Bulka pod mandlí

Anonymní
22.5.16 11:30

Bulka pod mandlí

Ahoj maminky. Včera odpoledne mě jakoby začalo bolet v krku, ale jen na jedné straně a trvalo to jenom chvíli. Dneska jsem si na stejné straně pod levou mandlí nahmatala bulku velikosti hrášku, v krku už mě nebolí. Může být v tom místě uzlina? Začínám plašit, předem děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2844
22.5.16 11:40

Mandle jsou uvnitř v krku! Tam nic nenahmatáte. To co máte pod čelístí jsou mízní uzliny, mohou být (zvláště při zánětu) zmnožené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.5.16 11:44

Právě mandle při pohmatu cítím a tu kuličku nemám pod čelistí, ale pod tou mandlí spíše vepředu směrem doprostřed.

• Nahlásit
  • Citovat
2844
22.5.16 11:44

Ještě bych dodala - vlmi často na jedné straně reagují mízní uzliny na problém se zuby - kolikrát první bolí uzliny a až za dva dny s rozbolí zub - nemáte na odpovídající straně třeba probléms osmičkou nebo jiným zubem? To bývá velmi často ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2844
22.5.16 11:47

To fakt není mandle, ale mízní uzlina ;-) Lidi si ty názvy pletou, to, co lze nahmatat jsou pravdu mízní uzliny. Může jich tam být klidně víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.5.16 11:51

Vidíte, tak to je po mě novina a až doteď jsem si myslela, že to co cítím zvětšené na obou stranách krku třeba při angíně jsou mandle :) Tu bulku mám spíš jakoby na ohryzku. Našla jsem, že jsou i nějaké uzly na štítné žláze…

• Nahlásit
  • Citovat
2844
22.5.16 11:54

Může být, ony ty uzlinky jsou volně pohyblivé v podkoží a reagují zvětšením opravdu rychle, pokud je zvětšení jen jednostranné a dokonce to bylo spojené s bolestivostí, tak budou jen tzv. reaktivní. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama