Brýle tříleté dítě

Anonymní
24.2.20 22:32

Brýle tříleté dítě

Prosím o radu. Dnes jsem byla s čerstvě tříletou dcerou u očního. Šly jsme na doporučení- dcera od 2 do 2,5 let “tikala očima” silně mrkala. Dělala to, když sledovala tv nebo jedla. Vždy chvilku, pak už nic. Doktor nám napsal doporučení, k lékaři nás vzaly až za půl roku. Teď už dcera očima netiká, jenže doktorka jí napsala brýle. Že prý když tikala, nezaostřuje a s brýlemi to po nějaké době zmizí :nevim: Jenže teď už to nedělá. Manžel řekl, ať jí brýle nekupuju. Že když oči přestane namáhat, že se jí zhorší (že brýle jí to usnadní a začnou jí zrak kazit, že pak budou potřeba, že když je nosit nebude, oči budou muset pořád pracovat a uzdraví se) jenže co teď. Mám věřit lékařce, i před to, že jsem několikrát řekla, že už to nedělá a brýle koupit nebo je nakupovat a pak si to jednou vyčítat, když se jí to zhorší..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

57357
24.2.20 22:34
@Anonymní píše:
Prosím o radu. Dnes jsem byla s čerstvě tříletou dcerou u očního. Šly jsme na doporučení- dcera od 2 do 2,5 let “tikala očima” silně mrkala. Dělala to, když sledovala tv nebo jedla. Vždy chvilku, pak už nic. Doktor nám napsal doporučení, k lékaři nás vzaly až za půl roku. Teď už dcera očima netiká, jenže doktorka jí napsala brýle. Že prý když tikala, nezaostřuje a s brýlemi to po nějaké době zmizí :nevim: Jenže teď už to nedělá. Manžel řekl, ať jí brýle nekupuju. Že když oči přestane namáhat, že se jí zhorší (že brýle jí to usnadní a začnou jí zrak kazit, že pak budou potřeba, že když je nosit nebude, oči budou muset pořád pracovat a uzdraví se) jenže co teď. Mám věřit lékařce, i před to, že jsem několikrát řekla, že už to nedělá a brýle koupit nebo je nakupovat a pak si to jednou vyčítat, když se jí to zhorší..

Rozhodně bych věřila spíše lékaři.. Nad má brýle od 3 let :thinking: ale je fakt, že ma silnou tupozrakost. Pokud vahas, zajděte ještě k jinému dr

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2696
24.2.20 22:39

Osobne bych verila lekarce. Pokud ji neveris vem prcka k jiny dr na posouzeni. To ze se zrak sam bez bryli zlepsi je blbost. Jen si mozek zvykne, ze vidi hur a nauci se s rozostrenym videnim pracovat. Pokud je potreba, aby oko cvicilo/posilovalo, mudr. predepisuje okluzni folie nebo okluzory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
429
24.2.20 22:43

Moj 4ročný tiež nosí okuliare a to silnejšie očko mu treba denne na nejaký čas lepiť, aby to slabšie sa muselo namáhať,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
600
24.2.20 22:49

Také bych věřila lékařce. Je to odborník, má speciální přístroje na vyšetření zraku, takže když dospěla k názoru, že dítě brýle potřebuje, tak si to nevymyslela jen tak. Starší syn také nosí od čtyř let brýle, je dobré tyto vady podchytit včas a nenechat je být, protože děti pak mají často ve škole problémy s učením, protože třeba špatně vidí na tabuli nebo se mu rozmazávají stránky v učebnici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.2.20 22:51
@Anonymní píše:

To je ta nejvetsi debilotina na zemekouli, kterou lidi stale mezi sebou siri :roll: Ze kdyz nemocnemu oku dame bryle, tak zlenivy :roll: NAOPAK! Jestli mas nejake pochybnosti, tak si muzes zajit jeste na konzultaci k jinemu lekari, ale never takovy blbosti proboha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.2.20 22:54

Zkusím se objednat i k jinému lékaři. Nemyslím si, že dcera brýle potřebuje, když se mě sama lékařka ptala, jestli je chci napsat nebo ne..
chodíte někdo do Kukátka v Praze? Nevíte, kolik se platí za vyšetření?

• Nahlásit
  • Citovat
13442
24.2.20 22:58

Tak jo, fakt se musíš ptát, jestli máš věřit lékařce, která studovala šest let, má atestaci a spoustu let nebo manželovi, co šíří bludy? U dítěte oční vadu nepoznáš, já nepoznala, že moje dítě na jedno oko prakticky nevidí. A ono je to přesně naopak než tvůj choť tvrdí. Pokud dítě dostane zavčas brýle, pak má celkem slušnou šanci, že se mu zrak srovná. Když ne, tak mu vada stoprocentně zůstane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1671
24.2.20 23:01
@Anonymní píše:

Tak bez k jinému Dr a jestli to potvrdí tak bych je pořídila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.2.20 23:02

@Janli jenže lékařka napsala dceři brýle jen proto, že silně mrkala před půl rokem. Teď už dcera nemá žádný problém, já si spíš myslím, že to měla nervově, protože jsme se v tu dobu stěhovali a narodil se sourozenec. Ještě se mě lékařka ptala, jestli ty brýle chci nebo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
980
24.2.20 23:03

Věřila bych lékaři. A upřímně nevím jestli bych čekala další půl rok na vyšetření u jiného lékaře :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13442
24.2.20 23:07
@Anonymní píše:
@Janli jenže lékařka napsala dceři brýle jen proto, že silně mrkala před půl rokem. Teď už dcera nemá žádný problém, já si spíš myslím, že to měla nervově, protože jsme se v tu dobu stěhovali a narodil se sourozenec. Ještě se mě lékařka ptala, jestli ty brýle chci nebo ne.

A ona jí oči nevyšetřovala? Na očním, kam chodím, je každá kontrola na hodinu a půl, protože je dítě důkladně vyšetřeno. Brýle nepředepisují na žádost rodiče, ale jako léčebnou pomůcku tam, kde je proto opravdu důvod. Teď tam chodím s mladší dcerkou kvůli šilhání a zatím brýle nemá, zvládáme to pomocí cvičení, ale starší je dostala už v roce a půl. Pokud o lékařce pochybuješ, tak se objednej jinam. Ale věř mi, že sama oční vadu u dítěte opravdu nepoznáš, děti se chovají a vidí jinak než dospělí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1503
24.2.20 23:09

Kolik má mít dioptrií? Objednala bych se ještě k jinému lékaři na konzultaci a podle toho se rozhodla. Já nosila brýle od nějaké 6.tridy a faktem je, že vždy, když jsem dostala silnější skla, zrak se mi skokově zhoršil. Takže jsem pokud možno vždy měla brýle s menší korekcí, tak o půl až dioptrii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama