Budva - Černá hora dovolená

1490
3.7.13 00:46

Budva-Černá hora dovolená

Ahojte, chystáme se za pár dnů do Budvy. Už jsme tam byli minulý rok, takže jakousi představu mám. Slovesnká plaza mi moc nevyhovuje (záchody hnus, voda dobra jen dopoledna, hlava na hlavě). Raději jsme chodili na Mogren I a II. Chystáme se i na ostrov Svatý Nikola. Jinak krásná je pláž Ploča, dalo se tam dostat busem i taxíkem. Ale je to pořádný kus, takže když se zvednete, tak si to musíte pořádně rozmyslet…
Ploča je jinak placená pláž.
Máte někdo zkušenosti z dovolené? Kam jste chodili na jídlo? My si jsme v apartmánech z důvodu nepoživatelnosti stravy all inclusive - bohužel nechceme být limitování časovým rozpisem snídaní a večeří a pořád tou stejnou skladbou denně…
A ještě jeden dotaz, co tak obvykle rychle vaříte ( večeře budeme řešit po restauarcích) k obědu, něco lehkého - kde jste nakupovali, popř. co jste s ebou vezli ( letíme, takže jsme limitováni váhou kufru)
díky.
pet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1490
3.7.13 19:35

Holky, to nikdo nebyl v Budvě? Ozvěte se!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
572
14.8.13 17:27

Ahoj, příští týden se tam chystáme s přítelem. Jak to u vás dopadlo? Nikdy jsme tam nebyli, tak budu ráda za každou informaci.
Jeli jste autem nebo busem? Jak dlouho cesta trvala? Asi by mě napadlo víc otázek, ale nechci být otravná.. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12262
14.8.13 17:31

Byli jsme, je to sice pár let, moc se mi tam líbilo i když tehdy to že je to chudší země a po válce bylo znát. ale výborně tam vařili a bylo levno. jen ta cesta byla hrůza děs, jeli jsme tehdy busem snad 40 hodin :zed: jinak jsme byli v bečiči což je hned vedle budvy, do Budvy jsme chodili večer pařit :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2256
14.8.13 17:50

Byla jsem minulý rok v Ulcinj a po zkouknutí všech přímořských letovisek bych nikam jinam nejela… Budva, Sutomore katastrofa!!! Hlava na hlavě, bez auta se tam nepohneš. Půjčovny aut nejsou, skútry minimálně. Jela jsem autem necelých 17 hodin. cesta nejvíc na pohodu. Pokud by jsi chtěla cokoli vědět ráda ti odpovím :-) Jinak Ulcinj perfektní. Bydleli jsme asi 5 km za Ulcinj, v soukromých apartmánech, které vyšly na pár korun. Je to kousek od Albánských hranic, je tam 16 km dlouhá pláž a místy až 300 m široká. byli jsme kolikrát na té pláži sami… tam opravdu přelidněno není :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3758
14.8.13 18:02

Já byla v černé hoře několikrát, v Budvě a Sutomore…moc se mi líbilo, jednou busem a pak třikrát jsme byli autem…cesta asi 20hodin autem…busem jsme jeli 24…každopádně i když jsme byli busem a tam neměli auto, tak to bylo fajn…s autem pak můžete obrážet kdejaké pláže, což je výhoda…Budva je nádherná a hlavně rušná…promenády, večerní život a tak…:-) fakt perfektní, hlavně večer :-) jednou jsme měli ubytko přes cestovku, jinak jsme hledali až tam…je tam celkem levno-třeba proti chorvatsku (myslím třeba jídlo, pití, zmrzka a tak)…my tam byli opravdu spokojeni:-) a je tam plno příležitostí na krásné výlety :)tak ať se dovolená líbí :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17760
14.8.13 18:11

Já byla celkově v Černé Hoře v roce 2005 autem. Cesta nám nahoru do hor (Durmitor) trvala 24 hodin. V Budvě jsme byly asi 5 dní, ale hodně jsme cestovali po pobřeží. To co si pamatuji z Budvy, tak se mi líbilo. Jela bych tam znova, i když se tam určitě hodně změnilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8569
14.8.13 18:24

Před dvěma roky i letos… Utjeha - je to kousek před Ulcinj Černou horu můžu jedině doporučit :palec: My jsme se tam vždycky zdrželi jen pár dní a pokračovali jsme do Albánie. Pokud máte čas tak bych volila raději Albánii - Himare :palec: Dá se jet i z Itálie trajektem do Sarande a pak 50 km do Himare

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29365
14.8.13 19:19

Kousek za Budvou jsme byli vloni… přesněji v Rafailovičovo, vedle Bečiči… moře pěkné, zajímavé zelené kamínky, mě se tam líbilo… jak dlouho trvá cesta, netuším, my jsme jeli nejdřív k Balatonu, pak do Srbska a do Durmitoru, tam jsme se zdrželi pár dní, takže k moři jsme dojeli až za týden… ale přímo po pobřeží to bude určitě rychlejší ;) ;) ;)
A jak se píše nade mnou, jestli chcete ještě hezčí, teplejší a čistší moře, zkuste Albánii… my jsme byli kousek od Himare, v Dhermi a koukali jsme naproti přes vodu na Korfu… doma mám asi pět kilo nádherných kulatých kamenů z pláže… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8569
14.8.13 20:03

@Regina Hero jjj Dhermi si pamatuji :) My jsme byli přesně na Himare-Livadh a když jsme měli štěstí tak jsme chytli operátora z Řecka takže i volání bylo sice drahé ale únosné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1490
26.8.13 21:29

Holky,
byla to pohoda, jen jsme se nekoupali v Budvě na plaza (hlava na hlavě), ale jezdili jsme lodí na přilehlý ostrov Sv. Nikola. Sice lehátka a slunečnék za 10, lod k tomu za 6 (tam I zpět Euro), pořád se to vyplatilo, nádherně čisté more a pár lidí, krása.
Výlety jsem podnikali místními autobusovými linkami (Kotor, Boka Kotorská - Herzog Novi atd.), Cetinje. vyslo nás to na desetinu ceny, než to, co nám nabízely cestovky. Auto jsme si nepronajímali, měli jsme starch z toho, jak tam jezdí…jaksi 30 Euro jsme fakt denně neprojeli. Spojení v pohodě, jen musíte počítat s tím, že zpáteční lístek se kupuje až na místě a hlídat si, se kterým dopravcem, chcete jet. ceny se pak mohou lišit. Ale jen namátkou - dítě do 10 let zdarma, a my do Kotoru za 6 Euro tam a
6 zpět. Přijeli jsme tam hned ráno, když nebylo ještě horko a vyšlapali až nahoru na hradby (pevnost), v 10 jsme už scházeli a litovali všechny turisty, kteří se v tom přibývajícím vedru ploužili teprve nahoru (zrovna se tam dostávalo slunce a stín nebyl k naleznutí).pet

Příspěvek upraven 28.08.13 v 22:43

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8569
27.8.13 06:40

@pet14 oni sice na první pohled jezdí příšerně… ale jak říká můj muž „musíš splynout s davem“ :mrgreen: a čím víc na jih tím míň silničních pravidel :lol: na druhou stranu mi ale přijde že i mnohem víc ohleduplnosti… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat