Brno vs. Blansko

367
2.2.16 12:44

Brno vs Blansko

Ahoj holky, potřebovala bych probrat můj problém s někým, kdo řešil třeba něco podobného. Bydlím s rodinou v bytě v Brně. Jsem tu spokojená. Syn se dostal do školky, všechno je na dosah ruky. Zůstali jsme tu s manželem po studiích a na Brno jsme si zvykli. Nějak ale cítíme, že to není konečná a rádi bychom si pořídili domeček. V Brně ale nechceme kvůli přírodě. Máme teď možnost koupit pozemek v Blansku. A já prostě nevím jak se vyrovnat s tím, že bych odešla z Brna. Vím, že Blansko není malé město, ale přecejen tam není všeho tolik na výběr. Jak se rozhodnout co je pro mě priorita? Jestli domeček u lesa se zahrádkou nebo byt na sídlišti. V létě je to tu blbé, není kam s dětmi. Když budeme v domečku, mám strach, že se pak stanu otrokem dojíždění a organizování. Kdo pro koho kam zajede. Řekněte mi prosím samy za sebe, jak to cítíte vy, jaké výhody pro vás má bydlení na menším městě a nebo proč byste třeba zůstaly v bytě v Brně. Díky moc. Třeba mě to pomůže někam nasměrovat. Manžel už je z mé nerozhodnosti na větvi a už jsme tak propásli několik příležitostí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16161
2.2.16 12:49

@MissBIG A jak jste na tom s manželem s prací? Pracovali by jste oba v Brně? Dojíždění vlakem je tam na 20-30min + vzdálenosti od nádraží. A co školka a pak škola pro děti? V Blansku (omrkla bych výběr) nebo v Brně. Ono je to něco za něco -) menší dojíždění by mi za cenu domečku nevadilo, ale zase bych nechtěla trávit půl dne v autě. V dnešní době už se nějakému popojíždění stejně nevyhneš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19184
2.2.16 12:50

@MissBIG Přestěhovali jsme se z bytu v Brně do domečku za Brnem. Neměnila bych za byt ani náhodou. Ale Blansko je daleko od Brna, kompromis vidím v tom - najít domek někde blíž :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16161
2.2.16 12:55
@Kikuška90 píše:
@MissBIG Přestěhovali jsme se z bytu v Brně do domečku za Brnem. Neměnila bych za byt ani náhodou. Ale Blansko je daleko od Brna, kompromis vidím v tom - najít domek někde blíž :palec:

Ale je tam zase super vlakové spojení. Pokud by byli na „té správně“ straně Brna nebo někdo u nádraží, tak to zas tak daleko není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
367
2.2.16 12:56

@Keyllah Manžel pracuje v Brně, 5 min on bytu. A já jsem teď na rodičáku, ale předtím jsem pracovala v Blansku. Plánuji se tam za půl roku vrátit, ale k práci bych to bydlení nevázala, protože ta není nikdy jistá. Víte, jsem perfekcionista a chtěla bych všechno. Dům, zahradu, dostupnost. :-) včera jsme se s manželem smáli, že si ten domek budeme muset postavit snad na Svoboďáku. :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
367
2.2.16 13:00

Já jsem před mateřskou jezdila do Blanska vlakem, je to pohoda. Za hodinu od dveří ke dveřím. Ale ten pozemek je samozřejmě na okraji Blanska, takže na nádr je to tak 5-10 min autem stejne. Na kole tak 15-20. Holky, řeším neřešitelné, nebo jsou tohle normální obavy? Zase si říkám, že bych se nerada stěhovala za dva roky zpátky, kvůli dětem. Aby si nemuseli pořád znovu zvykat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19184
2.2.16 13:01
@MissBIG píše:
@Keyllah Manžel pracuje v Brně, 5 min on bytu. A já jsem teď na rodičáku, ale předtím jsem pracovala v Blansku. Plánuji se tam za půl roku vrátit, ale k práci bych to bydlení nevázala, protože ta není nikdy jistá. Víte, jsem perfekcionista a chtěla bych všechno. Dům, zahradu, dostupnost. :-) včera jsme se s manželem smáli, že si ten domek budeme muset postavit snad na Svoboďáku. :-D

Hele i v Brně se dají koupit domy se zahradou u přírody ;) :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19184
2.2.16 13:01

@MissBIG Mě teda hodina ode dvěří ke dvěřím přijde dost 8o 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
367
2.2.16 13:05

@Kikuška90 To jo, ale to už je finančně mimo naše limity.
I po Brně se dá dojíždět hodinu. Čtvrt hodiny na nádr, půl hodiny vlakem a čtvrt hodiny pěšky do práce. To není taková hrůza. Samozřejmě se to nedá srovnávat s tím, když má manžel práci přímo za barákem. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19184
2.2.16 13:07

@MissBIG Jenže jak píšeš práce není jistá a taky může po té půlhodině z vlaku jed ještě půl hodiny MHD. Auto nemáte? S autem je to o něčem jiném.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
367
2.2.16 13:12

Máme a budeme mít dvě, abysme mohli jezdit oba. Jezdila jsem původně vlakem, bo mě nic nehonilo. Teď s dvěma dětma musíme být mobilní oba. Asi to vššchno zbytečně řeším. Stejně je potřeba jednou ten krok udělat. Jak jste se rozhodovali vy? Jak jste vybírali místo? Podle jakých kritérií?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.2.16 13:13

Ahoj osobně bych do toho nešla, ikdyž po baráčku toužím, hledala jinde, jiný okraj Brna. blansko není žádný terno, bydlím kousek od blanska a nežli dát svoje dítko sem do školky chodí do brna i za cenu dojíždění.
dojíždění je velice unavující. myslela bych na vzdálenou budoucnost, stejně děti půjdou na střední do brna, kde mají na výběr x škol.
navíc si myslím, že pokud nejsi plně rozhodnutá tak to není to pravé ořechové ani byt v brně ani domek v blansku, hledala bych prostě jinde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16161
2.2.16 13:14
@MissBIG píše:
Já jsem před mateřskou jezdila do Blanska vlakem, je to pohoda. Za hodinu od dveří ke dveřím. Ale ten pozemek je samozřejmě na okraji Blanska, takže na nádr je to tak 5-10 min autem stejne. Na kole tak 15-20. Holky, řeším neřešitelné, nebo jsou tohle normální obavy? Zase si říkám, že bych se nerada stěhovala za dva roky zpátky, kvůli dětem. Aby si nemuseli pořád znovu zvykat.

Mám to stejně :-)) my zvolili domeček kus od Brna, takže dojíždíme o trošku dál, než budete dojíždět vy a zatím toho nelituju :-))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16161
2.2.16 13:14
@Kikuška90 píše:
Hele i v Brně se dají koupit domy se zahradou u přírody ;) :D

Ale za jakou cenu :-))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19184
2.2.16 13:18
@MissBIG píše:
Máme a budeme mít dvě, abysme mohli jezdit oba. Jezdila jsem původně vlakem, bo mě nic nehonilo. Teď s dvěma dětma musíme být mobilní oba. Asi to vššchno zbytečně řeším. Stejně je potřeba jednou ten krok udělat. Jak jste se rozhodovali vy? Jak jste vybírali místo? Podle jakých kritérií?

Chtěli jsme co nejblíž Brnu, v přírodě (máme les za barákem), novostavbu nebo zrekonstruovaný, se zahradou a aby byli dobré spoje i bez auta. Autobus tu ve všední dny ve špičce jezdí po 15 minutách, vlak po 30. Jsou tu tři obchody, lékárna, pošta, centrum s restaurací, s bowlingem, posilovnou, squashem, welness, školka, základní škola, gympl :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama