Bude to někdy lepší?

487
10.4.21 07:48

Bude to nekdy lepsi?

Krasne dobre rano damy,
bude to nekdy lepsi??? Nasi male je 7 mesicu a od zacatku je stale nespokojena. Cim je starsi, tim je to horsi a ja uz mam kolikrat vazne chut si hodit lano…Rikam si zda to bude nekdy lepsi. Vecne ufnukana a urvana. Snazim se ji venovat celou dobu kdy je vzhuru (pokud to neudelam, rve vzteky, skrabe se do obliceje, stipe se uz ted i apod.) Uz vazne nevim co s ni. Mame spousty hracek, ctu ji, hrajeme si spolu, chodime ven atd. :roll: ted jeste zacaly zuby, posledni tyden je vazne jeste snad 100× horsi, do toho se zacala otacet a valet sudy a vzteka se ze se nedostane tam kam si naplanovala, jeci a jeci dokud nepomuzu, jasne od toho jsem mama, abych ji pomohla jenze rve po kazdem pretoceni se nekam. nezvladam se ani nasnidat…cely den skoro nejim…vecer kdyz usne, tak se naplaskam a samozrejme jsem porad po porodu 10 kg nahore a nemuzu s tim nic delat. Za cely den jsem z toho jejiho fnukani a rvani tak unavena ze mam chut se maximalne natlaskat a jit si lehnout a spat. Doma nestiham poradne nic udelat, byla sem zvykla na to mit doma poradek - ano, chapu nektere veci museji jit stranou, ale zase shnit tu nemuzeme…mame 2 pejsky a partner slouzi 24 h. smeny u PCR takze s tim se neda uplne tak ve vsem pocitat. Venci, nakupuje, chodi s kosem, hraje si s malou abych obcas neco udelala, kdyz uz vazne je nejhur…bere si ji na hrani samozrejme i normalne, ale me se kolikrat ani nechce nic delat. Jsem hrozna mama…tak si kolikrat pripadam :roll: achjo mate to nekdo taky tak? Porad nespokojene dite??? Jedine co ji nachvili zabavi jsou hracky ktere se hybou a delaji zvuky, to je spokojena. Ale tim ze je ted vse zavrene, ji uz ty nase hracky nebavi, protoze je vsechny zna a hrajeme si s nimi dokola. Nejake tipy a rady jak zabavit takove dite, abych si i neco zvladla udelat a popr.se i v klidu najist? :nevim:

Ps: samozrejme jsem rada ze je zdrava a v poradku a abych ji nekrivdila, take pochvalim. Zvlada spousty veci. Treba od 6 mesice si dojde kdyz ji drzim a posadimve spravny cas na nocnik se vyprazdnit a je jedno jak. Chape co jsou oba zvuky na wc, co mame naucena. Zvlada si rict kdyz chce videt tatinka, kdyz je v praci (neco podobneho vyluzuje jako halo halo atp.) Je samozrejme dost sikovna na to kolik ji je, ale kez by porad tak nervala a nefnukala :lol: :oops: :dance:

Příspěvek upraven 10.04.21 v 08:12

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14504
10.4.21 07:54

@Dragonsqueen Bude. Musite vydrzet jeste par let. U nas se to vsechno zlepsilo sice az s nastupem do skoly. Jeste ve skolce to bylo narocne, ale skola uz hodne pomohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10820
10.4.21 09:02

@Dragonsqueen Ženská no, co naděláš :mrgreen: Klid, bude to lepší až povyroste.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
10.4.21 09:11

Já mám to samé. Teď ji jsou 2,5 roku a už je to mnohem lepší. Někdy má sice blbý den, ale už je to pohoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63520
10.4.21 09:50

Porid si šátek.. Jako druhá věc, když se vzteka, nech ji. Není důvod uklidnovat. Nás prcek pochopil, že když něco chce, musí pro to cosi udělat, ne si to vyrvat. Je mu 5 měsíců, když se prevali blbě, je na něm, aby se dostal buď zpět, nebo do jiné polohy. Vztekani mu nepomůže. Když to chápe 5mesicni, pochopí to i starší :think: spoustu věcí dělám tak, že mám v kuchyni pěnové puzzle, na tom hraci deku, supnu tam malého, rozmistim hračky a jedeme :mrgreen: max hlídám, ať se někde neprasti, povídám si s ním. Ale na vztek nereaguju..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63520
10.4.21 09:53

A ještě jedna věc, na týden některé hrack
y schovej, pak ji budou zase bavit atd.. Hlavně klid, je to prcek, ono to fakt jednou přejde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3345
10.4.21 10:33

Ty posazujes takhle malé dítě na nočník? Teprve se učí válet sudy a ty ji posazuješ? 8o Jinak ještě to pár let bude trvat, ale nakonec se to zlepší. Až bude běhat, tak už to bude o něco lepší. Když je hezky, tak vezmi deku a běžte ven, to taky pomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
487
10.4.21 11:20
@Serpentini píše:
Ty posazujes takhle malé dítě na nočník? Teprve se učí válet sudy a ty ji posazuješ? 8o Jinak ještě to pár let bude trvat, ale nakonec se to zlepší. Až bude běhat, tak už to bude o něco lepší. Když je hezky, tak vezmi deku a běžte ven, to taky pomůže.

Ano posazuji, protoze normalne sedi uz davno sama. Bez toho aniz bych ji musela drzet. Pediatricka nam rekla ze ji mame nechat delat co chce a vzhledem k tomu ze ji posazuji max. na vykonani potreby, coz trva max. 1,5 minuty nemyslim si ze by ji to nijak uskodilo. A delam to treba jen jednou za 2 dny kdyz si vzpomenu pred koupanim, jen jestli se ji to hned podari. Sama mi hned da najevo, jestli chce nebo ne. Kdyz si hraje, sedi mnohem dele. Pokud bych ji nenechala hrat si, tak rve od rana do vecera. Zveda se i na ctyri uz. Prekuluje se uz davno, myslela jsem to tak, ze si vali sudy po cele mistnosti(dela to uz pres 2 tydny). Drive se otacela jen z briska na zadicka a naopak. Nebudu tu preci rozepisovat jak co dlouho dela.
Spis bych uvitala nejaky dalsi tipy na hry a jak ji zabavit, nez chytani za slova co delam/nedelam spatne. Vse co delam konzultuji s doktokrou, kazdy minipupinek co ji vyrasi na tele vcetne takovychto veci. :roll: Pokud se dite citi na to sedet a zvlada to samo, krátký cas ji neuskodi. Drive za krale klacka se delalo takovych veci a taky ty lidi zili. Nebudme zas tak uzkoprsi a uzkostlivy. Lidstvo je cim dal vic nemocne a zdegenerovane ale tim ze ji pridrzuji dvakrat do tydne na par sekund na nocniku to vazne nezachranime. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
487
10.4.21 11:26
@martina.se píše:
Porid si šátek.. Jako druhá věc, když se vzteka, nech ji. Není důvod uklidnovat. Nás prcek pochopil, že když něco chce, musí pro to cosi udělat, ne si to vyrvat. Je mu 5 měsíců, když se prevali blbě, je na něm, aby se dostal buď zpět, nebo do jiné polohy. Vztekani mu nepomůže. Když to chápe 5mesicni, pochopí to i starší :think: spoustu věcí dělám tak, že mám v kuchyni pěnové puzzle, na tom hraci deku, supnu tam malého, rozmistim hračky a jedeme :mrgreen: max hlídám, ať se někde neprasti, povídám si s ním. Ale na vztek nereaguju..

Satek mam i nositko od babytuly…ale rve v tom jak kdybych ji ublizovala :nevim: :oops: vubec v tom nechce byt a to to zkousim opatrne odmalicka. Ted sem s ni dvakrat byla venku s nositkem. Tak chvili ji to bavilo. Ale na potreti zase sileny rev. :roll: ona rve a rve proste uz od mimina. Nevim proc ma takovou povahu :roll: my oba sme naprosti klidasove a nechapeme, kde se to v ni bere. :andel: penove puzzle sem poridila hned co se zacala otacet, mame vsude doma dlazbu a plovoucku, bez toho bychom nefungovali. Jenze… s hrackami je potiz, jakmile si s ni nehraji, vydrzi trebas chcili si hrat a pak je zacne hazet kolem sebe a k nekterym se prekuli, a na nektere nedosahne a uz je tu zas vztekloun a jeci, ze nas slysi ze 4 patra az do prizemi 🤪 🤪 🤪 uz si kolikrat pripadam hloupe, kdyz potkavam sousedy, co si musi myslet, ze ji tu delame. Protoze to je vazne rev jak kdybychom ji tyrali :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
487
10.4.21 11:31
@arinecka píše:
@Dragonsqueen Ženská no, co naděláš :mrgreen: Klid, bude to lepší až povyroste.

To mi rikaji uz od narozeni…vydrz…za 3 mesice ji ta kolika prejde, bude lip…vydrz, za par mesicu ji ty zuby vyrostou, bude lip…atd. atd.. 😂 😂 😂 🤭 🤭 a ja si rikam jestli to vydrz bude do doby nez se odstehuje a osamostatni a nebude aspon chvilku klid, tak se asi zcvoknu. Kdyby mi bylo 20, snasela bych to vse asi lip, ale ted, skoro ve 40 si obcas rikam, ze jsem uz bez tech nervu, co jsem drive mela… 🤪 🤪

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63520
10.4.21 21:48

@Dragonsqueen klid, je to mimino.. Když nedosáhne, nech ji.. Když nepomůžes, přijde na to, že musí sama

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
23.4.21 17:41

To dáš, nic jinyho ti nezbyde

Musi to byt narocny, take jsem jednu dobu byla zoufala, mala se budila i v noci casto a jedina chvile klidu byla kdyz jsem jezdila s kocarkem, ale nesmela jsem se zastavit, to uz byl zase rev. Mne hodne pomohly audioknizky, kdy jsem jezdila s kocarem a mela jsem pocit, ze i vlastne je to moje chvile a navic delas i neco pro svoji postavu..a nejhorsi byly rady na netu, "tak si maminko bezte lehnout s miminkem i pres den.. " to sem vzdycky rostla.. kazdopadne, kdyz bylo nejhur, tak jsem poprosila i kamaradky, jestli by si neudelali chvili a nevzali mi certici do kocarku.. ale slibuju, ze bude lip, v patnacti ji posles na intr a vyspis se a uklidis :D ne neboj, bude to driv, ale musis vydrzet a nebat se poprosit okoli o pomoc :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
487
3.5.21 09:36

@Mirča86 Dekuji dekuji Ja prave nemam komu rict aby hlidal a navic ona je v obdobi kdy se necha pochovat jen od tatinka a k ostatnim k nikomu nechce. Navic nikoho opravdu nemame kdo by nam hlidal ani z rodiny. Tchyne je po smrti a moje mama je nemocna. A chlapi v rodine urcite dite hlidat nebudou Rve jak Turek od okurek. Ma to obdobi separacni uzkosti a jakmile odejdu jen z obyvaku, kdyz potrebuji na wc a slysi me ze treba zpivam aby vedela ze tam porad sem, stejne rve a rve. Probouzi se a oci vytresteny jestli u ni lezim…😂 😂 😁 😁 proste herecka hadr…kdyz vidi ze jo, zacne se smat a vse dobry, kdyz ne, okamzity rev 🤭 🤭 fakt si uzivam…obcas jsou ty dny lepsi ale uz, cim je starsi, ale to je treba 2-3 dny behem 3 tydnu a clovek se hned zmlsa…😝 a kdyz zas prijdou ty jeji revy a slzy jak hrachy, praskla bych do bot nejradsi. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat