásit
  • Citovat
9312
21.7.20 19:30

Já nevím no, jsou prázdniny, volné dny, proč by děti nemohl vidět v týdnu? :think: vždyť je snad nevrátí v deset večer

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1541
21.7.20 19:30

Ne, nemusíš skákat, jak otec pískne, ale z tebe cítím naschvál. Co pro ně máš za tak úžasný program, že jim bráníš vidět otce? Mmch, jsem rozvedená a exmanzela bych nejradši z života dětí vymazala, ale prostě to nejde. Měla bys taky projevit trochu vůle. Prijde mi, že žárlíš na jeho novou rodinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
405
21.7.20 19:31

No, ty mu je chceš taky nutit v dny, kdy se mu to nehodí a musel by skákat, jak ty piskas :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.7.20 19:32
@Cenarius píše:
A co je na tom tak strasne zleho, kdyz je uvidi ve vsedni den odpoledne? Nekam ven, na zmrzku, do kina a mraky dalsich veci jdou stihnout behem odpoledne.Příspěvek upraven 21.07.20 v 19:30

určitě na tom není nic špatného, jen bych ráda pro děti pravidelný, jasně daný kontakt s otcem, aby i děti měly jasno, kdy otec přijede…aby s nima strávil dostatek času, nejen občas „po šichtě“ když se mu zrovna bude chtít.

• Nahlásit
  • Citovat
6120
21.7.20 19:32

Tak já se přiznám, že jsme to tak měli a máme..
Resp. zavolá termíny, kdy má čas a poladíme. Dříve jsem se přizpůsobovala více, s věkem a povinnostma školníma a pracovníma je třeba ladit více.
Neboj, ono to ještě sedne. :kytka:

@Anonymní píše: …nechce pravidelný kontakt s dětmi ani v týdnu. Chce fungovat, že zavolá termíny, kdy má čas a my se přizpůsobíme.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.7.20 19:36
@lafelay píše:
No, ty mu je chceš taky nutit v dny, kdy se mu to nehodí a musel by skákat, jak ty piskas :nevim:

vídání dětí o vikendech je běžná praxe, nabízím mu klidně veškeré víkendy, aby děti měly dostatek času s otcem, kdy o ně může plně pečovat. Určitě jsem schopná domluvit se na kompromisu, ale nelíbí se mi přístup, že zavolá a my se přizpůsobíme jeho potřebám. Není pro děti vhodná pravidelnost a nějaká stálost?

• Nahlásit
  • Citovat
8609
21.7.20 19:37

Takže ty logicky, místo, aby ses přizpůsobila nechala mu je odpoledne a děti měly možnost ho vidět častěji, raději nutíš víkendy, kdy on čas zjevně nemá a děti ho vidět nemůžou. Co říct, jednou ti za to poděkují, no. Já bych styk umožnila s tím, že bych chtěla vědět ty,, termíny" určitou dobu dopředu, abych se podle toho mohla zařídit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.7.20 19:40
@Kockazvysocan píše:
Ne, nemusíš skákat, jak otec pískne, ale z tebe cítím naschvál. Co pro ně máš za tak úžasný program, že jim bráníš vidět otce? Mmch, jsem rozvedená a exmanzela bych nejradši z života dětí vymazala, ale prostě to nejde. Měla bys taky projevit trochu vůle. Prijde mi, že žárlíš na jeho novou rodinu.

určitě tady žárlivost není, čím více bude s novou rodinou, tím méně by se chtěl vrátit zpět :lol: jde jen o to, že si přeju pro děti pravidelnost, stálost aby měli otce i pro sebe a zvykli si ne režim, že tatka přijíždí o víkendech, kdy můžou u něj spát, zajít na výlet atd.. Chci jen dostatek času s otcem, aby jim věnoval více času než jen 2-3hod občas po šichtě.

• Nahlásit
  • Citovat
405
21.7.20 19:41
@Anonymní píše:
vídání dětí o vikendech je běžná praxe, nabízím mu klidně veškeré víkendy, aby děti měly dostatek času s otcem, kdy o ně může plně pečovat. Určitě jsem schopná domluvit se na kompromisu, ale nelíbí se mi přístup, že zavolá a my se přizpůsobíme jeho potřebám. Není pro děti vhodná pravidelnost a nějaká stálost?

No jasně, jenže se taky může stát, že se v tom budeš tak moc rýpat, že se na děcka vykasle úplně. Myslím, že kdyby si mohli vybrat, jestli uvidí tátu nepravidelne, nebo vůbec, brali by to první. Mysli především na ne a ne na sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1541
21.7.20 19:41
@Anonymní píše:

A ty budeš s dětmi trávit čas kdy? My si teda víkendy užíváme úplně jinak než všední dny. Začni myslet hlavou v zájmu dětí a ne v rámci své zášti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6120
21.7.20 19:42

Dnes už právě úplně né, tím bych opravdu neargumentovala. Ani pravidelností a stálostí, co mají říkat lidé, co směnují, pracují ve zdravotniství..

@Anonymní píše:
vídání dětí o vikendech je běžná praxe
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama