Brzká menopauza

Anonymní
12.5.12 18:02

Brzká menopauza

Ahoj, chtěla bych vědět vás názor na menopauzu. Mám prababička jí měla ve 39ti letech, babička okolo 35ti let, maminka ve 36ti letech. Mám teď nějaké problémy (menstruace bez injekce nedorazí, přibírání, i když jím úplně normálně, návaly,…) můj gynekolog mi řekl, že to je menopauza, i když mi nebral krev, nedělal žádné testy. Našla jsem si gynekoložku, ke které jdu ve středu. Myslíte, že je možné, abych ve 23ti měla menopauzu???? Zdá se mi to docela divné.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16631
12.5.12 18:14
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych vědět vás názor na menopauzu. Mám prababička jí měla ve 39ti letech, babička okolo 35ti let, maminka ve 36ti letech. Mám teď nějaké problémy (menstruace bez injekce nedorazí, přibírání, i když jím úplně normálně, návaly,…) můj gynekolog mi řekl, že to je menopauza, i když mi nebral krev, nedělal žádné testy. Našla jsem si gynekoložku, ke které jdu ve středu. Myslíte, že je možné, abych ve 23ti měla menopauzu???? Zdá se mi to docela divné.

No je to zvláštní - ale bohužel v medicině i takové případy jsou. Nenechávala bych to být, ale řešila - vzhledem k tomu jestli již máš a nebo ještě chceš děti… taky samozřejmě pro kosti to není OK… atd… takže za mě, řeš to a nechej se pořádně vyšetřit - jestli ano chtělo by to vhodnou léčbu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.5.12 18:16

mám 2 děti, ale dost mne překvapilo, že mi doktor jen řekl mezi řečí, že to nejspíš bude menopauza, ale s tím nic nenaděláme, že jsem mladá, tak se s tím nějak poperu, proto jsem si našla jinou gynekoložku a čekám, jestli mi nějak pomůže

• Nahlásit
  • Citovat
2
22.5.12 09:12

Řešení předčasné menopauzy

Dobrý den, chci napsat svůj příběh a všechny tady ujistit, že lze vyřešit předčasný přechod, nebo také neplodnost apod. Sama jsem musela přestat brát antikoncepci kvůli křečím v nohách a tím dnem jsem dostala i svoji /prozatím na 8 měsíců, ale to jsem ještě v té době nevěděla/poslední menstruaci. Do měsíce se dostavili klasické příznaky předčasného přechodu / v mých 42! letech/,bušení srdce,návaly. Lékař mi sdělil, že hladina hormonů ukazuje předčasný přechod. Pro něj uzavřená kapitola. Případně, že mi nasadí na to léčbu. Já odmítla. Uběhlo 8 měsíců čekání, že se snad menstruace sama dostaví.Mezitím se mi zablokovala krční páteř,obvodní lékařka mi však stanovila diagnózu zánět žil, neboť mi natekla pravá ruka a nic jsem s ní neudržela. Když už mi nabízela druhá antibiotika, tak mi poradila kolegyně v práci pana maséra Ivo Kubalíka v Kvasinách, že je výborný na odblokování páteře. Pan Kubalík /mimochodem doporučovaný terapeut Dornovy metody/ mi nejenom dal do pořádku ruku a krční páteř, ale po 2.návštěvě u něho jsem dostala i mestruaci,která se pravidelně dostavuje každý měsíc.

Příspěvek upraven 22.05.12 v 09:35

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10636
22.5.12 09:21

@Š.D. Muzu se zeptat,ten pan Kubalik prijima na objednani? Chodim kazdou chvili na fyzioterapie,zada me boli stale.Tak bych to u nej zkusila.Jaka je cekaci doba?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
22.5.12 09:26

@kkaattkkaa Stačí panu Kubalíkovi zavolat a domluvit se, do 14 dní nejdéle, určitě se snaží najít co nejdřívější termín, zvláště,když můžete i během dne, já tam první dvě návštěvy byla jen víkendy. Nevím, zda tu mohu uvádět i telefon, ale jinak je na stránkách Dornova metoda, doporučení terapeuti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10636
22.5.12 09:34

@Š.D. Tak dekuju.Zkusim to najit,jinak telefon mi muzete poslat do SZ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.1.14 20:38

Menopauza

Přeji všem hezký večer,

nerada bych zněla jako blázen tím co napíšu a předem se omlouvám za anonymitu, je to pro mne velice soukromý dotaz.
Mám takový problém… Jde o to, že mám pořád návaly horka, které střídají návaly zimy a stále do kola… Také mě trápí pocit na omdlení. Několik měsíců mám problémy s menstruací buď chodí dříve a nebo později a často nebo většinou je jiná, ale vždy ji nějak dostanu.
Napadlo mě to proto, protože moje mamka nedávno prodělala přechod, takže mám v živé paměti její příznaky. Jde hlavně o to, že v březnu mi bude teprve 25 let, děti nemám a doufám, že v budoucnu budu mít. Nechci znít jako nějaký hypochondr, ale děti bych opravdu ráda a než je nemít nikdy tak raději teď. Budu vypadat hloupě když si zavolám k doktorovi?

Předem děkuji za odpověď.

Hezký zbytek večera. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
4414
13.1.14 20:45

Hezký večer i tobě :kytka:. Možná blbá OT ale nejsi třeba těhotná?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1788
13.1.14 20:51

A co jít s tím raději k lékaří?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.1.14 20:52
@Ivčis píše:
Hezký večer i tobě :kytka:. Možná blbá OT ale nejsi třeba těhotná?

Děkuji za příspěvek :-) Také mě to napadlo, ale momentálně s přítelem moc nestíháme sexuální život :( Bohužel pracuje a dálkově studuje a má toho opravdu hodně, takže když dorazí tak je rád, že je rád :-) Ale samozřejmě obřas to také máme :-)
Menstruaci mám jinou několik měsíců a také v miných měsících si dr myslel jestli nejsem těhotná, takže jsem podstoupila krev a vše v pořádku. Menstruaci mám dostat tento týden, tak jsem si zkusila test a je negativní, proto mě napadla ta menopauza.
:kytka:

Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.1.14 20:53

Ja mela presne tohle po vysazeni antikoncepce a bohuzel mi byl prechod skutecne zjisten a to ve 27 8o (FSH 142 8o )Zjisteny po LPS nevyvinute vajecniky.
Ted mame holcicku z DV.
Ale ja jsem skutecna rarita takze u tebe to bude urco jen nejaka prechodn hormonalni zmena. Kazdopadne, kdyz zajdes ke gynekologovi, aby ti udelal HP tak nic neztratis!!

• Nahlásit
  • Citovat
4543
13.1.14 20:54

Šance na přechod je v tvém věku minimální, ale i to se dá zjistit z krve, pokud by tě to moc trápilo… nicméně, může to být cokoliv jiného - nedostatek železa, problémy se štítnou žlázou, hormonální porucha… to my asi nevyřešíme…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.1.14 20:54
@Helenie píše:
A co jít s tím raději k lékaří?

Děkuji za příspěvek :kytka:

To je samozřejmě dobrá otázka, spíš jsem se zde chtěla poradit, abych nevypadala jako blázen když se budu ptát svého lékaře.
Nevím jestli se mám k němu objednat nebo mu pouze zavolat…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.1.14 20:55
@fialína píše: Šance na přechod je v tvém věku minimální, ale i to se dá zjistit z krve, pokud by tě to moc trápilo… nicméně, může to být cokoliv jiného - nedostatek železa, problémy se štítnou žlázou, hormonální porucha… to my asi nevyřešíme…

Také děkuji za příspěvek :kytka:
Já jdu v pátek ke své obvodní doktorce tak se s ní zkusím poradit, to bude asi nejlepší.
Jen jsem se chtěla vypovídat.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama