Bydlení Opava

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Elkka
Stálice 69 příspěvků 02.11.18 09:59
Bydlení Opava

Zdravím děvčata ;) chtěla bych se přestěhovat do Opavy a tak pomalu hledám nějaký ten byteček, ideálně 3+1 nebo 3+kk (ke koupi) a nebo prozatím 2+1 nebo 2+kk (k pronájmu). Avšak ty ceny mě celkem děsí, dát 1800 000 za byt bez plastových oken, bez nové podlahy a celkově se vzhledem vězeňské cely, to mi přijde dosti přes čáru a za krásný byt chtějí 2300 000, což mi přijde už moc.
Chci se tedy zeptat, zda nevíte o nějakých „tajných“ stránkách, kde se byty nabízí bez RK a za ucházející ceny. A též by mě tak ze zvědavosti zajímalo, proč je zrovna v Opavě tak draho. To už Ostrava je o dost levnější.
A ještě poprosim jestli by jste mi poradili, jakým částem Opavy se zcela vyhnout, co se koupě bytu týče ;)

Reakce:

Peruz
Ukecaná baba ;) 1139 příspěvků 02.11.18 11:30

@Elkka

Poloz si otázku proč chceš do Opavy a ne do Ostravy. Možná si i sama odpovíš proč je Opava drahá. Podívej se na ceny ve Fm, taky hodně vysoko. Trh je na vrcholu a jestli by někdo prodával byt někde na stránkách levněji byl by blázen. Bohužel je teď špatna doba na pořizování nemovitosti. Jinak kdybych si měla vybrat kam do Opavy ( tři roky jsem tam bydlela) tak bych určitě nešla do Kateřinek nebo Kylesovic. Nejlépe okolí centra. Tam je krásně.

Elkka
Stálice 69 příspěvků 02.11.18 15:00

@Peruz no podle té odpovědi na danou otázku je mi to jasné :D a k tomu centru bych se taky přiklonila víc. Nejhorší je že dost drahý je i podnájem a platy v Opavě se mi taky nezdaji žádná sláva :/

zuracz1
Kecalka 110 příspěvků 04.11.18 18:01

V Opavě jsou drahé nájmy i byty, je to šílené a co někteří za krcálek chtějí je až trapné, vybavení ještě ze 70. let vč. umakartového jádra :roll:

Ostrava má levné bydlení jen v těch neoblíbených lokalitách.

Chceš v Opavě levně bydlet? můžeš jít do „domu hrůzy“ co je vedle krytého bazénu, jinak asi není šance, když se něco pěkného za přijatelnou cenu objeví, je to rychle obsazeno.

Osobně nemám místo kde bych asi nešel, max bych vynechal okolí Nemocnice a Kateřinky, to už je z ruky, já bych klidně ty kylešovice bral, je tam dobré spojení s centrem a pokud bys bydlela na kylešovském kopci tak i výhled. Každá lokalita má plusy a mínusy.

Elkka
Stálice 69 příspěvků 04.11.18 22:19

@zuracz1 nezbývá než čekat na nějakou solidní nabídku, ale 2000 000 za byt, který není ani trochu po rekonstrukci opravdu nedám a též nerozumím, jak ti lidi můžou chtít takové sumy…jinak děkuji za názor ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec a Šafářová jsou konečně spolu, na rande vyrazili v Brně

Konečně spolu! Ačkoliv tenistka Lucie Šafářová v Praze slavila vítězství... číst dále >

Exkluzivně: Slavný herec Bill Nighy je v Praze! Co zde rocker z Lásky nebeské dělá?

Herec Bill Nighy (68), který se proslavil mimo jiné rolí svérázného rockera... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >