Bulka a kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 16:34
Bulka a kojeni

Ahoj vsichni, jdu pro radu. Jsem 3 tydny po porodu a plne kojim. Pred tydnem sem si nasla bulku nad prsem, uplne nahore (skoro jak je vystrih). Bulka neboli, kojeni jde dobre, ikdyz obcas zrovna tohle prso trosicku citim. Predevcirem sem si vedle bulky nasla dalsi bulku. Co me ale prekvapilo bylo, ze obe bulky se fakt zvetsujou, jsou tak 2× vetsi nez driv (jako fazole). Po kojeni se nemeni (alespon mam ten pocit) Co s tim? Jdu na kontrolu po sestinedeli, tak to tam ukazu. Vydrzi to ale do te doby? Mate nekdo zkusenost s takovym problemem? Jsem z toho strasne zlnestastna a bojim se ze umru. Na sono chodim preventivne kazde dva roky (naposledy pred rokem).

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 16:38

Ja jsem to tak měla když mi začínal zánět v prsu. Bylo to jakoby sražené mléko nebo jak to napsat. Kdyžtak si jen zavolej k dr a zeptej se, pro svůj klid ale myslím že to nic nebude :-)

Fima
Nadpozemská drbna 29357 příspěvků 13 inzerátů 05.02.19 16:42

Klid. Kojíš. To bulky bývají. Navíc teprve tři týdny, mléka se pořád tvoří do foroty a ne jen podle potřeby dítka. Během kojení jsem si taky pár bulek našla. Byly to většinou mlékovody, občas se z nějaké udělal potom zánět, respektive ucpaný mlékovod několikrát za sebou a to byl synovi už skoro 1 rok. Kojím stále a aktuálně nic nehmatám. Na gyndě se určitě potom zmiň, ale ta mléčná žláza prostě pracuje.

Jančakecalka
Generální žvanilka 22703 příspěvků 05.02.19 17:19

Myslím, že můžeš být v klidu, měla jsem to také, když bylo kojení.bylo to jednou od zánětu, pak se mi to běžně dělalo pokud jsem třeba delší dobu nekojila, třeba když malá déle spinkala a já jí nechtěla budit a mléko jakoby zatvrdlo, ale pomáhalo víc pít a nahřívat. ;)

Barčítko
Stálice 70 příspěvků 05.02.19 17:21

Taky se mi to dělalo, stačilo nahřát (používala jsem polštářek s třešňovými peckami, co měl malý na prdíky) buď před kojením, nebo jsem odsála a bylo to pryč ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 18:07

Nahrivani nepomaha, kojenim a odsavanim se nic nemeni… Boule zustavaji. Zakladatelka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 19:20

Ja bych to tak laxne nevidela…sla bych radsi k dr aby to zkontrolovla pokud to trva vic nez tyden a je to na jednom a tom samym miste…preci jen kojeni neni zas tak nerizikovy jak se vsude uvadi a muze to byt zacatek nadoru…

Hrnekmleka
Stálice 59 příspěvků 05.02.19 21:30
@Anonymní píše:
Ja bych to tak laxne nevidela…sla bych radsi k dr aby to zkontrolovla pokud to trva vic nez tyden a je to na jednom a tom samym miste…preci jen kojeni neni zas tak nerizikovy jak se vsude uvadi a muze to byt zacatek nadoru…

Souhlas. Radsi zbytecne na kontrolu nez pak pozde a litovat. Bezi ti hormonalne bourlive obdobi a zlaza muze zareagovat taky bourlive… Bez k doktorovi hned!

hanullllka
Kecalka 136 příspěvků 05.02.19 22:13

Mě se taky dělali a jednu jsem tam měla skoro týden. Pomohlo mi to rozmasírovat v teplé sprše a přitom trochu odstříkat. Ale jestli nepomáhá ani teplo a ani masáže a je tam delší dobu, tak bych zašla k doktorce. Přece jen lepší jít zbytečně než něco podcenit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.19 19:52

Tak sem si pro jistotu zasla do mamologickeho centra a je to zvetsena mlecna zlaza vyplnena cystami. A za ten klid to stalo :srdce:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Trapný Dyk a afektovaná Kirschner. Má smysl dívat se na The Voice?

The Voice Česko Slovensko. Tak se jmenuje zábavná pěvecká reality show, která... číst dále >

Nejotrávenější fanynka: Jágr na ledě zářil, Kopřivovou ale příliš nezajímal

Ačkoliv se toho o – na první pohled – vlažném vztahu mezi Jaromírem Jágrem a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >