Bydlení - Brandýs nad Labem

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
10.1.22 09:22

Bydlení - Brandýs nad Labem

Ahoj,

snad nebude vadit, když jednou do diskuse přispěje tatínek :-).
Chystáme se s manželkou zakládat rodinu a zvažujeme si pořídit nemovitost v Brandýse na Labem. Několik diskusí jsem zde na toto téma již našel, ale jsou nejméně 5 a více let staré.
Mohl by mi někdo místní popsat život v tomto městě prosím?
Jak se vám zde líbí, jaké jsou možnosti zábavy, sportu, školek a škol pro děti?
Jaká je dostupnost do Prahy, vztahy a lidé ve městě, životní prostředí (četl jsem horší výsledky v rámci znečištění ovzduší) apod?
Povětšinou čtu názory, že je Brandýs velmi pěkné město k životu pro rodiny s dětmi, ale rád bych slyšel aktuální názor vás, co tam žijete.

Děkuji předem za každou radu a přeji příjemný den.

Honza

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
10.1.22 09:55

Mesto je fajn, krasne okoli Stare Boleslavi, ale vsude se mohutne stavi, planuji se developerske projekty a nejspis bude problem se skolkami, skolami.
A priserna doprava, defacto vsichni musi projet pres par uzlu, ktere byvaji beznadejne ucpane. Praha je sice kousek a za deset minut po prazdne silnici, ale realita je jinde, dojezd bezne hodinu a pul.

• Citovat
  • Nahlásit
3527
10.1.22 15:09

Brandýs je opravdu moc hezké město, nejhezčí v okolí podle mého názoru, spis tedy městečko, ale nevím, zda odtud do Prahy jezdí vlak, myslím, ze ne :think: Bus ano a často. V té oblasti se snad všude horečně staví, takže doprava vaznout bude, to je jasne. Ale stejně se tam lidi stěhují a do té Prahy se vždy nějak dostanou :lol:

Město jako takové mi prijde dobre občanský vybavené, je tam spousta malých obchůdků, cukrárna, nějaké restaurace, i zámek se počítá, má moc hezky park :palec: :potlesk:

Neratovice jsou fakt hnus, ale levný, Melnik se mi nelibi, je divnej. Brandys oproti tomu je super 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.1.22 22:48

Ahojte, děkuji za informace.
Opravdu je to s dopravou do Prahy tak zlé?
Dívám se na google a i přes špičku ukazuje autem na Pankrác za 30-45 minut.
Děkuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.22 00:31
@Honza_Zajíček píše:
Děkuju.

30 je ve špičce úplně mimo. 45 taky. Lidi, co chtějí dojet načas, musí vyjet max v půl sedmé nebo pak po půl deváté.
Však si to někdy zkuste.

• Citovat
  • Nahlásit
3527
11.1.22 08:23
@Honza_Zajíček píše:
Děkuju.

Hele ono záleží kam přesně do Prahy. Taky pokud bys používal Waze, tak ten je schopen tě nechat tvořící se kolonu preventivne objet, občas využíváme a fakt to pomaha, ale nesmis se do ty kolony dostat. Já jsem kdysi jezdila z Neratovic a nejhorsi jsou první dva týdny v září. Autobusem i hodinu a půl na Ladvi :roll: :P do října se to pak vždy srovnalo a pak už se jezdilo vcelku normálně a na čas, pokud nebyla mimořádná událost. Ale já jsem vyuzivala MHD, autem to bylo určitě lepší, ta nemusí porad zastavovat :lol: Teď jezdím vlakem, když nekam potrebuju, a to je super, zpoždění je opravdu málokdy a ani začátek školního roku neměl vliv na čas dojezdu, co si pamatuju, když jsem tak ještě jezdila do práce.

Ale jak jsem psala, mraky lidi tak jezdí a musis s tím proste počítat a nějak si to odzkoušet, aby ti to vycházelo, jak potřebuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.1.22 09:50

@Semtex Díky za zprávu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie