Bydlení na stavbě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.05.19 22:07
bydlení na stavbě

Zdravím, omluvám se za anonym, ale mám k tomu své důvody.
Chtěla bych se zeptat a poradit, v čem jste přespávali při stavbě domu. Koupili jsme pozemek a s manželem řešíme, co koupit na přespávání. Mobilní dům nechceme, jelikož je drahý. Samozřejmě na stavbu nepotřebujeme luxus, ale aby to alespoň trošku vypadalo, tak ceny se pohybují od 150.000,– a výš.
Pozemek je od nás 50km (35min cesty) 3/4 cesty po dálnici, ale jak ráno, tak večer je to zbytečné zdržování. Přemýšleli jsme i o zahradním domku, který se pak využije na skladování zahradních věcí.
Budu moc ráda, když se podělíte se svými zkušenostmi :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
iiiv
Extra třída :D 11412 příspěvků 01.05.19 22:19

Podívala bych se po nějaké stavební buňce, zateplený. Pak jí můžete prodat zase dál.

Cenarius
Kecalka 342 příspěvků 01.05.19 22:23

Nebo co koupit karavan a mit ho tam zaparkovanej. A pak taky prodat az bude hotovo.

Tichošlápek
Extra třída :D 14304 příspěvků 01.05.19 22:33

A nedá se tam někde pronajmout menší byt? Stavba se muže dost protáhnout

DustInTheWind
Zasloužilá kecalka 541 příspěvků 01.05.19 22:40

Najmout se dají i stavební buňky a obytné kontejnery na potřebnou dobu

sabinka098
Zasloužilá kecalka 724 příspěvků 01.05.19 22:49

Dobry vecer, mohu vam nabidnout karavan, prave prodavam na stavbu, nebo pevne stani, idealni ke stavbe. kdyztak se ozvete do soukrome zpravy, poslu foto.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.05.19 23:59

Co jsme koukali, tak nám přijde, že stavebních buněk a karavanů je málo a nebo hledáme blbě :D
Jinak co se týče pronájmu, momentálně bydlíme u mojí babičky, ve dvougeneračním domě, takže máme energie na půl a platit ještě za pronájem tam mi přijde zbytečné, je to opravdu kousíček od Mladé Boleslavi, takže pronájmy zřejmě zrovna levné nebudou :nevim: :(

Lalelale
Závislačka 4469 příspěvků 02.05.19 09:49

Osobně bych to nedala a raději dojížděla. Stavba se může šíleně protáhnout. Ale pokud jsi ten typ, kterému to je jedno a luxus k životu nepotřebuje, tak známá má místo chalupy maringotku a je s tím úplně spokojená

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1893 příspěvků 02.05.19 09:52
@Anonymní píše:
Zdravím, omluvám se za anonym, ale mám k tomu své důvody.
Chtěla bych se zeptat a poradit, v čem jste přespávali při stavbě domu. Koupili jsme pozemek a s manželem řešíme, co koupit na přespávání. Mobilní dům nechceme, jelikož je drahý. Samozřejmě na stavbu nepotřebujeme luxus, ale aby to alespoň trošku vypadalo, tak ceny se pohybují od 150.000,– a výš.
Pozemek je od nás 50km (35min cesty) 3/4 cesty po dálnici, ale jak ráno, tak večer je to zbytečné zdržování. Přemýšleli jsme i o zahradním domku, který se pak využije na skladování zahradních věcí.
Budu moc ráda, když se podělíte se svými zkušenostmi :)

Přestěhovali jsme se na půl cesty mezi práci a stavbu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.19 14:23

@Lalelale
Máme dvě děti a momentálně jsem na mateřské, takže provizorní bydlení nepřipadá v úvahu a ani na to nejsem, ale mám na mysli sehnat něco, kde budeme trávit víkend jednou za 14 dní a manžel pak 2-3 dny v týdnu sám. Dělá krátký, dlouhý týden 12náctky a z práce na pozemek to má 10km.

Lalelale
Závislačka 4469 příspěvků 02.05.19 14:30
@Anonymní píše:
@Lalelale
Máme dvě děti a momentálně jsem na mateřské, takže provizorní bydlení nepřipadá v úvahu a ani na to nejsem, ale mám na mysli sehnat něco, kde budeme trávit víkend jednou za 14 dní a manžel pak 2-3 dny v týdnu sám. Dělá krátký, dlouhý týden 12náctky a z práce na pozemek to má 10km.

a kolik platíte za bydlení u babičky, na jak dlouho máte odhad stavby? Nám se třeba odhad daný stavební firmou protáhl 5×, jakkoliv šíleně to zní. Pokud dojížděj nechcete, tak bych zvážila odstěhovat se do nájmu někam poblíž stavby a bydlení u babičky úplně pustit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.19 18:00

@Lalelale
měsíčně platíme 4800,–
Co se týče stavby, tak momentálně se na pozemku dělají IS, takže bychom chtěli začít příští rok na jaře, svépomocí. A jak dlouho bude trvat výstavba, to zatím nevíme. Budeme stavět obdelníkový bungalov, takže to snad nebude trvat bůh ví jak dlouho :nevim:

Lalelale
Závislačka 4469 příspěvků 03.05.19 09:24
@Anonymní píše:
@Lalelale
měsíčně platíme 4800,–
Co se týče stavby, tak momentálně se na pozemku dělají IS, takže bychom chtěli začít příští rok na jaře, svépomocí. A jak dlouho bude trvat výstavba, to zatím nevíme. Budeme stavět obdelníkový bungalov, takže to snad nebude trvat bůh ví jak dlouho :nevim:

Kolik by stál nájem skromnějšího bytu, kam byste se všichni vešli, poblíž stavby?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.19 23:04

@Lalelale
Tak jsem se schválně koukla a od 10.000,– vejš za 1kk :?

Lalelale
Závislačka 4469 příspěvků 04.05.19 09:32
@Anonymní píše:
@Lalelale
Tak jsem se schválně koukla a od 10.000,– vejš za 1kk :?

Jasný. No hele já bych zůstala kde jste a dojížděla. A pokud je to fakt jen zelený drn, tak bych někde splasila ten karavan, abyste si měli kde dát čaj, umýt se… Ale osobně bych tam nespala

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama