Kompresivní punčochy v létě?

415
22.5.16 11:15

Kompresivní punčochy v létě?

Zdravím maminky, blíží se letní období a tak se chci zeptat… nosite v létě kompresní punčochy skrz křečové žíly? Dají se koupit nějaké ve 2 třídě, aby vypadaly jako klasické silonky a bylo možno je vzít k sukním? Mám varixy po celé délce noh i u kotníků, tak se bojím punčochy nenosit, pac Teda v tomto místě to už člověk fakt neschová… zároveň bych uvítala nějakou maminku, která už třeba prodělala i odstranění na výměnu názorů a zkušeností, co se tohoto problému týče. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

923
22.5.16 11:40

V lete nosim jen k platakum telove maxis bez spicky, daji se na ne obout i zabky. K sukni v lete nee, oni jsou nektery hezky, ale spis mam pocit ze bych se v nich lete upekla. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1252
22.5.16 11:44

Ja mam na konci srpna termin porodu a vzhledem k otokum co me uz par tydnu trapi, tak puncochy budu nosit i ve vedru denne. Kratke sukne ani kratasy nenosim. Mam asi psychicky blok :D. puncochy mam se spickou i bez a jen menim podle bot. Se spickou mi teda vyhovuji více.
Operace za sebou mam, ale vzdy se mi to vratilo.
Asi jsem moc neporadila :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.5.16 19:15
@blueberryx píše:
Ja mam na konci srpna termin porodu a vzhledem k otokum co me uz par tydnu trapi, tak puncochy budu nosit i ve vedru denne. Kratke sukne ani kratasy nenosim. Mam asi psychicky blok :D. puncochy mam se spickou i bez a jen menim podle bot. Se spickou mi teda vyhovuji více.
Operace za sebou mam, ale vzdy se mi to vratilo.
Asi jsem moc neporadila :andel:

Takže to nějak zvládneš, jo? Já bych z těch punčoch fakt zešílela!! Přijde mi to dost omezující, mám tři malé děti, Lítám celý den kolem nich a nohy nemůžu víc ohnout, jinak se punčochy přiškrti, což být nemá. Velikost mám asi správnou vzala jsem větší, aby to pravé neskrtilo, ale v tom koleni to dělá stejně… kleknout si nebo si chvíli sednout na turka neexistuje. Už z toho silim a jak se víc otepluje je to čím dál horší. Na druhou stranu bercaku který měla babí se dočkat nechci… a tys už na operaci byla vícekrát? Za jak dlouho se ti to vrátilo? A brali ti těch žil víc třeba na lýtku? Z toho mám fakt depku, po dětech byly ty nohy jediná věc co mi zbyla celkem pěkná a teď toto..

• Nahlásit
  • Citovat
1252
22.5.16 20:34

Ja už si na ně zvyklá celkem. Bez nich mám nohy jak báně a strašně bolavé. Takže to vydržím. Musím. Beru to jako hotovou věc. A máš je dobře vytažené? Mě když škrtí, tak vytáhnu, aby byli narovnane a nijak mě v pohybu neomezuji. U mě je v tom problém, ze jsem Málinka, tak je mám vytažené až k trislu :-p. Důležité je, aby stahovali. Jako bez nich být v pohybu a pořád na nohách bych nedala. Nosila jsem je i před tehu do práce. V kleku nebo Tureckem sedu mě nijak neomezují.
Operace mám za sebou čtyři, z toho tri na jedné noze. A vím, ze po dětech jdu na další. Odebrali mi vždy vsechny žíly co tam byli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
415
23.5.16 06:49

@blueberryx hele nepotkali jsme se už na Modrý koník? :nevim: punčochy mám vytažené až k trislu. Měla jsem mít o velikost menší, ale ta mě právě v tom koleni táhla ještě více, tak jsem vzala větší, která je o něco lepší… mám pocit, že možná i kvůli tomu mi těch žil teď vylezlo tolik nových, nevím. Uvidím ve středu jdu k Doc. Veverkove do Brna, ta by měla být dobrá. Případně si na léto poridim podpůrný, asi lepší než nic… Ale když si představím do konce života být v tomto je to šílený, si přijdu jak v kleci :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1252
23.5.16 08:52

@Artuše určitě potkali když teď píšeš o doc. Veverkove :-). Já je že začátku také nesnesla. A nějak když jsem se smířila psychicky, tak se mi začali i lip nosit a už mi nevadí. Ale zkraje jsem je že sebe musela vždy až servat vzteky, jinak bych se zbláznila. Kolikrát jsem radši bandazovala. Ale to je pár let zpět. Jinak si myslím, ze je blbost aby vlivem kompresivni z punčoch jich vylezlo víc. Tak po operaci je nosit nemusíš pořád. Po zhojení samozřejmě. Já je třeba vůbec nenosila. Přes léto nikdy. Až tak poslední rok a půl jsem začala do práce a teď v těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
415
23.5.16 10:59

@blueberryx a s Doc. Veverkovou máš jakou zkušenost? Je šikovná? Poradí? A jaké jsi měla indikace k operaci? Vzhled, nebo něco jiného? Tak já nevím z čeho to může být. Možná třeba to, že jsem ještě dost zhubla… pořáds i říkám, že to tělo teď dostalo zabrat nosila jsem korzet, opakovaně úrazy kolen, tři těhotenství… tak třeba když to teď dám pryc, deset let to třeba vydrží. Ale asi jsem naivní. Po kolika letech ty operace dělali tobě? A klasika? Nebo nějaký laser a tak? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1252
23.5.16 12:21

Jsem z jižních Čech, takze se léčím tady. Tak určitě po operaci něco vydrží. Pravou mám sekanou laserem před 12 lety. Levou 3×, obe metody. Ale to jsem vypisovala na mk.
Největší roli hraje genetika. Těhotenství. Jedno s druhým
@Artuše

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
415
23.5.16 12:42

Tak jste to vy :mrgreen: :mrgreen:. Jsem si pořád nebyla jistá :lol:. Tak jo, ty punčochy zkusím prubnout i v létě i když naprudena skrz to jsem Teda maximálně! :D případně aspoň ty podpůrný, když už nic. Tak ať se vám daří a mimi v břichu pěkně roste! :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama