Reklama

[b]rtg a těhotná[/b]

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ItsGoingToBeOkay
Povídálka 43 příspěvků 24.11.08 09:25
[b]rtg a těhotná[/b]

Zdravím,

prosím o radu či názory.

Jsem 51 DC pozit testy dva na gyn jsem ještě nebyla.Poslední MS 3.10!
Včera jsem měla úraz ruky,podezření na rozdrcení kostí v šílených bolestech a rozhořčení jsem nenahlásila podezření těhu:( . Pokud jsem těhotná jak moc to může plod ohrozit?Ke všemu tak 3.den po ránu tak na toal.papír špiním (hnědě)..
co si o tom myslíte prosím
 Děkuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

dasavr
Ukecaná baba ;) 1240 příspěvků 24.11.08 09:37

Ahoj,
já osobně si myslím, že je to jasné těhotenství, a že jsi to trochu podcenila. Tohle se hlásí už 3 dny po vynechání MS, zvláště, pokud jsi měla pozitivní těhu testy a MS nikde. Co se týče špinění, tak já špinila od 30.DC až do 16.tt
Myslím si, že vývoj dítěte se mohl rentgenem dosti vážně narušit, nebezpečné je to hlavně v tom, že se v prvním trimestru zakládají všechny důležité orgány a být Tebou, tak začnu asi dost rychle jednat a to v tom, že bych urychleně zašla ke gyndr. a celou situaci popsala, ona Tě seznámí se všemi možnými riziky a snad se bude snažit udělat maximum pro zdárné těhu, pokud to bude v jejich silách…

ItsGoingToBeOkay
Povídálka 43 příspěvků 24.11.08 09:50

v srpnu jsem byla v stejné situaci až na tewn rtg … byla jsem 42DC měla jsem snad 6 pozitivních testů a těhu nikde žádná cysta ani nic podobného

Daniela88
Kecalka 154 příspěvků 24.11.08 10:09

Tak za a) na rtg byli povinni se tě zeptat na případné těhu, za b) ti určitě dali zástěru, takže břicho bylo zakryté, za c) fakt ještě nemusíš být těhotná i když byly pozitivní testy.
a za d) v případě těhotenství budeš nejspíš odeslána na o to podrobnější a kvalifikovanější ultrazvuk, než by se stalo za běžných okolností.
 D

makina
Neúnavná pisatelka 15326 příspěvků 24.11.08 10:28

Někde jsem četla o holčině, to měla v těhu dokonce rentgen břicha. Mimi se pak narodilo v pořádku. Prý jsou ty dávky záření tak nízké, že by to nemělo plod ohrozit.
Myslím, že těhotenství v takhle raném stádiu je buď a nebo. Buď bude všechno v pořádku a těhotenství bude pokračovat, a nebo skončí tak, jak to matka příroda moudře zařídí.
Přeju, ať je vše ok.

Munz
Stálice 86 příspěvků 24.11.08 10:49

Ja by som Ťa chcela len ukľudniť, na poradni gynekológa na rodinke často odpovedá Dr. na túto otázku. Dokázalo sa vraj, že RTG nemá na plod do 9tt žiadny vplyv, je voči nemu rezistentný. Takže sa vôbec nestresuj, keď to tvrdí odborník.
Prajem pohodové tehu

dasavr
Ukecaná baba ;) 1240 příspěvků 24.11.08 11:01

Pokud by nemělo rtg vliv na plod, pak nechápu, proč se vždy dr. ptá, před tím, než pošle na rentgen, zda není žena těhotná? Mě osobně na ortopedii v 5.tt rentgen neudělali a u stomatologa o pár týdnů později, byť by to bylo třeba, tak také ne…

suvik
Nadpozemská drbna 26427 příspěvků 24.11.08 11:23

Ahoj, samozřejmě že RTG není úplně bezpečné, ale záleží co se rentgenuje. Pokud šlo o ruku, tak to nemusí být žádná katastrofa, zejména pokud ti dali zástěru, jak už tu někdo psal, tak se tolik neboj. Také je pravda, že pokud šlo o pátý týden, je to hodně brzy, takže i ten známý pojem „vše nebo nic“ může platit. Každopádně to zmiň u svého gynekologa a hlavně za ním už jdi :-)…držím palce a věřím, že vše dobře dopadne.

Pro Dasavr…chápu, že máš určité informace a osobní zkušenosti, ale nezlob se na mě, není třeba hned strašit tazatelku katastrofickými scénáři. To bych brala jen v případě, pokud jsi odborník na RTG. (Nepíšu to ve zlém, jen to beru, jak by to znělo mě, co jsi napsala).

dasavr
Ukecaná baba ;) 1240 příspěvků 24.11.08 11:41

suviku, nic ve zlém pro Tebe, ale mám osobní zkušenosti s dvěmi ukončenými těhotenstvími ve 22. a ve 23.tt pro mnohočetné VVV neslučitelné se životem a vím, že u toho prvního těhu mělo na špatný vývoj vliv i mnohé teratogeny a jedno z nich bylo zřejmě i rtg, nepotvrdilo se, ale raději problémům předcházet, než je pak muset řešit porodem mrtvého plodu.

suvik
Nadpozemská drbna 26427 příspěvků 24.11.08 11:53

Dášo to je mi moc líto, co se ti stalo a chápu to, když nemáš dobrou zkušenost. Jenže ono už u tazatelky stejně pozdě bycha honiti, takže tohle nijak nenapraví a pokud vše řekne svému gynekologovi, bude určitě pečlivě sledována…pečlivěji než by byla při klasickém těhotenství. Teď momentálně stejně nic nepozná (ani gynekolog). Spíš mi jde o to nestrašit, protože to je to poslední, co potřebuje. Ta závažnost problému tu samozřejmě je, ale neznamená, že je to konec naděje na zdravé mimi.

Jeny7
Povídálka 48 příspěvků 24.11.08 11:59

Ahoj. Já měla na počátku těhotenství skříplou bederní páteř a dělali mi rentgen bederní páteře i kostrče. Úplně tě chápu. Měla jsem děsné bolesti a neuvědomila jsem si v tu chvíli, že má menses pár dní zpoždění a nic u rentgenu neřekla. Ty stresy pak byly děsné, ale všechno dobře dopadlo. Na radiologii vyplnili papír s dávkami záření a poslalo se to na posouzení do Prahy. Za pár dní přišel výsledek, že dávky záření byly nízké a nemají na plod vliv. Uvěřila jsem tomu a opravdu se mi narodil zdravý chlapeček. Moc ti přeji, aby ti to taky dobře dopadlo.

dasavr
Ukecaná baba ;) 1240 příspěvků 24.11.08 12:04

Suviku, však já také nepsala, že je to konec naděje, jen prostě i s tím, že to nedopadne je třeba počítat, jsem dosti poučena a raději nebudu mávat nad takovou věcí rukou, ale vyjádřím i svůj názor a zkušenost.
Pravda je, že třeba tazatelka vůbec těhu není, jak psala výše, což by asi bylo pro ni velkou úlevou, nedá se zjistit, zda v její situaci by to mělo na plod nějaký vliv, ale čistě hypoteticky, pokud by o dítě přišla, tak první otázka genetika by byla, zda nepodstoupila v graviditě rtg či zda se nepohybovala v nějakém škodlivém prostředí…
Nebudu ji chlácholit tím, že si myslím, že se nic neděje, jisté riziko to prostě tak jak tak je.

ItsGoingToBeOkay
Povídálka 43 příspěvků 24.11.08 12:06

tak jsem se hned po prvním příspěvku oblékla a mazala ke gyn.vše jí řekla udělala vnitřní ulz.,ale nevyjádřila se a udělala odběr výsledek bude až v pondělí.

mnohokrát děkuji za odpovědi v pondělí dám vědět
Veronika

ItsGoingToBeOkay
Povídálka 43 příspěvků 24.11.08 12:09
Jeny7 píše:
Ahoj. Já měla na počátku těhotenství skříplou bederní páteř a dělali mi rentgen bederní páteře i kostrče. Úplně tě chápu. Měla jsem děsné bolesti a neuvědomila jsem si v tu chvíli, že má menses pár dní zpoždění a nic u rentgenu neřekla. Ty stresy pak byly děsné, ale všechno dobře dopadlo. Na radiologii vyplnili papír s dávkami záření a poslalo se to na posouzení do Prahy. Za pár dní přišel výsledek, že dávky záření byly nízké a nemají na plod vliv. Uvěřila jsem tomu a opravdu se mi narodil zdravý chlapeček. Moc ti přeji, aby ti to taky dobře dopadlo.

Moc děkuji za příspěvěk,trochu se mi ulevilo.Mimi jsme si moc přáli a tohle teď je strašné.Doufám že vše dobře dopadne pokud vůbec těhu jsem

Petronyla
Kecalka 169 příspěvků 25.11.08 07:44

Ja byla na RTG s nohou, když jsme miminko plánovali (ještě žádné zpoždění), ale nahlásila jsem jim to, takže všude napsali dávky a dali mi zástěru, aby se něco nepodcenilo, ale ta sestra tam říkala, že pokud se nerentgenuje kolem břicha, tak by se ani bez zástěry nemělo plodu nic stát. Nakonec se nám to ten měsíc ještě nepodařilo, ale je lepší všechno řešit dopředu, než to pak dohánět zpětně.

Přeju ti, aby to všechno dobře dopadlo.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Chášakdžího umučili a rozřezali. Proč se nikdo nebouří a Saúdy měříme jinak?

Před zraky celého světa se odehrává vyšetřování zmizení saúdskoarabského... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >